Larko peegel

Lõviusust

Posted on: 22 05 2010

Soomes on ametlikult kaks riigiusku: luterlik ja Kreeka õigeusk. Ise astusin kohe 15-aastaselt luterikirikust välja kui seadus seda lubas. Sellest ajast saadik olen ametlikult jumalavallatu, kuid lõviusk on mul kangesti küljes. Lõviusk ei tähenda ainult Soome jäähoki rahvuskoondise fännimist vaid ka tugevat usku, et see koondis ja mitte keegi muu suudab võimatu võimalikuks teha.

Lõviusulisele ei maksa aprilli lõpus ja mai alguses tööotsi pakkuda. Ta allutab niikuinii kõige kõrvalise jäähoki maailmameistrivõistluste graafikule. Iga nelja aasta tagant toimub ka talveolümpia hokiturniir. Tänavu saime meie lõviusulised pronksiraha eest rõõmustada.

Jäähokis on kindlad reeglid, mille täitamist valvab jääl praegu koguni kaks peakohtunikku, keda rahvasuus sõbralikult sebradeks hüütakse. Sebrade otsused ja nende arvustamine on lõviusu oluline osa. Kui soomlane trahvi saab, on sebra äraostetud. Kui vastasele küsitletavas olukorras trahvi ei anta, on sebra seepeale veel pime. Sebra käitub õiglaselt ainult siis kui ta vastastele trahve jagab ja pigistab lõvimeeskonna pisiväärtegude ees silma kinni.

Enamus lõviusulistest arvab, et on ise kõige parem meeskonna treener ja juhataja. Nii kui lõvid võidavad, võtavad nad selle eest au endale. Kui aga kaotatakse, on selles treener süüdi.

Mulle selline lähenemine ei meeldi. Treener on proff, kes oma mängijaid kõige paremini tunneb. Teinekord võib kaotuse põhjuseks olla hoopis see, et vastane paremini mängis.

Eile kaotasid Lõvid veerandfinaali Tsehhi meeskonnale. Küllaltki kurb, kuid ausalt öeldes olid tsehhid paremad. Mäng ise oli tasane ja paremus otsustati alles trahvilöökide viskamise teel. Mis seal ikka, müts maha Tsehhi väravavahi Voukoni ees! Mitte et ma Pekka Rinnet süüdistada tahaksin.

Muidugi on veerandfinaalis kaotamine meile lõviusulistele pettumus. Lõviusk aga seisneb selles, et kaljukindlalt usume, et järgmisel aastal on Soome jäähoki maailmameister. Seni on seda vaid üks kord juhtunud: aastal 1995 võitis Soome finaalimängu Stockholmis. Kaotas kallis vastane Rootsi, keda võita on igal ajal lõbus.

Just see oligi ehk selle aasta mm-võistluse suurim tagasilöök meile lõviusulistele, et Rootsile kohta kätte näidata ei saanud. Rootsi võitmine mm-jääl on alati suur asi, finaalis iseäranis (lõviusulise märg unenägu). Nüüd soovin läänenaabrile edu et idanaabriga rinda pistaks.

Disclaimer: Selle sissekande avaldan kui elupõline lõviusuline. Soome hokikoondise tulihingeline fänn olen aastast 1965. Surmani Lõvide poolt!

Sissekandega minu rahallised huvid kokku ei käi: ikka sünnimaa hoki poolt. Tahaks loota, et ka värskelt B-gruppi edutatud kodumaa rahvuskoondis pea A-grupis mängiks.

Advertisements
Sildid:

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: