Larko peegel

Kergem toitumine

Posted on: 7 08 2010

Sel nädalal olen senisest mõne võrra kergemalt toitunud. Nii üllatuslik kui see ka ei olegi, on mu enesetunne paremaks läinud. Võib-olla osaliselt ikka sellepärast, et söön umbes täpselt sama toitu kui varem, kuid märksa väiksemates kogustes.

Asi sai alguse täitsa kogemata. Seni olen kodustes tingimustes hommikusöögiks manustanud kaks kruusi kohvi, kolm-neli saiaviilu koos suitsuvorsti, singi, maksapasteedi või muu sarnasega ning ühe kohukese. Kõige rohkem meeldivad mulle Tere kohukesed ning nendest omakorda mustikas, maasikas ja banaan.

Ühel kaunil hommikul tuvastasin, oli vist pühapäev või esmaspäev, et mida pole, seda ei ole. Kohukesed olid otsas. Ei viitsinud seetõttu enne söömist poodi tõtata vaid otsustasin kergema hommikusöögi kasuks.

Ehkki hommikusöök tookord ühe kohukese jagu nõrgemaks jäi, tundus kõht sellegi poolest täis saavat. Vaatamata kergemale hommikueinele ei läinud kõht tühjaks oluliselt kiiremini kui enne. Ja kui see juhtus, panin pintslisse vahepeal poest toodud kohukese. Selle abil suutsin jälle vastu pidada umbes sama kaua kui varem teise söömaajaga.

Hakasin sihilikult kohukest hommikusöögilt eemale tõukama ja alles siis seda sööma kui ennast näljaseks tundsin. Eksperimendi korras sai ka päeva kolmanda söömaaja toidukogust kärbitud. Seal kus varem söin kaks grillivorsti või kolm kotletti, panen nüüd nahka ühe vorstikese või kaks kotletti. Imekombel saab kõht sellegi poolest täis. Ju mul pidi järelikult enne rohkem isu kui vajadust toidu järele olema.

Kõige imelikum asi aga juhtus mul joomisega. Nimelt olen terve nädala otsa joonud õlut vaid ühe pindi (0,568 liitrit) päevas ja seda alles siis kui sooja toitu sisse võtan. Pole lihtsalt olnud tahtmist rohkem juua. Viina pole üldse mekinud. Janu kustutan kas kraani- või mineraalveega.

Terve elu olen arvanud, et süüa tuleb selleks et jaksta aga võta näpust! Praegu tundub, et jaksu on tunduvalt rohkem kui seni. Samuti jään kergemini magama. Uni on sügavam ja kvaliteetsem.

Miski on ka halvemaks läinud. Nimelt kustutab õlu janu sootuks efektiivsemalt kui vesi. Seetõttu tuleb vett rohkem limpsida kui õlut. Järelikult pean ka sedavõrd sagedamalt kusel käima. Kes kurat väitiski, et just õlu kusele ajab?

Mis nüüd siis edasi saab? Ei tea ega hakka ennustamagi. Eesmärke ka ei püstita. Söön ja joon endiselt nii nagu süda käseb.

Varem või hiljem kahtlemata tekib tahtmine suures koguses õlut ja viina manustada või nii palju süüa kui kõht mahutab. Kui see aeg kätte jõuab, las käia! Seniks aga pole hullugi praeguste toidukoguste juurde jääda.

Sildid:

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: