Larko peegel

Kohatäituri puhtsüdamlik ülestunnistus

Posted on: 14 04 2010

Sai juba mõne aja eest loetud Jüri Pino volikogumeenutuste raamat Kohatäide, kus ta ausalt ja puhtsüdamlikult räägib loo sellest, kuidas ta kogemata Tallinna volikogu liikmeks satus ja seal kaks aastat Erki Noolest tühjaks jäänud tooli täitis. Pean tunnistama, et ammu pole mul mittefiktiivset raamatut lugedes nii lõbus olnud, ehkki seda tagakaanes suisa paskervilliks hüütakse. Või ehk just sellepärast: Jüri kirjutab endale omase huumoriga volikogu tööst sellisena nagu ta on, ennast ja teisi õigustamata või taunimata ning püüdmata musta valgeks rääkida.

Alguse saab asi sellest, et Isamaaliidul on 2005. aasta KOV valimistel tarvis Lasnamäe nimekirja kandidaate juurde saada. Tehakse ettepanek, juuakse veidi õlut ja lüüakse kätt. Selleni oleks ehk asi piirdunudki kui Jüri Pino polnuks enda ja teiste üllatuseks ise valimistel kohe Erki Noole järel kopsakaimat häälesaaki Isamaa Lasnamäe nimekirjas kokku korjanud.

Nagu ajaloost teame läks Nool aastal 2007 Toompea otsa riigikogujaks ja oligi volikogus kohatäiturit tarvis. Isamaalastel aga häda, et äkki Jüri polegi nõus, sest järgmisena nimekirjas olnuks vahepeal Keskerakonda astunud “Skaudiema” Anne Eenpalu. Andis Nool ka oma kohatäitjale mõne praktilise nõu:

ega siin sittagi teha saa, kõigest käiakse teerulliga üle, ninasarvikutel on absoluutne enamus, teevad, mis tahavad, ainult vastu saab hääletada, aga kasu pole sellest miskit.

Kohatäitur leiab nii peagi, et temal on volikogus tohutult igav. Ta hakab volikogu istungitelt järjest sagedamini puuduma, hoolitseb aga küll selle eest, et kolme kuu jooksul vähemalt üks kord kohale ilmub. Vastasel juhul oleks võetud ära linnavolinikele makstav pool Eesti keskmist ja tasuta parkimine. Jürist saab puudujate nimekirja esinumber.

Puuduma jäävad samuti kogu volinikupõlve ajal sõnavõtud, rääkimata veel eelnõudest ja arupärimistest. Vahetevahel käib küll meeles, et võiks esitada eelnõu, et Tallinna linn teeks Riigikogule ettepaneku taastada vana tubakaseadus ehk taaslubada kõrtsides suitsetamine. Seegi jääb kahjuks tegemata, ehkki ma ausalt ei usu, et sellest niikuinii asja saanuks.

Pole mul mõtet siin kogu teose sisu välja lobiseda. Lugege parem ise, ma luban, et nalja saate nabani. Ma isegi veidi kartsin seda paskervilli öösiti lugeda: naabritele ei pruugi meeldida kui minu juurest keset sügavamat ööd ohjeldamata naeruplahvatusi kostab. Täitsa asja eest raamat, ehkki volikogu päevakordade jms. ametlike dokumentide täies mahus taasavaldamine on ehk üleliigne. Eks lugeja ka muidu saab aru, et igav ja mõttelage on volikogus istuda.

Advertisements
Sildid:

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: