Larko peegel

Ubuntu 11.04 töölaud imeb

Posted on: 30 04 2011

Sai täna suurema ehk koduses kasutuses oleva arvuti süsteem Ubuntu 11.04 peale uuendatud. Muidu pole seal hullu midagi, kuid töölaud on vanast harjumuspärasest täitsa käkki keeratud. Menüüd pole seal, kus nad on alati olnud ja mitte midagi silm ei leia, mida vaja oleks. Tuleb ühe sõnaga vana igapäevse tööriista kasutamine otsast peale selgeks õppida.

Ei saa ma mitte aru, milleks niisugust muudatust vaja oli. Uustulnukad Ububtu kasutajad vast vahet ei mõista ja nendele on seni tundmata süsteemi peale tulek juba niigi uue omandamise koht. Miks aga peab muutma keskkonda, kus ma juba viis aastat igapäevselt tegutsenud olen ja mida peaaegu suutsin kas või kinnisilmi kasutada?

Kuskilt põgusalt lugesin, et pidi olema võimalik vana töölaua peale jääda, aga uuendamise juures mulle sellist võimalust ei pakutud ja praegu küll ei leia niisugust kohta, kust saaks seaduspärase olukorra taastada.  Mul on kuri kahtlus, et seda ei saagi teha.

Asja ei tee sugugi kergemaks, et koos opsyssi uuendamisega paigutati vaikimisi brauseriks Firefoxi 4.01 versioon, mis seegi on visuaalseid muudatusi üle elanud. Lihtsalt liiga palju vapustavaid reforme korraga. Minu vanuses selline asi juba imeb vilinal. Silmnägeminegi pole ammugi mitte sama hea kui veel viis aastat tagasi.

Üks positiivne külg ka. Paar uuendutust tagasi ilmus mulle jama arvuti käivitamisel. Nimelt ei käivitunud süsteem värskeima Kerneli versiooniga vaid käsitsi tuli otsida vanem, millega raal suvatses tööle asuda. Nüüd võin selle mure unustada ja kas või kohe pärast voolunupule vajutamist kööki minna, sest masin läheb vaikimisi Kerneliga ilusti käima.

Advertisements

11 kommentaari to "Ubuntu 11.04 töölaud imeb"

Vana ja toreda töölaua peaks saama valida sisselogimise ekraanil, allservas, kus klaviatuuri jms valikud. Lihtsalt “Ubuntu” on 11.04 ja “Ubuntu Classic” siis tõenäoliselt sõber Gnome. Kuna 11.04 on meeletu bugfest ja kahtlaste väärtustega muudatuste kogu, siis kasutan ise ka edaspidi “klassikalist” kuni veel saab (oktoobris tulev 11.10 eemaldab seniste juttude järgi selle võimaluse)

Suur tänu! Oli küll hästi varjatud, aga ikka sain oma armsa, hea ja äraproovitud töölaua tagasi, vähemalt esialgu 🙂

Rasse juhtum. Isi pruugi’ õnness 10.04 LTS versiooni, naa et 2013. aasta aprillini om suht muretu. Eks näis, mes peräst saab. Ku mudu ei saa, tuless vast mõni normaalne tüülaud pääle vägistada.
(katsetasi’ toda uut versi mälupulgalt – suht kalane ja mugaebav, piäss mainima)

Just nii. “Parandatud” on see, mis katki ei olnud.

Aga nagu Zem siin eelpool mainib, saab sisselogimisel teha valiku vana süsteemi kasuks ja näis et seda isegi ei pea iga kord eraldi tegema. Ei tea, mis siis saab kui seda võimalust järgmises versioonis enam ei ole. Jään vist nii kauaks praeguse peale pidama kui sellele tuge jätkub.

Ubuntuga, jah, selline jama, et kuna uus Gnome jäi testimiste tõttu ajahätta, siis Canonical andis eelise uuele Unity töölauale, misse oli algselt mõeldud netbookidele.
Testisin seda oma eeePC-l.
Ausalt öeldes, ega mullegi see istu.
Leidsin Unity töölaua liig extravagantse olevat.
Kuna kasutan juba pikemat aega LinuxMinti, siis olen viimasega täitsa rahule jäänud.
Loodan, et LM ära ei solgutata Unityga…

Mul on teises arvutis Jolicloud, millega ülimalt rahul olen. Kapoti all jookseb Ubuntu, kuid kasutajaliides on täitsa mokkamööda. Kui ma peaksin oma harjumuspärasest töölauast lõpuks ilma jääma, kaalun Jolicloudile üleminekut ka siinses arvutis.

vähemalt see on hea, et vana gnome tarkvara keskus on alles.
ma leidsin sellise lahenduse, et installisin tarkvara keskusest esucational desktop for ubuntu ja oligi vana hea gnome tagasi. Või ültse installida Edubuntu millest on nii gnome kui kde versioon olemas . nagu ubuntu ikka ainult lisatud on hunnik arendavaid mänge. minu jaoks isegi huvitavam kui tavaline ubuntu

Eubuntu installimine oleks muidu arvestatav, aga see vist eeldaks puhast installi. Failidest mul väga suurt kahju ei ole, saan ju tähtsaimad ikka päästa ja enamik juba ongi veebiserverites olemas. Seevastu käivitusplaati kõrvetada ei tahaks. Samuti peaksin aastate jooksul ise paigutatud tarkvara uuesti muretsema.

Jolicloudi install on selle kõrval imelihtne, käib põhiliselt ühe hiireklõpsuga. Tarkvara mure oleks muidugi ka seal, ehkki väiksemas ulatuses. Hädavajalik põhikraam on kergelt kättesaadav. Mõned üksikud tarvikud, nagu näiteks FTP, on tülikamad, sest korralikku pole (veel) Jolicloudi komplekti põhivalikutes.

saab paketina ka panna

pole mingit plaati vaja. ise proovisin ja nüüd gnome ilusti olemas

Sel juhul kaalun seda järgmise versiooni puhul. Praegusest pole väga kiire lahti saada nii kaua kui sisselogimisel ikka saab valiku teha.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: