Larko peegel

Afganistanile appi

Posted on: 19 06 2010

Fotojahi logo “Appi, appi!”, karjus Afganistani viletsus valitsus ja NATO koos ÜROga hakaski abijõude orgunnima. Appi läks ka isikukoosseisu arvult väikne, kuid sedagi vägevam Eesti kõrbesõdurite salk. Eesti kõrbesõdurite üksus Estcon 8 naases hiljuti rotatsiooni korras kodubaasi Paldiskisse, kus väed jalutasid ja rivistusid ning tublimaid autasustati.

Teiste fotojahiliste appikarjeid näeb siit.

Advertisements

15 kommentaari to "Afganistanile appi"

Hmm .. Markus, ma olen seni nautinud sinu ütlemisi .. aga see on kuidagi maitsetu. Sorry, sa ei tea tausta AGA see ei ole koht naja tegemiseks….
Lisaks on ka viga see on EstCOY-9 neil piltidel. Estcoy-8 oli üks õnnetumaid etappe .. kus kaotas elu 3 väga tubli eesti meest 😦

Mis fakte puudutab, tsiteerin Kaitseväe pressiteadet:

“Kaitseväelisest jalutuskäigust võtavad osa Lõuna-Afganistanist naasnud Estcon-8, kuhu kuuluvad jalaväekompanii Estcoy-9, logistiline toetuselement NSE-8 ja staapides teeninud kaitseväelased.”

Ma siis ei kirjutanud Estcoy 8:st vaid Estcon 8:st.

Kõik ülejäänud on Su arvamus, millele Sul loomulikult on õigus. Maitseasjadest vaielda ei maksa. Teadmatust omaks ei võta.

Ma siin nüüd küll kohatut nalja ei näe. Mis need soldatid sinna Afganistani ikka muidu läksid, kui “appi”. Või appi – vaatenurga küsimus.
Mulle meeldib pilt laste, lapiliste ja jalgratastega – kuidagi natuke kiiksuga kooslus.

Sellist asja ja missiooni ei olegi, mis huumorit ei kannataks. Eks igaühel on isiklik piir, millest kergemat juttu läbi ei lase. Oma blogis pean seda piiri ise, lugejad vastutavad enese eest.

Neid huvitatud lapsi ja vanemaidki oli kohal ohtralt, enamuses venelasi. See üritus oligi kõige parem integratsioon, mida kujutleda saab.

ägedad pildid. eriti jah see lastega – väike väljasõit.

Sellised appiminekud on alati kellegi jaoks küsitava väärtusega, sest sõdivaid pooli on vähemasti 2 ja paratamatult jaguneb ka inimeste poolehoid nende poolte vahel…

tahtsid ka sappa lüüa ja vantsisd selja taga?
eks need asjad ole kõik kahe poolega, kes karjub õnnelikult appi!, kes ahastusest.

Teine pilt tekitab jah rohkelt mõtteid ja emotsioone, vastavalt vaataja fantaasia lennukusele, on mõjus…

Kuvasi rauhanturvajoukkojen miehistä ovat mielenkiinstoisia ja ajankohtaisia.

Mitä nämä kuvat itse kullekin kertovat, siinä on tämän kuvasarjan idea. Jokainen miettii mielessään omanlaisiaan ajatuksia sodasta, rauhanturvaamisesta ja siitä kenen kuuluu olla missäkin, jos yleensä kuuluu ollakaan ja miksi.

@ Köögikata: Seda pani meil paika Riigikogu.

@ Tiia: Ega ma ei taha Afganistaani appi minna. Aastal 1977 teenisin Soomne kroonus ja tol ajal oli meil motivatsiooniks Soomele appi tulla juihul kui Venemnaa ründama peaks. Õnneks ei ründanud ja ise pääsin kergete kannatustega.

@Jasnajan Puukissa: Nämä kuvat kertovat, että Viro on NATOssa ja menee apuun, kun tarvitaan. Kun tulee ongelmia – ei jos – niin NATO auttaa Venäjän häätämisessä.

Kõik on suhteline. Afganistani minnes ei mõeldud, kui kauaks sinna jäädakse. Arvan miskipärast järgmist: läheb kuskil kaks-kolm inimpõlve, võib-olla isegi rohkem, kui võõrväed saavad lõpetada missiooni ja lahkuvad Afganistanist rahumeelselt, et andes sealse eluolu turvamine üle kohalikele.
Teine pilt on ehedalt välja toodud, vblla kannatab pressifoto tiitlile esitada teist. 😉

jah, aga kui palju abi nad seal maal tegelikult saavad… kui ikka ise ei suudeta end muuta ning midagi ära teha, siis ei tule ka muutust. Julgen oma arvamis avaldada ainult ühe seal teeninu juttude põhjal.
Aga poliitikamängud on midagi, millest lihtsurelikud alati aru ei saa…

Puht põhimõtteliselt ei saa ma aru, miks on vaja enda kultuuri ja väärtusi kuhugi mujale eksportida. Afganistan on elanud aasta-tuhandeid ühel moel ja mingil veidral põhjusel püütakse neid nüüd hoopis teisel moel elama harjutada.

Muide paralleelina tooksin siia paar päeva tagasi nähtud dokfilmi Tiibetist. Hiinlased on sundinud rändhõimud-karjakasvatajad paikseks ja valvavad neid külasid jõuga, et keegi plehku ei paneks. Külades vohab töötus, haigused ja alkoholism.

Teine pilt on siin, mis meeldib, abist ja abistamisest – nojah, ma olen piisavalt palju seal teeninutega kokku puutunud…
Keeruline see värk….

@Hillar: Vabandan väga, Su kommentaar jäi millegipärast Akismeti spämmitõrje võrku ja mult tükiks ajaks kahe silma vahele.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: