Larko peegel

Muljeid e!DESIGN’ilt

Posted on: 22 11 2010

10 päeva eest arutasin, millist kasu mulle võiks olla osalemisest disainile pühendatud seminarile e!DESIGN. Reedel ma seal tõepoolest käisin ja etteruttavalt võin öelda, et igatipidi huvitav oli see osa üritusest, millest ma päriselt aru sain. Kõigepealt aga avaldan suure tänu Altexile, kes mind lahkelt kohale kutsus.

Kõige kaasahaaravam oli vaieldamatult David McCanlessi loeng teemal “Information is beautiful“. Infograafika kasutamise ja andmete visualiseerimise saladused seletas ta puust ja punaselt lahti demonstreerides oma teese arvukate graafiliste näidetega. Davidi jutus jäi peamiselt kõlama üleskutse “mängige oma andmetega” ja seda ta tõesti väga vaimukal kombel tegigi.

Väga palju mõttetoitu serveeris Kristjan Jansen oma väikeste katkiste asjade ettekandega (slaidid pdf-failis). Kristjan kirjeldas väga tabavalt disainijamasid alates kohmakatest peldikutest, üllatavalt käituvatest kohviautomaatidest ja konarlikest piletikompostoritest kuni kaubamajade usteni, mis kliente häbimatult ründavad. Disaineritele pani ta südamele, et nii hoolikalt kui nad enda arust ka ei talitagi, on kuskil alati keegi, kelle arvates on nende tehtud asjad katkised.

Tõnu Runnel rääkis disainiettevõtja igapäevaelust teemal klienditöödest e-tootedisainini. Tema juttu aja müümisest ja kasumi teenimisest tasub arvestada igaühel, kes ühes või teises vormis ettevõtlusega tegeleb. Eks ma ise ka samade probleemide kallal oma pead murran, kuigi minu tegevus pole kuidagiviisi disaini valdkonnaga seotud.

Seminari osavõtjate enamusele ehk disainiproffidele ja -tudengitele oli kindlasti oodatuim ekraani- ja meediadisainer Marcus Bledowski ettekanne “Creating motion video projects for interactive web platforms using intelligent media and Adobe CS5”. Selle uhiuue tarkvara peensusi demonstreeris ta sellise hooga, et asjasse pühendumatul võhikul ei jäänud muud üle kui käed püsti tõsta ja alla anda. Seda sama tunnistas ka mu kõrval istunud Aarne, kellega saime küll nii palju aru, et tarkvarapakett on integreeritud ehk ühel tarkvarajupil tehtud klipp kandub paketi igale osale üle ja seda võib mõne teise sovellusega nõnda muuta, et parandused omakorda igale poole päivituvad. Mina aga ausalt öeldes ei teaks, mida nii kompaktse tarkvaraga peale hakata, mistõttu jään heaga lihtsamate liistude juurde.

Kokkuvõtes oli päris tore pärastlõunak, mis kindlasti silmaringi laiendas. Alguses oli wifiga probleem, kuna pea igaühel saalis süleraal sisse lülitatud ja Nelipühakiriku ribalaius jäi paratamatult nõudlusele jalgu. Kui üheaegseid kasutatajaid juba vähem oli, jooksis mul aku tühjaks ja pistikut polnud kusagilt võtta. Nii jäi ära esialgne plaan üritust Qaiku keskkonnas reaalaegselt kajastada. Ehk oligi nii parem, sest disainerite ettekannete puhul pole slaidid niisama moepärast. Jutu sisu on raske kellelegi vahendada, kes slaide samas ei näe.

Edit: Aarne jagab ka oma muljeid.

Sildid:

1 Response Kellele: "Muljeid e!DESIGN’ilt"

[…] muljeid Altexi korraldatud seminarilt e!DESIGN olen juba varem tutvustanud. Nüüd saan ka vahendada teiste arvamust või vähemalt nende 38 oma, kes võtsid vaevaks Altexi […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: