Larko peegel

Vastumeelsuse meem

Posted on: 1 07 2010

Otsustasin ajaviiteks – enne kui palavast toast mere kaldale ära põgenen – üle pika aja veebimeemile kaasa lüüa. Säherduse leidsin Triangli juurest. Meemi avapauk on siin.

Reeglid on säänsed, et lisaks neile küsimustele siin pead esitama ka oma küsimuse (mu esitatud on nüüd kuues) järgmistele meemivõtjatele, kes selle ehk su blogist üles korjavad. Nii lihtne ongi. Korjake siis palun üles, eks!

1. Sinu kõige vastumeelsem linn? Väga vastumeelseid kohe meelde ei tulegi. Eks igal pool on parem kui kusagil mujal. Mõnda tuleb siiski nimetada ja sedapuhku langeb see au Lille linnale Prantsusmaa ja Belgia piiril. Kindlasti on see täitsa tore linn, kuid mina pidin sinna ükskord ammu uusaastaööks vaksalivangi jääma, kuna hilinesin viimasest Belgia poole sõitvast rongist.

2. Sinu kõige vastumeelsem nädalapäev? Kõik päevad on võrdsed. Soomes elades olid pühapäevad tobedad, kuna poed enamasti olid kinni. Praeguseks on seadust seal veidikese vabameelsemaks tehtud, kuid näiteks viina ei tohi endiselt pühapäeviti osta.

3. Sinu kõige vastumeelsem raadiojaam? Üleüldse kuulan raadiot praegusel ajal üsna vähe. Kui mõni vastik jaam ette tuleb, ei jää seda nii kauaks kuulamagi, et jõuaksin nime teada saada. Kui ma aga 1970nendatel DX-kuulamisega usinalt tegelesin, oli üks jubedamatest Radio Tirana, kelle ingliskeelsetest lühilainesaadetest on mulle eluks ajaks meelde jäänud uudistes pidevalt kõlanud käibefraas “the US imperialists and Soviet social imperialists”.

4. Sinu kõige vastumeelsem riietusese? Lips ja üleüldse kõik, mis pigistab. Samuti talvine riietus, mida kandes on külm kui liiga vähe selga pandud, vastasel juhul aga kõigepealt higistad ja seejärel ikkagi külmetad.

5. Sinu kõige vastumeelsem kodune töö? Kõig koristamisega seonduv. Mitte ainult ei ole ma selleks liiga laisk, lisaks ei oska ma koristada ja korda luua. Oma asjadki leian paremini näilise korralageduse tingimustes üles.

6. Sinu kõige vastumeelsem värv? Valge, see pole ju üldse miski värv. Valgel pinnal torkab igasugune mustus kohe süüdistavalt silma. Auväärsel teisel kohal on okseroheline, mida nähes on peaaegu et lõhnugi tunda.

Advertisements

2 kommentaari to "Vastumeelsuse meem"

Tänapäeval, kui eeter ja maailm üldse on nii pluralistlik, on imelik küsida vastumeelsete asjade kohta. Olgu, kunagi võis selline raadio kuskil olla. Eriti siis, kui kuulaja on DX-huviga. Kui ma, ütleme 1980. aastatel raadiot kuulasin, siis muidugi oli neid vastikuid raadiojaamu, justnimelt raadio j a a m a s i d, mis summutasid spetsiaalselt müra ja Moskva Raadio saadete abil teisi (ringhäälingu)jaamu. Larko meenutus Radio Tiranast on aga huvitav. Mina kuulasin Albaania saateid mäletamisi vaid vene keeles ja muid nende poolt kasutatud keeli ainult juhuslikult. Tasub mainida, et Albaania oli suhteliselt kõige rohkem välisraadiosaadetele kulutav riik maailmas. Sovetiimpeeriumi manamist nende saateis mäletan samuti, kuid mitte nii täpselt sel puhul kasutatud sõnu. Huvitav, kas “the US imperialists and Soviet social imperialists” esines sageli kõrvuti, ühes ja samas lauses?

Oligi just sellises sõnastuses käibefraas ehk mõlemat sõimati pariteetsel alusel 🙂 Ühes ainsas uudistesaates võis see päris mitu korda kõlada. Olenevalt kontekstist võis muidugi teinekord ka eraldi olla.

Segajaid mäletan ma ise liigagi hästi. Ehkki need olid mõeldud lääne raadiote vastu (nt. Vaba Euroopa, Liberty, VOA jt.), segasid nad sageli ka palju haruldasemaid signaale kui Albaania oma. Iroonilisel kombel segasid nad isegi venelaste ja teiste kommunismimaade eneste saateid ja mitte just harva.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: