Larko peegel

Rakvere vorst ja Paldiski linnapea

Posted on: 27 04 2010

Mida ühist ja mida vahet on Rakvere vorstil ja Paldiski linnapeal? Rakvere piknikugrilli (samuti ka Rakvere pihvi) ostan ma igal võimalusel Paldiski mõlemast viisakast toidupoest. Kui aga linnapea Kaupo Kallas mulle kas või kasutamata või kasutatud välkumihklit 1 krooni eest müüa tahaks, kõhkleksin kas ta ei taha mind alt vedada.

Vorstiga kaubeldakse siin kodulinnas nagu mujalgi ausalt ja läbipaistvalt. Olgu Rakvere, Valga, Nõo või misiganes liha, on selle päritolu ja koostis ostlejale teada. RIMIt siin ei olegi ja kui oleks, peaksid ka nemad lahtiste kaartidega mängima.

Üheksa aasta eest sõnas toonane Harju maavanem Orm Valtson, et demokraatia pole veel Paldiskisse jõudnud. Siis oli linnapeaks Lõunasadama ärihuvidega seotud Jaan Mölder. Ta on vaheldumisi olnudki erinevatel kohtadel linnatüüris või siis opositsiooni esinumber kõik need aastad tänaseni.

Paldiski kaks peamist “parteid” ongi Lõunasadam ja Põhjasadam. Viimasega on seotud näiteks politseijuhi kohalt kinga saanud Robert Antropov, kes valimiste eel kirjade järgi päris mitme Paldiskisse sissekirjutatud isikuga koos elas. Tegelikult on Põhjasadamapartei juhiks Aleksei Tšuletši.

Mõlemad “parteid” kaunistasid eelmiste kohaliku omavalitsuse valimiste eel linnapilti ebaseaduslike graffitidega. Tegemist oli enamasti negatiivse reklaamiga. Siin üks tänaseni säilinud näide naabermaja seinast:

Siin on näidetud Lõunapartei rünnakut Põhjapartei vastu, kuid linna peal on tänaseni leida näiteid ka vastupidisest. Et kummalgi oleks linnakodanike jaoks midagi positiivset pakkuda, jääb graffitireklaamist tabamata. Eks kumbki ajab oma ärihuve ja lööb sealjuures kas või Vanapaganaga kampa.

Praegune linnapea Kaupo Kallas on nime poolest keskerakondlane,kuid esindab tegelikult parasjagu võimul olevat Põhjasadamaparteid ehk Tšuletši kampa. Sinna kuulub ka volikogu ühest saadikust koosnev sotside esindus.

Paldiskisse pole siis Eesti tavamõistuses demokraatia veel jõudnud. Peale järgmisi volikogu valimisi aga jõuab kui see on jumalale ja linnarahvale meelepärane, . Ei salga maha, et kavatsen siin kodulinnas ausate kodanike valimisliitu moodustada, kes taotleb linna juhtimist kodanike huvidest tulenevalt korraldada. Arvestame sealjuures mõistlikus ulatuses linna majandust toitavale ettevõtlusele, kuid kahe sadama erakondi palume linnarahval maha hääletada.

Advertisements

6 kommentaari to "Rakvere vorst ja Paldiski linnapea"

vaat, sotsidega on asi segane.
vahepeal nad olid nagu Möldriga riius, siis nagu vahepeal tema poolt. kus nad hetkel täpselt on, ma ei teagi.

mina olen muidugi pessimist ega usu, et kaheparteisüsteemi väga kõigutada saaks (vähemalt lähiajal). linnal ju praktiliselt puudub tulubaas, mis tähendab seda, et üks sõltumatu linaviletsus, kelle taga mingeid rahakaid mehi pole, ei vii üldse ühtki valimsilubadust ellu, kuna pole mille eest.

teiseks, ka valmistel aetakse meil asju nii ähvardades kui kinnimakstes ja sellega võitlemiseks peaks ka nii raha kui sidemeid (khmm…igasugu ilmades) olema.

Kohalikes omavalitsustes tegutsevadki parteid ju frantsiisilepingute alusel. Keskorganisatsioonist renditakse symboolika, mitte ideoloogia. Otsused tehakse ikka kohalike sidemete ja ärihuvide alusel. Mis siin uut või imelikku? Aga ausate kodanike valimisliidul peab kõvasti raha olema, et sadamatest rohkem õlut, raha ja kyllap mõnel juhul ka tööd jagada.

no seda minagi kardan, et ausa valimisliidu ainus võimalus oleks leida mingi kolmas ärimeeste kamp. iseasi, kui ausaks end siis nimetada sünnib. mõne filantroobi võib ju ka leida, kel lihtsalt on jube palju raha, ja kes jagab seda kohe täitsa muidu, aga ma ei tea, kus puu otsas sihuksed kasvavad.

Aga tehke näiteks Sorosile palvekiri: György, osta linn ära!

jah, ta võiks meist mingi näidislinna teha ja puha. 🙂

kui seegi midagi muudaks. näh, Manitski ostis peaaegu Viinistu ära ja kõik oli ilus ja kena, aga räägitakse, et ajanud seal miskit oma solki merre ja jäänud vahele ja kui leht (no leht, eks) tahtnud sellest kirjutada, tulnud manitskile kohe meelde, kes leheneegrite leivaisa on…

Möldrist on ta muidugi parem ses mõttes, et ikka midagi arendab ka. samas põhjasadam teeb praegu nägu, et nemad ka arendavad, iseasi kui kaua see kestab.

Linna tulubaasi annab küll korraldada kui võimule saame. Teeme nagu Tallinn: kohalikud maksud. Näiteks sadamamaks oleks küllaltki tulus, seevastu aga Lõuna- ja Põhjaparteile kindlasti mitte meelepärane.

Raskem muidugi on võimule saada ja ma ausalt ei usugi, et see järgmistel valimistel korda läheb. Parimal juhul saame ühe või kaks kohta volikogus, mis aga annab hea baasi ülejärgmisteks valimisteks. Siis on juba 1-2 volinikku, kellel kogemust linna asjadest ja seda kergem on võimu realiseerida.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: