Larko peegel

Paldiski kummaline linnaleht

Posted on: 9 05 2010

Nagu ma neljapäevasel Äripäeva kampaania üritusel Altexi juures (millest täna või homme veel eraldi kirjutan) muu jutu sees rääkisin, on ainus meediaväljaanne, mida ma paberkandjas loen, Paldiski Linnaleht. Seda loen sellepärast paberil, et linna veebisaidil ilmuvad pdf kujul lehenumbrid 2-3 nädalase hilinemisega, mistõttu on veebis ilmuv lehesisu enamasti juba hapuks läinud. Leht ise eneses aga on üsna kummaline ja müstiline nähtus.

Lehe esikaanel on igas lehenumbris Paldiski Põhjasadama, Valimisliidu “Ühtne Paldiski” ja sihtasutuse “Ühtsuse nimel” ühine kuulutus. Üldteada asi, et Ühtne Paldiski ja Paldiski Põhjasadam on sisuliselt üks ja sama. Kas siis tegemist on ühe linnapartei või linna enese väljaandega? Seda lihtsad linnakodanikud paraku ei tea, sest lehe väljaandmise asjaolud jätavad läbipaistvuses üht-teist soovida. Mis või kes on SA Ühtsuse nimel, seda ma ei tea.

Et leht pdf-kujul on Paldiski linna veebisaidil allalaetav, annaks justkui mõista, et tegemist oleks Paldiski linna ametliku väljaandega. Ja ennäe, kui tikutulega otsid, siis leiadki teise lehekülje alumisest otsast väga väikse fondiga trükitud teate, et lehe väljaandjaks on Paldiski linnavalitsus. Sellega oleks asi justkui selge, ent tule ja võta näpust! Linnavalitsuse veebisaidilt lingitud pdf-failis on kirjas, et väljaandja on hoopis Pakri Arenduse OÜ. Äriregistri andmeil on selle osaühingu juhatuse liikmeks keegi Vladimir Müürisepp, kelle kohta guugeldamine just eriti midagi kätte ei anna.

Ise eneses huvitav muidugi, et (paberkandja järgi) linnavalitsuse väljaandes on lehe enese logo all ühe volikogus esindatud valimisliidu ja temaga seotud ettevõte logod. Võib muidugi olla, et tegemist on tasutud reklaamiga, kuid selle paigutamine vahetult lehe enese logo alla jätab paratamatult mulje nagu oleksid valimisliit Ühtne Paldiski ja Paldiski linnavalitsus omavahel seotud. Mis muidugi sisuliselt väga vale ei olegi, kuna Ühtne Paldiski on parasjagu linna võimupartei. Nii jõhkralt aga ei käitu isegi savisaarlaste juhitud Tallinna linnavalitsus oma linnaosade väljaannetega.

Mind aga ajas lõplikult vihale täna kätte saadud linnalehe numbri teisel leheküljel avaldatud suure punase fondiga kuulutus. Kahjuks linkida ei saa, kuna pdf – nagu eelpool öeldud – ilmub veebis teatava hilinemisega. Kuulutuse tekst kõlab järgnevalt:

Austatud Teise maailmasõja veteranid, tagalatöölised, endiste fasistlike laagrite vangid!

Õnnitleme Teid südamest Teises maailmasõjas saavutatud võidu 65. aastapäeva puhul! Teie ennastsalgavus, mehisus ja kangelaslikkus on meie rahva ühtsuse ja kokkuhoidmise sümboliks. Nende, üle jõu käivalt raske koorma enda õlule võtnud ning sõjaaja nälja- ja külma-aastad üle elanud naiste, laste ja vanurite vaprus ja sitkus äratab paratamatult vaimustust.

Head tervist ja pikki eluaastaid kõigile neile, kes taplesid vaenlasega rindel, kes võitlesid partisanisalkades, kes kannatasid fasistlikes koonduslaagrites või kes töötasid uneks või puhkuseks aega võtmata tagalas! Soovime teile, teie lähedastele ja pereliikmetele kogu hingest kõike kõige paremat ning selget sinist taevast teie kohale!

Paldiski Linnavalitsus

Kui sellise kuulutuse, muidugi raha eest, avaldanuks näiteks vene sõjaveteranide ühing, poleks mul kobiseda midagi. Aga mis ajast saadik on Paldiski linnavalitsus linnakodanike nimel vene ajalookäsitluse omaks võtnud? Mind kui linnakodanikku säärane kuulutus sügavalt solvab ja ma pole kindlasti ainus.

Piisab sellestki, et siinsetele venelastele vene meedia oma propagandat pasundab. Et selle levitamisega ennast seob veel Eesti Vabariigi ametiasutus, mida linnavalitsus ju on, pole mitte ainult pretsedenditu vaid lausa skandaalne! Ja seda veel minu kui maksumaksja raha eest.

Niisuguse linnavalitsuse tahan ma maha võtta ja kutsun kaaslinnakodanikke linnavalitsuse mahavõtmist koos endaga arutama.

Advertisements

3 kommentaari to "Paldiski kummaline linnaleht"

Seda et SA “Ühtuse nimel” oli kõigepealt ja eks oli plaanis tekitada ka samanimeline valmisliit. Aga Möldri Jaan saatis enne valimisi mingid oma tankistid, kes registreerisid valimisliidu “Noored ühtsuse nimel”. Nii ei jäänud toonastel vastastel muud üle, kui oma valimisliidu nime muuta. Aga ju siis on mõtet neil ka sihtasutust edasi pidada milleksi.

A mis sellesse õnnesoovi puutub, siis mina ei laseks end sellest eriti erutada. Muidugi on täpselt sellise retoorika valik linnaviletsuse soov saada enda poole need memmed-taadid, keda on eluaeg sellist retoorikat kasutades kõnetatud. Neid lihtsalt on siin linnas ja nende hääled kuluvad ikka vägagi ära.

Aga ole päris rahulik, need memmed-taadid ei mõista seda pidada mingiks propagandaks ega näe selles ilmsesti midagi eestivaenulikku. Nende jaoks on see lihtsalt lugupidamisvaaldus. Et näe, mäletavad.

No ja, jumal paraku, ega´s nad selles sõjas ainult Eesti okupeerimisega ka ei tegelenud. Nii et ei ole tegelikult päris õiglane võtta seda nii, et võidupäeva tähistamine on ainult okuptasioonisümbol või nii. Nende venelaste jaoks, kes reaalset sõda mäletavad, on tähendusruum kindlasti laiem.

Nii et ega see õnnitlus ei ole nüüd midagi muud, kui üks tavaline populism, millega vanainimestel vesi silmast välja võetakse.

No sel juhul võiks ju terve Eesti valitsus vähemalt Ida-Virus ja Lasnamäel seda sama teha. Aga ei tee, sest sõltumata poliitvärvist on riigi valitsustel ikka Allan Petersoni põhimõte olnud: “Mingi austus peab ikka olema”. No Lasnamäel on muidugi Edgari partei seda sama joont ajanud aga enamasti ikka Keski nimel.

Ma mõtlen välja mõne arupärimise ja mitte ainult selle kuulutuse kohta. Kogu linnalehe väljaandmise asjaolud on niivõrd segased, et neist tuleb aru pärida kõigepealt linnavalitsuse enese käest ja kui rahuldavat vastust ei laeku, siis õiguskantslerilt. Mulle paistab, et linnaeelarvest rahastatakse võimupartei poliitpropagandat, kuigi seda võib katsuda JOKKiks pöörata. Ainuüksi logode paigutus tekitab nii suurt segadust, et isegi informeeritud linnakodanik on hämmingus, rääkimata nõukogude memmedest-taatidest.

Oh issand küll! Kas tõesti selline bullshit on ära trükitud linna ametlikus ajalehes? Seal on küll kellegi eesti keelt enam-vähem oskava tibla karvane käsi mängus olnud või siis on lastud RAHA eest punanatslik russofiilne tekst eesti keelde tõlkida. Paldiski peaks olema nüüdsest jälle EESTI linn ehkki sellistest punanatsidest saab lahti alles nende surma läbi. Tervitusi!

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: