Larko peegel

Ähvardus

Posted on: 11 01 2012

Sain Facebookis ühelt mulle tundmata kasutajalt järgmise sisuga privaatsõnumi:

Teie õnnetu eksistentsi juures on väljapääs olemas. Võin müüa head nööri. Kui te kitsi ei ole,saame kaubale. EEstile hea tehing!

Paistab, et sõnumi läkitaja end mitte kuidagi ei varja. See on reaalselt kasutajaprofiililt saadetud. Kasutaja esineb oma Facebook-profiilis täitsa normaalse nime, näopildi ja elukohaga.

Saatja enda arvates võib see huumor olla. Mina aga ei kipu seda isegi haiglaseks huumoriks pidama. Juriidiliselt läheb juba kindlasti ähvardamise paragrahvi alla, kuigi seda ehk pole selliselt kavandatud. Sõnum oli muide päevse päeva ajal saadetud ehk tegemist pole öise purjutamisega.

Kuna ma inimest ei tunne, ei saa ka tema kavatsusi hinnata. Kaalun tõsiselt, kas mitte ei peaks igaks juhuks politseisse pöörduma. Igatahes on siin mu naljasoone piir ületatud.

Advertisements

6 kommentaari to "Ähvardus"

võiks ju politseisse pöörduda küll, saab näha, mis juhtub. isiklik ähvardus konkreetselt inimeselt, peaks ju lihtne keiss olema ja sedatüüpi avaldus ei tohiks ju sulle ka tasuline olla. muidu tüüp arvab, et ähvarduste pildumine on normaalne tegevus. järgmisena arvab, et füüsiliselt kellegi ründamine on ka normaalne tegevus.

Jällegi üks põhjus lõustaraamatust eemalehoidmiseks!
Suvaline tüüp ei saa mulle kuidagi käkki kokku ja minu hea tuju kihv keerata.
Aga jah, kuid see tegelane on hea tava piirid ületanud.

Noh, otseselt ÄHVARDUS see ju pole. Ähvardus oleks sõnum, et tulen kohe nööriga kohale.
Mis ei tähenda, et oleks miski tore sõnum. Nõme. Küllap siis ka nõmeda inimese poolt tulnud.

Otsesõnaliselt ehk ei olegi, kuid seda võib ähvardusena tunnetada. Kohtupraktikas on sellel tähtsust, kuidas üht või teist asja kannatanud võib tunnetada ja kuidas ta võib sellest aru saada.

Inimese kohta ma avalikult kommenteerida ei soovi, kuna konkreetne isik on mul täpselt teada, ent ma teda absoluutselt ei tunne ja pole temaga enne antud juhtumit kokku puutunud. Ei soovi ka temaga tutvuda ega edaspidi kokku puutuda.

Ei usu, et tegemist oleks juriidilises mõttes ähvardusega. Ta pakkus nööri, kuid ei viidanud näiteks sellele, et pimedas võid kohata inimesi, kes sind aitaksid selle nööriga. Selline õel sopaloopimine (madalalaubaline õelus) on internetis hästi levinud ja seda eriti sel juhul, kui tegemist on maailmavaateliselt erinevate inimestega.

Näiteks loosungit “kommarid ahju” ei võetud ju ähvardusena, kuigi kõlab palju ähvardavamalt kui see sinu juhtum. Eks sellega ole natuke nii nagu seksuaalse ahistamisega Ameerikas. Seksuaalne ahistamine võib olla ükskõik milline sinupoolne käitumine temakese suhtes, mis on nn “unwelcome”, sa ei pea temaga füüsiliselt kontaktis olema ega mingeid seksuaalseid märkusi tegema. Eks see ole õige ka mõnes mõttes, kõik oleneb ju kontekstist (taustsüsteemist).

Et asjast on juba kaua aega ja midagi uut pole kuulda olnud, ei soovi ma konkreetset juhtumit rohkem arutada. Asjaolu, et säärane kõnepruuk haruldane ei ole, ei tee sellest lubatavat ja keegi ei pea taolisesse mõistvalt või sallivalt suhtuma.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: