Larko peegel

Pakri poolsaare läänekallas juuliõhtul

Posted on: 1 07 2010

Eile arutasin isekesi, kas ikka julgeks loota stahhanovlaste remondibrigaadi eemaldumisele mu majapidamise juurest. Kuigi mõningaid märke selle kohta oli tänagi õhus, ei hõiska siiski enne kui ehitustellingud maja eest on päriselt maha võetud. Täna õhtupoolikul aga oli merepoolses toas üsna palav ja kuna aknat lahti teha ei saanud, otsustasin teha pisikese jalutustiiru Pakri poolsaare läänepoolsel kaldal.

Päris loodusnähdusteni ei jõudnud, sest kesse ikka palava õhu käes poolsaare tippu kilomeetride viisi kõndida jaksab. Käisin kõigepealt viinapoes veidi teekosti ostmas ja seejärel jalutasin aeglaselt Peetri tänava otsa väisamaks sealt algavat varemetes Peetri linnust ehk Muula mägesid. Olgu etteruttavalt öeldud, et sedagi nähtust külastasin vaid lõunapoolseimas otsas, kuna ei tahtnud nõlvadest alla ja üles ronida ega ka kergemini jalutatavat marsruuti kaugemalt otsida.

Tee peale jäi tuttav kõrts, sedapuhku siis Peetri tänava poolt pildile jäädvustatud.

Juba lõunapoolseima Muula mäe otsas nautisin kosutavast meretuulest ja avasin õllepurgi ning pöörasin pilgu mere poole. Laev oli teel Lõunasadama poole. Taustal Pakri saared.

Vastupidises suunas on näha linnapoolseid maju Peetri ja Rae tänavate vahel.

Kui ise Põhjasadam välja arvata, kus töö ööpäevaringselt käimas, ei kostnud Muula mäele ükski inimhääl. Küll aga hiilis vaikselt mu lähedalt mööda keegi neiu, kes vist hilinenult jaanililli korjas. Ta läks sama ruttu kaduma kui oli kohalegi ilmunud, kuid mõne aja pärast oli ta siiski vastupidise mäenõlva otsa jõudnud.

Tuuleveskiparkide rajamisest Pakri saartele olen kuulnud, vähemalt niisugustest ettepanekutest. Need aga on täitsa olemasolevad veskid ja seda poolsaarel. Polnud mul sellest õrnemat aimugi.

Tagasiteel enne kui Peetri tänava kõrval asuvale pingile maha istusin et teine õlu tuule alla panna torkas silma niisugune graffiti tänavaäärse maja seinas. Ei tea kas see ka pärineb eelmiste KOV valimiste eelsest ajastust, kus konkureerivad sadamad olevat linna täis poliitgraffite joonistanud.

Advertisements
Sildid:

4 kommentaari to "Pakri poolsaare läänekallas juuliõhtul"

see must lambuke on ikka varasem, kui poliitvõitlus. minu meelest on ta sela olnud vist kõik see aeg, mis meiegi Paldiskis elame.

aga tuuleparki mine vaata kord lähemalt. päris vahva on.

Samuti oli näha mitmes kohas seintel tekste “Säästumarket 25 km” koos mõne venekeelse märkusega. Ka nendest ei saanud ma targemaks, milles nali seisneb.

Tuleb vaatamisväärsustega ettevaatlikult tutvuda. Jalutamine on ikka tülikas töö.

vaat, säästukagrafitist ma ei tea, kas see on rohkem absurdinali või on pisut nagu poliitiline. lähim säästukas asub nimelt Keilas ehk tõesti 25 km kaugusel. poliitilise maigu võiks aga anda see, et Jaan-poisi ajal ei lasknud linnaviletsus Paldiskisse ühtki suurt poeketti.

igatahes ka see grafiti on vanem kui viimased valimised.

Konkurentsi toiduturul oleks vaja aga nüüd ketid siia tulema väga ei kipu. Võib-olla siis kui masust enam ei räägita. Tuleks ehk uurida, kas äkki rongipileti hinna saaks tagasi kui Keilas poes käiks.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: