Larko peegel

Tähelepanekuid valimistest: Paldiski tulemus

Posted on: 7 03 2011

Andmete avaldamine Vabariigi Valimiskomisjoni veebilehel eile õhtul teatavasti jooksis kokku nagu tal paraku kombeks on kokku joosta. Pehmelt öeldes see e-valimistele au ei tee, pigem sootuks rikub Eesti kui e-riigi lipulaeva hea maine ära. Seda võite ainult ette kujutada, kuidas mul eile oli tore valimistulemusi Delfi jaoks nii öelda “laivis” kommenteerida olles paraku värskeid tulemusi poolteist tundi üldse mitte näinudki.

Tänaseks hakavad andmed tasakesi kättesaadavaks saama. Valimiskomisjoni veebilehe navigatsiooniga on küll vahepeal midagi ära parandatud, mis üldse katki ei olnud ja nii peab tihtilugu parajasti pead murdma kui tahab sealt midagi väga spetsiifilist üles leida. Kodulinna patrioot nagu ma olen, pingutasin ikka niisuguse kurioosumi kallal nagu seda on valimistulemus Paldiski valimisjaoskonnas.

Tulemused kinnitavad seda, mida juba ammu teame: venelased valivad Keskerakonda. Jaoskonnas antud 789 kehtivast paberhäälest on Keskid koguni 433 saanud ehk 54,9%.  Olgu võrdluseks öeldud, et Vene Erakonna poolt hääletas 10 valijat ja Iseseisvusparteid valis 2. Üksikkandidaat Leo Kunnas sai 24 häält. Teadsitegi vist, et Paldiskis Kaitsejõudude väeosa asub.

Keskerakonna nimekirjas loeb perekonnanimi. Erki Savisaar sai hääli 53. Seda on küll vähem kui Mailis Repsil, Vladimir Velmanil ja Natalia Malleusil hääli oli, aga siiski rohkem kui Aivar Riisalul.

Kohalike reformarite toetatud ja siin agaralt spämmitud Kalev Lillot valis 46 linnakodanikku. Oravatest ainult Ansip ise sai rohkem hääli ja temagi mitte rohkem kui 66. Leino Mäe häälesaagiks jäi 29.

IRLi peremehks jäi Mart Laar oma 47 häälega. Marko Mihkelson sai 8 ja Reet Roos 7 häält. Kuue valija usadusega pidi leppima Paldiski spämmikuningas Art Kuum.

Sotside ridades käis tihe rebimine Urve Palo (22) ja Karel Rüütli (20) vahel. Kolmanda koha võttis oma 7 häälega Andra Veidemann. Ühe Paldiski valija arvates tulnuks rahvaasemikuks saata ühikarott Liina Vahter. Kokkuvõttes jäid sotsid oma 58 häälega Keskerakonna, Reformierakonna ja IRLi järel neljandale kohale.

Rahvaliitu Ülle Kiviste näol toetas üks valija. Artur Talvikuga (11 häält) eesotsas Rohelistele anti hääli kokku 16. Seda on täpselt pool kuuele üksikkandidaadile kokku laekunud häältest.

Nagu ise olen korduvalt öelnud, oleks mul olnud Harju- ja Raplamaal väga raske puhta südametunnistusega kedagi valida. Paistab et kaaslinnakodanikel see ka väga hästi ei läinud või siis pole meie linna rahva südametunnistus päris puhas.

Advertisements

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: