Larko peegel

Paldiski on lumevangis

Posted on: 29 12 2010

Täna hommikul ei paistnud ilmaga Paldiskis hullu midagi olevat, kuid siis juhtus nõnda, et Paldiski jaamast kell 7.17 lahkuma pidanud rong jäi seisma ning reisijad kamandati rongist välja. Elektriraudtee andis Twitteris teada, et

Rong 514 Paldiski – Tallinn hilineb kuni 45 minutit seoses rongirikkega. Hetkel rong Paldiskis

Rong siiski omal jõul kusagile ei läinud vaid ilmus tema järele vedur, kes ära väsinud rongi kiireimas kooras jaamast eemaldas. Järgmise, kell 9.10 Tallinna poole väljuma pidanud rongi kohta oli juba Twitteris lugeda järgmist:

505 Tallinn – Paldiski sõidab kuni Kloogani. 9: 10 väljub asendusbuss Paldiskilt, mis viib reisijad 518 Klooga – Tallinn rongile.

Tragikoomilist olukorda siinkohal näitab, et mina, kes ma kodus viibisin ja ei tahtnudki kusagile sõita, olin kogu aeg sündmuste arenemisega Twitteri vahendusel enam-vähem kursis, kuid rongis viibivatel reisijatel ja personalil polnud vahepeal aimugi, mis edasi saab. Tore muidugi, et operatiivinfot säutsudega kibekiirelt edastatakse. Toredam oleks veel kui võetaks vaevaks samuti rongi klienditeenindaja moblale helistada, et ta saaks reisijaid kohapeal teavitada.  Mina ju rongi peal ei viibinud ja seega säutsud sinna ei jõudnudki.

Ennelõunal hakasid siis Paldiski-Klooga vahet sõitma asendusbussid. Aga võta näpust, peatselt läks olukord hullemaks:

Praeguse seisuga on üks Paldiski – Klooga asendusbuss kahest lumme kinni jäänud. Keila vald tegeleb lumekoristuse ja bussi lumest väljapäästmisega.

Mis siis ikka, üks buss veel liigub, arvasin ma. Lõuna ajal laekus veel julgustav teave:

Seoses raskete lumeoludega on Paldiski – Klooga vaheline lõik täna reisirongidele suletud. Reisijate vedu Paldiskis ja Klooga vahel toimub asendusbussidega.

See lootus aga suri nii peagi ära:

Paldiski jaama reisirongidele sulgemise tõttu käiku määratud Paldiski – Klooga asendusbussid ei sõida enam, kuna Klooga jaamani viiv tee on bussidele läbimatu.

Nii me siis siin linnas lumevangis olemegi. Rongid käivad Kloogani, aga sealt edasi ei saa. Linnast välja muidugi ka mitte.

Endal otsest häda ei ole. Äsja käisin poes ja turul ehk sööma-, jooma- ja suitsupoolset on mul vähemalt aasta lõpuni ja mõneks päevaks järgmisel aastal veel kui vaja. Väikne kogus sularaha on ka nii kroonide kui eurode näol taskus. Sellest on mõistagi kasu ainult siis kui poode tühjaks ei osteta või täiendavad kaubaveod ikka läbi saavad.

Sootuks hullem on nendel, kellel õnnestus hommikul asendusbussi ja rongi koosmõjul Tallinna tööle sõita. Koju saamine võib hoopis raskemaks osutuda, sest vähemalt praeguse seisuga siit linnast välja ja siia sisse ei saa. No tegelikult ei tea, kas ja kuidas suur maantee läbitav on. Igatahes on üsna kindel, et raskeks läheb  nendel, kellel oma autot ei ole ega seegi pruugi koju saamist garanteerida.

Siinkohal tervitan hommikul tuisu kiuste tööle jõudnud Arnit. Loodan, et õhtul kuidagi koju saad. Ise tulen igal juhul Teie juurde õhtust sööma 🙂

Edit: Paistab, et vangielu siin linnas võib kardetust lühidamaks jääda. Elektriraudtee teatab, et

EVR Infra andmetel taasavatakse Klooga – Paldiski vaheline tee kell 18:00. Sellega taastub tavagraafiku järgne liiklus

Lootus sureb viimasena. Järsku lähebki korda! Au ja kiitus EVR Infrale, sest mees see, kes lubabki 😛

Muideks, kui siin kõrvalises pisilinnas on tõepoolest uusaastapäeval sularahaautomaatides eurosid, pole see mitte ainult meeldiv üllatus vaid suisa väikne ime.

Edit: Põnevaks läheb! Delfi andmeil olevat Klooga-Paldiski lõik juba kell 15.50 avatud. Elektriraudtee seepeale mitte midagi ei kosta. Vastaks ometi tõele!

Edit: Täna pole kindlasti raudteelaste päev! Kui Ilmataadist juba jagu saadud, hakasid inimesed liiklust segama. Romud on praeguseks teelt eemaldatud ja rongid peaksid käima, kuid kardetavalt tugevate hilinemistega päeva otsa.

Hea et niigi läits!

Advertisements
Sildid: ,

4 kommentaari to "Paldiski on lumevangis"

vot siis no Valgamaal samuti lumeuputus ja küll jäi busse lumme jne. Lihtinimene kohaneb kiiremini ilmaoludega kui need kes seal pukis on….

Ei teagi, mis siin arvama peaks. Ilm oleks praegu justkui mereäärse poolsaare kohta üpris normaalne: tuult 9-14 m/s, kolm külmakraadi ja ilmajaama andmeil nõrk jäätuv vihm. Lund on muidugi paljuvõitu, kuid väga ägedalt pole täna juurde tulnud. Sellegipoolest on teed kinni.

Jääb vaid loota, et Elektriraudtee viimane teade tõepoolest realiseerub ja Klooga-Paldiski saab kell kuus lahti. Mis siis, et rongid suure tõenäolisusega seejärel hilinevad, peaasi et käima saaksid.

http://www.elektriraudtee.ee/ avalehel lõik: TÄIENDUS: EVR Infra andmetel avatakse suletud lõik kell 16:00.

Samas, ega Paldiskini vist ikkagi ei jõua, sest Tallinn-Paldiski lin löheb läbi Laagri aga just Laagris põrkasid kokku autod ja rong, http://www.tallinnapostimees.ee/?id=364196

Laagris põrkasid kokku autod ja rong

Tallinna külje all Laagri raudteeülesõidul põrkasid täna õhtul kokku kaks autot ning ühele neist sõitis omakorda otsa rong. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.

Õnnetus juhtus kella 17.30 ajal ning liiklusõnnetuse tõttu on Laagri raudteeülesõit suletud, teatas politsei- ja piirivalveamet.

Jah, ise ka äsja panin seda tähele, kuid ei jõudnud veel sissekannet värskendada. Eks ta ole, kui juba ilmataat taltsutatud, hakavad lollid inimesed juba niigi kurnatud liiklust takistama! Õnneks siiski keegi viga ei saanud. Liiklus peaks jälle käima, kuid kindlasti tugevate hilinemistega päeva otsa.

See kella 16 juhtum läheb vist hullu päeva tööõnnetuse arvele. Ma ju ei vaata Elektriraudtee esiküljele kui juba ise eneses hästi töötavat twitterivoogu jälgin. Muidu on seal terve päev üsna adekvaatset teavet edastatud. Vahepeal oli Delfi kiirem aga üldiselt on põhjust Twitteri kaudu vahendatud infoga rahul olla.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: