Larko peegel

Malet Twitteriga

Posted on: 7 05 2010

Eilsel Äripäeva üritusel Altexi juures mainisin muu jutu seas, et juba mõnda aega tegelen vaikselt malemänguga Twitteri vahendusel. Teistest kohalviibijatest keegi polnud sellisest võimalusest kuulnudki aga üks ja teine tundis selle vastu huvi. Nõnda arvasin, et oleks igatipidi asjalik tutvustada toredat keskkonda Chesstweets.

Chesstweets ise registreerumist ei nõua, kuid Twitteri kasutajatunnus peab olema. Esimesel korral Twitteri tunnustega sisse logides küsib sait luba su Twitteri kontole juurdepääsuks. Seda julgen ma vabalt soovitada. Saidi ülalpidaja o0lit3 on tore poiss, kellelt ei maksa mingit sigadust karta. Ta on maleentusiast, kellele seepeale meeldib mängimist sotsiaalse meedia vahendusel arendada.

Malendeid võib hiirega laual liigutada või soovi korral ka liigutuse koordinaadid algebralisel kujul ülalpool lauda asuvasse kastisse sisse toksida. Sinna võib soovi korral ka 140 tähemärgi raames vastasele sõnumi kirjutada. Kui ise liigutusele midagi ei lisa, ilmub laua alla liigutuse juurde standardsõnum koos lingiga konkreetsele mängule.

Kui vastavasse kohta linnukene panna, ilmub liigutus säutsuna. Igal juhul saadab Chesstweet sellest vastasele Twitteri otsesõnumi. Ise eemaldasin linnukese juba ammu, kuna maleliigutused hakasid mu teisi säutse segama. Mõned aga kasutavadki Twitterit ainult male mängimise eesmärgil ja nende jaoks on säutsulinnukene täitsa mõistlik. Eelpool oleva ekraanipaugu mängu võib vaadelda siin et keskkonna töötamisest paremini aru saada.

Ise ma miski malegeenius ei ole ega minu jaoks polegi tähtsaim võit. Vastasel juhul oleksin juba ammu mängu maha pannud. Kõige toredam on suhtlemine kaasmängijatega. Mulle on umbes 9 kuu jooksul tekinud hulk toredaid mängusõpru kahelt madrilt, kellega suhtlemine toob veebielule vürtsi juurde. Siinkohal tahan eraldi tervitada head sõpra Pat Gallagherit New Jerseyst 🙂

Peale kahemängude käib Chesstweetis pidevalt väljakutsemäng, kus üks inimene mängib kogukonda vastu. Kogukonna liigutus otsustatakse hääletamise teel. Praegu on käimas mäng @o0lit3 ja kogukonna vahel. Kogukonna liigutust jõuab veel mõne tunni jooksul hääletama.

Mulle on Chesstweets peale uute tutvuste toonud palju lõbu ja juba aastaid roostunud maleoskused hakavd ehk tasapisi taastuma, kuigi seda pole veel mu tulemuslehel näha. Ajaviidet piisab kindlasti igal ajal kui muud targemat teha ei ole. Vahepeal tuleb siiski piiri pidada ja aeg maha võtta. Ehkki kõige toredam on peaaegu et reaalaegne mäng, ei tohi sel lasta muid tegemisi segada. Liigutuse sisestamiseks on umbes nädala jagu aega.

Advertisements

2 kommentaari to "Malet Twitteriga"

Thank you Larko! I appreciate your fond and kind words. If my google translator is even somewhat accurate, you’ve introduced me as someone who brings the spice of life to the chesstweets game. High praise and much better than a follow friday on Twitter!

Our “twittering” while playing chess is a two-way street and I can assure you I find our conversations fascinating, educational and, most of all, fun! I am glad to have the opportunity to chat with not only you my Baltic friend, but people from countries all over the world. Just as Larko, I recommend this most enjoyable game through this most interesting interface of Twitter. See you on the boards 🙂

[…] This post was mentioned on Twitter by Larko, Patrick Gallagher. Patrick Gallagher said: Play chess on Twitter! RT @unclelarko Malet Twitteriga: http://wp.me/pVV0-1p5 […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: