Larko peegel

Tallinna TV vs. lasteaiad

Posted on: 14 03 2011

Kuna mõned mu Facebook-sõbrad on “laikinud” FB-lehte Maha Tallinna TV – raha lasteaedadele, pidin ka mina paratamatult seda nägema. Lehe tutvustus kõlab järgnevalt:

About
Tallinna linnatelevisioonile on eelarves 1,9 miljonit eurot, lasteaedade avariiremondiks 127 800, rattateedeks 262 038 eurot ja nii edasi.

Description

sellest artiklist lisa.

Kaua võib sellist häbematust taluda? See on Tallinna maksumaksjale ja lastega peredele näkku sülitamine!

Mulle ka Tallinna TV ei meeldi ja ma ei taha, et Tallinna maksumaksja raha kasutataks ühe partei poliitilise sõnumi edastamiseks. Samuti olen seisukohal, et lasteaedu tuleb praegusest rohkem linnaeelarvest rahastada. Sellegi poolest mulle niisugusel kujul Facebooki kampaania ei meeldi.

Eelarve koostamine on terviklik protsess, kus üht kulurida teisega niisama üksüheselt kõrvutada ei saa. Seda võib küll illustratoorsel ja demagoogilisel eesmärgil teha, kuid eelarve tõsise menetlemise juures tuleb kõik argumendid iga kulu- ja tulupositsiooni kohta lauale kõrvuti panna ja nende hulgast rahuldav terviklahendus leida. Seda üksik kodanik või huvigrupp üldjuhul ära teha ei jaksa ja selleks ongi esindusdemokraatias poliitikud olemas.

Kui leitakse, et demokraatlikus korras valitud poliitikud saavad oma tööga halvasti hakkama, tuleb need järgmistel valimistel paremate vastu välja vahetada. Praeguse valimiste korra juures on isegi Keskerakonnal Tallinnas demokraatiale põhinev mandaat oma poliitikat teostada, kuna see oli eelmistel KOV valimistel piisavalt mitmele tallinlasele meelepärane. Selle kohta võib küll nii mõndagi arvata, kuidas võimupartei oma mandaati kasutab.

Mina näiteks arvan, et Tallinna TV kui sellise järele pole mingit objektiivset või praktilist vajadust ja avalik võim ei pea maksumaksja raha eest meediateenuseid osutama. Samuti arvan, et lasteaiad vajavad täiendavat rahastamist. Seda aga ei arva, et oleks asjakohane nende kahe arvamuse alusel Facebookis demagoogitseda.

Advertisements

15 kommentaari to "Tallinna TV vs. lasteaiad"

et avalik võim ei rahastaks TVd, selleks tuleks seadus vastu võtta, mis keelaks ka ETV rahastamise riigieelarvest või määratleks sellise meediumi rahastamise lubatavuse taseme ja/või mahud

ETV ja Eesti Raadio puhul ongi asi Riigikogus otsustatud. Rahastamise ülempiir ja sisulised suunised pannakse pidevalt uuendatavas Rahvusringhäälingu arengukavas paika. Tallinna TV aga pole päriselt Rahvusringhäälinguga võrreldav, sest Tallinna linn pole päris sama asi, mis Eesti Vabariik. Samuti pole Rahvusringhäälingu kanalitel tuvastanud nii ühekülgset poliitilist kallutatust kui Tallinna TV’s.

Mitte et ma KE valija oleks või TTV-d väga fännaks aga “Kapten Tenkeš” või kickboxing või tantsuvõistlus minu arvates nüüd küll “ühekülgselt poliitiliselt kallutatud” ei ole 🙂 Pealegi, arvestades ERR nõukogus istuvaid, siis on opositsiooniparteidel suhteliselt raske oma sõnumit sealtkaudu edastada.

Point on see, et nii ülekaalukate jõudude puhul peab opositsioon oma sõnumi kuidagi kuuldavaks tegema. KE- oli see võimalus ja ta tegi seda (mitte et ma konkreetset meetodit heaks kiidaks)

Jutt meedia kallutatusest on samuti paras demagoogia. Millega tõestada, et meedia on kallutatud? Teiseks, jutt opositsiooni sõnumi edastamisest ei päde samuti, sest seda sõnumit on kuulamas vaid need, kes seda opositsiooni nagunii toetavad. Kolmandaks, sellist räiget pehmelt öeldes sõimu RIIGI, kordan, riigi, mitte valitsuse aadressil, nagu seda tuleb TTV-st, selle jaoks ma küll ei ole makse maksnud. Riik ei ole valitsus, see oleme me kõik. Ka Tallinn oma võõrmeelse linnavalitsusega

Kui ma olen Tallinna TV:st linnapea pressikonverentse vaatanud, on seal peaaegu iga kord sisuliselt Keskerakonna pressikas toimunud. Asi on muidugi osaliselt Savisaare kaksikrollis, mis pole ka kõige korrektsem. Et aga peetakse maha pressikas, kus peale Savisaare osalevad Keskerakonna juhatuse liikmed ja silmapetteks üks abilinnapea ja räägitakse pikalt rahaskandaalist ja kõigest mõni minut linnaga seonduvast, on see ju sisuliselt parteipropaganda edastamine linna raha eest.

oot-oot, kas vastava grupi algataja on kodanik Risto Haavistu?
ja kas ta on seesama Risto Haavistu, kes oma blogis kirjutab kuidas ja miks tema Tallinna linnale makse ei maksa? http://ristohaavistu.wordpress.com/2011/03/11/suureparane-tallinna-linn/

kui nii, siis ma ei saa aru, mis on tema asi öelda, kuhu Tallinn oma maksutulu kulutab.

loomulikult on kodanikul õigus sel teemal arvata, mida süda ja mõistus käsevad. on ka õigus valida oma ametlikku elukohta. aga on omajagu veider, kui Lõuna-Eesti maksumaksja on kõige kõvem ütleja, kuidas Tallinna eelarvet koostada tuleb.

Facebooki lehe autori kohta ei oska midagi kosta. Selle info kättesaamiseks peaksin vast lehte laikima, mida aga teha ei soovi.

Küll aga pean Eesti seaduste liberaalsust ametliku elukoha registreerimisel veidraks. Peaksime seal hingekirjas olema, kus ka tegelikult elame. Muidugi on neid, kes ka reaalselt elavad rohkem kui ühes kohas ja nende avaldust tuleb riigil usaldada, mis talle muudki üle jääb. Fiktiivse elukoha registreerimist aga õigeks ei pea, olgu siis põhjuseks maksud või näiteks tahtmine valimistel kuskil mujal osaleda kui tegelikus elukohas.

Facebooki lehe autorile hundijahti korraldada küll ei ole vaja. See oleks võrdne tsentristide-kesikute ettevõtmistega ja kui soovite siis sellesama maha-tv lehega. Oletada võib. Aga RH nimelist selle lehe esimeste pooldajate hulgas ei ole. On naine, nimetäht K.

Tasub märkida, et ka Larko ei ole Tallinna maksumaksja, kuid sellele vaatamata olen valmis loovutama oma tallinlase bussikaardi, et kaitsta Larko õigust Tallinna asjades sõna võtta.

Õigus, tähtis on ainult asja sisu, mitte ütleja isik. Seda ma muuseas ka korduvalt rõhutan, kui Delfis seda laadi “tagasisidet” saan.

Tänän bussikaarti pakkumast, aga jaksan ehk Tallinnas jala käia või 6,39 € eest 10 sõidutalongi vihiku osta 🙂 Need küsimused tõesti ei piirdu nendeni, kes ühes konkreetses kohas elavad ja/või makse maksvad. Kui mu akna alla Pakri saarele tuumajaam paigutatakse, kipuvad selle poolt ja vastu sõna võtma nii mõnedki väljaspool Paldiski linna. Õige seegi.

nõiajahti korraldada ma kindlasti ei tahtnud. aga ma üldiselt vaatan igasugu üleskutsete puhul siiski, kellelt nad tulevad. ma lihtsalt tahan teada, kes see inimene on, kes mind millekski üles kutsub ja mis huvid temal asjaga seoses olla võivad.

selle grupi puhul ma ei pannud algatajat tähele, aga petitsiooni alt leidsin esimesena nime (mis peaks loogiliselt olema algataja oma), mida guugeldades olid tulemused minu jaoks veidrad.

kui keegi, kes manifesteerib, kuidas ta Tallinnas makse ei maksa ja järelikult ka kilulinnas valimas ei käi, hakkab esitama nõudmisi, kuidas Tallinna eelarvet tuleb koostada, on see ju suht sama hea, kui tallinlased esitaksid nõudmisi, kuidas peaksid oma raha kulutama riialased või helsinglased. või tartlased või türilased.

see on valest otsast alustamine mu meelest. tahab inimene Tallinna elu paremaks muuta, tulgu, kirjutagu end sisse, valigu seda, keda linna valitsemas näha soovib ja seejärel nõudku neilt valitsejatelt (olgu siis meelepärastelt või mitte), et raha kulutataks nagu vaja.

see ei tähenda, et lõunaeestlasel ei tohi Tallinna valitsemise osas arvamusi olla või et ta ei tohi neid väljendada. aga mu meelest ta ei saa väga esitada teise linna juhtidele otse poliitilisi nõudmisi.

mõistagi on asju, mis mõjutavad rohkemat hulka inimeis, kui mingi omavalitsuse territooriumil elab. tuumjaam Pakril näiteks mõjutaks. Siis on nende teistegi nõudmised igati õigustatud. aga see, kas Tallinn tahab maksta televisiooni või lasteaedade eest, ei ole, olgem ausad, päris selline asi.

ehk võtkem siis veelkord näiteks sõber ja blogiperemees Larko. et tal Eesti elust ja poliitikast oma arvamus on ja ta seda siinsamas, Delfis või mujal avaldab, on ainult tore.

kui ta aga tõsimeeli esitaks Ilvesele petitsiooni teemal, kuidas tuleb moodustada uus Eesti valitsus, läheks ma ja võtaks talt kohe üleliigse viina ära. :-). muidugi juhul, kui Ilves valitsuse moodustamiseks ettepanekut tehes just rahvusvahelise õiguse põhimõtteid ja inimõigusi ei rikuks.

Usun küll, et president Ilves ka ilma mu tagasihoidlikku nõuannet küsimata ja kuulamata suudab Riigikogule peaministri kandidaadi esitada 🙂

Niisuguste teemade puhul võib mitu inimest korraga sama mõtte peale tulla ja neid erinevatel foorumitel edastada, nagu näiteks Facebookis ja petitsiooni formis. Antud juhul ei tahaks ühineda ühe ega teisega, ehkki olen seisukohal, et lasteaiad täiendavat rahastamist vajavad ja Tallinna TV’le raha juurde anda on halb mõte.

Tallinna TV muuseas puudutab ka teisi kui tallinlasi, sest on veebis nähtav. Samuti satus mulle täna Facebookis silma, et TTV saateid olevat Tartu Kaubamajas näidetud.

Eelkõige aga puudutab see laiemat üldsust selle nurga alt, kas kohalik omavalitsus peab laiatarbelise meediateenusega tegelema või mitte. Ise leian, et ei peaks. Linna asjadest teavitama peab ja selleks kasutama erinevaid infokanaleid, aga ühe partei propaganda edastamine kohaliku omavalitsuse kulul on põhimõtteliselt lubamatu, seda enam veel kui propaganda ise Tallinna piiridest laiemat pinda puudutab.

ahjaa, veel (kuna pikema kommi sõi ennist arvuti ära), virisemine on muidugi inimõigus, ja vahel sa ei saagi muud teha. aga kui sul siiski on võimalus teha midagi muud kui viriseda ja sa jätad selle võimaluse demonstratiivselt kasutamata ning lihtsalt virised häälekalt, on see ikka paras sotsiaalporno.

umbes sama lugu nagu teatada, et mina valima ei lähe, mis mõttega. ja siis pärast valimisi vinguda, et ikka oma samad näod pukis, kes nad sinna lasi. kes lasi, kes lasi, ise lasid.

kui keegi, kes elab Tallinnas ja ei taha siin võimul Savisaart näha, ei kirjuta end Tallinnasse sisse ja ei mõtlegi siin valida, siis ta sisuliselt ju aitab ikka võimule Savisaare ja soosib ka Tallinna tv pidamist. mis ta siis pärast viriseb. see ei ole isegi pärast kaklust rusikatega vehkimine, see on rusikatega vehkimine kaklemast keeldudes.

ei ole ju mõtet rääkida, et esindusdemokraatia annab kodanikele vähe võimalusi poliitikas osaleda, kui neidki nappe võimalusi lihtsalt ei kasutata.

kõike, mis veebis levib, ei pea vaatama. 🙂

aga pmst sellega ma olen küll igati nõus, et omavalitsuse info edastamiseks mõeldud kanalid ei peaks muutuma parteipropaganda tegemise kohtadeks. olen ak nõus, et see ei puuduta ainult Tallinnat. Ka Paldiski TV tegeles ausa info andmise asemel ühemõtteliselt Möldri Jaani isikukultusega, mis kole oli. ja ma pean ütlema, et lõputud kuulutused praeguses linnalehes, kus jälle tänatakse isiklikult härra Tšuletsi, on minu jaoks seal hea tooni piiri peal.

ja ma olen nõus, et Tallinna tv on üks väga hea näide, kuidas infokanalist puhas propagandakanal teha, ning puudutab sellisena ka Obinitsa rahavast.

ainult kirjutatagu siis petitsioon kuidas meie, eesti kodanikud, oleme mures selliste asjade pärast. sellele võiksin minagi , kelle maksud Järvamaale laekuvad, puhta südamega alla kirjutada.

Ei tahaks küll juuksi lõhkuda, kuid Tallinna TV ja sellega seonduv puudutab peale Eesti kodanike ka riigis elavaid EL ja kolmandate riikide kodanikke ja kodakondsuseta isikuid. Kõigil nendel on KOV valimistel hääleõigus, EL kodanikel isegi kandideerimise õigus.

Linnalehes on küll kohati ehk liiale mindud. Samas pole mul selle kohta andmeid, kas ka opositsioon on seal tahtnud sõna võtta ja kui on, kas seda on lubatud. Härra Tšulets on arvestatav kohalik ärimees ja poliitik, seega tervitatav, et vaevub Linnalehes sõna võtma. Hea meelega loeks sealt ka vastukaaluks härra Mölderi kirjutisi.

Tere Kati ja teised. Kui mina midagi algatan või ütlen, siis esinen ikka endana ja ei hakka peitu pugema. Seda gruppi FB-s ma teinud ei ole. Tunnen isiklikult inimest, kes selle tegi, kuid antud aktsioonis ma temaga seotud ei ole. Aga toetan teda sellel teemal.

Makse Tallinna linnale maksan ma nagunii, näiteks müügimaksu. Tulumaksu jah ei maksa. Olen üsna värske elanik siin ja tegelikult olid algselt muud põhjused, miks ma ennast siin elanikuks ei registreerinud. Kuid nüüd ma ei otsi ka enam võimalust, et seda teha. Ei taha 🙂

Kuna mina Tallinna linnaisasid valinud ei ole, siis tegelikult jah pole mul õigust neile nõudmisi esitada. Seda ma ei tee ka. Arvamust avaldada ja kritiseerida aga ei keela keegi… vist…
Pealegi on Tallinn märksa rohkem kui suvaline omavalitsus Eestis. Mõju kogu riigile on tuntav.

Ja kuna TTV kavatseb hakata üleriigiliselt levima (http://www.epl.ee/artikkel/594415), siis hakkab see nagunii ka mittetallinlasi puudutama.

Niipalju siis selgituseks 🙂

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: