Larko peegel

Linnapeade umbusaldamisest

Posted on: 27 10 2010

Delfi tundis huvi hüpoteetilise küsimuse kohta, mis võiks juhtuda Helsingi linnapeaga, kui ta Savisaare kombel unustaks ebamäärasest allikast pärineva väga suure laenu majanduslike huvide deklaratsiooni sisse kandmast ja veenvate seletuste asemel oma võimalikust majanduslikust sõltuvusest rääkides vassiks. Eks ma siis mõtlesin mõeldamatust ja spekuleerisin, mis sellisel juhul võiks tõenäoliselt juhtuda. Sealjuures seletasin lahti mõningaid põhimõttelisi erinevusi Soome ja Eesti kohaliku omavalitsuse korralduses ja poliitilises kultuuris.

Ei hakka lugu siin ümber jutustama. Loetagu parem otse allikast ehk siis Delfist. Kommentaare lugeda eriti ei soovita. Ise neid sirvides polnud kindel, kas ma nüüd peaksin naerma või nutma. Pigem ehk siiski naerma. Iseäranis ajas naerma mu kirjeldamine “IRLdu põhjapoolseks klooniks”. Eks kõige kindlama tooniga kommenteerivad just need, kes kommenteeritavast mitte midagi ei tea, antud juhul mu poliitilistest eelistustest ja elukohast 🙂

Mittelugemise soovitus mõistagi mu enese kommentaari ei puuduta. Pidin nimelt vajalikuks kahele kommijale tõe huvides vastata. Et seda vähem kui vaimukast rida ei peaks täies ulatuses läbi vaatama, tõstan enda kommentaari siia samasse:

Markus Larkovirta, 27.10.2010 13:31
@ keelevaist:

Faktilise täpsustuse korras pean Teie väite ümber lükkama nagu võrduks Helsingi linnapea Tallinna volikogu esimehega. See ei vasta tõele. Ei hakka kordama, mida artiklis kirjutasin, aga täpselt nii see on. Soovitan veel kord üle lugeda.

@ Kirjutage lisaks:

Tänan pakkumast presidendi institutsiooni kajastamist. Kuna see mitte kuidagi kohaliku omavalitsuse korraldusega ei haaku, oleks selle arutamiseks tõepoolest omaette artiklit vaja. Kui see DELFI juhtkonnale huvi pakub, olen vajadusel valmis sel teemal kirjutama.

Soome parlament ei saa presidendi valimistel ühe ega teise soovi peale vilistada, kuna Soomes valitakse president juba aastast 1994 kahevoorulise otsevalimise teel. See tähendab, et valija valib endale meelepärast presidendikandidaati ja kui esimeses voorus keegi absoluutset häälteenamust ei pälvi, korraldatakse kahe rohkeim hääli saanud kandidaadi vahel teine valimisvoor. Valituks osutub see, kes teises voorus rohkem hääli saab.

Helsingis ei ole sellist elukat nagu MUPO, seega on rahva mõnitaminegi täiesti riigipolitsei pädevuses. Soome seadustes pole munitsipaalpolitseid üldse ette nähtud. Ühistranspordi piletikontrolli ja parkeerimise järelevalvet teostavad vastavad linna ametkonnad, kelle töötajatel politseiniku volitusi ei ole.

Advertisements

Räägi kaasa

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: