Larko peegel

Maksumaksja vaenlase tsirkus

Posted on: 10 02 2010

Homme selgub, keda Maksumaksjate Liit sedapuhku peab maksumaksja sõbra ja vastavalt vaenlase nimetuse vääriliseks.Vaenlase tiitlile on esitatud järgmised nominandid:

1. valitsuskoalitsioon ja peaminister Andrus Ansip – ootamatute, järskude ja halvasti ettevalmistatud maksutõusude eest;

2. Riigikogu roheliste fraktsioon – maksutõusude toetamise eest, millele vastutasuks said maksumaksja kulul reisida;

3. Tallinna linnapea Edgar Savisaar – müügimaksu ja paadimaksu kehtestamise eest;

4. Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav – maksumaksjale kulukate kohtuprotsesside, ameti saamatu töökorralduse ja mõttetute mainekujundusprojektide eest;

5. Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel – kahtlase meenehanke eest ja koondamishüvitiste maksmise eest 261-le Töötuturuameti ametnikule, kes tegelikult jätkasid tööd Töötukassas;

6. Kaitseminister Jaak Aaviksoo ja Riigikohtu esimees Märt Rask – ametnikele preemiate maksmise eest.

Kõvasti nõme nimekiri kui mõelda põhjendustest. Neli esimest vähemalt on käitunud nii nagu käituma pidivad. Vabariigi valitsus ja Savisaar vastutavad riigi- ja vastavalt linnaeelarve tasakaalu eest. Meetmete otstarbekus on muidugi vaieldav, kuid kuidagi peavad nad oma üleasandeid lahendama. Kumbki ei võinud väga kaua tagasi üleilmalist majanduslangust ette näha. Seda oli alles paar aastat tagasi aimata ja nii linna kui riigi puhul on probleemide algne põhjus juba ammu enne langetatud otsustes.

Roheliste fraktsioon jälle lunastas oma valijatele antud valimislubadusi. Ette võib ehk seda heita, et nad võib-olla oma naha ja poliitilise süütuse peenraha eest maha müüsid. See aga on poliitilise partei enda hinnata. Valijad omakorda hindavad erakonda järgmistel valimistel.

Maksu- ja Tolliametil pole kohtuprotsesside eest pääsu. Kes siis veel kui mitte sõltumatu kohus peaks maksuseaduste tõlgendamise kohta otsustama? Ameti peadirektor on järelikult oma ametikohustusi täitnud, mitte rohkem ega vähem.

Osaliselt käib sama ka Töötukassa juhatuse esimehe kohta. Poleks ta koondamishüvitisi kinnitanud, järgnenuks sellest kulukas kohtuprotsess ja ju talle siis Maksu- ja Tolliametiga sarnaselt oleks seda ette heidetud. Meenehanke korraldamist võib taunida küll, aga kui suur tähtsus sel ometi riigieelarve kogumahu kontekstis on?

Aaviksoo ja Rask aga võiksid tõesti katku ajal pidutseda, mis polnud nendest eriti tark. Iseasi kas nüüd selle eest kumbki maksumaksja vaenlase tiitlit ära on teeninud. Ei ole ju seegi riigieelarve kogumahus muud kui tillukene pisar.

Üldiselt on mulle enam vähem savi, kes maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitlid pälvib. Imestama ajab, et seda mõttetut üritust nii ohtralt meedias kajastatakse. Maksud on paratamatus ja maksudeta riiki saavad endale lubada vaid suurte naftavarude otsas istuvad riigid või Monaco taolised miniriigid, kelle varandus kasiinomängudes ja pankade kaudu toimuvas rahapesus seisneb.

Muide, Eestis on Euroopa mastaabis väiksed maksud. Neid mitte ainult ei võiks tõsta vaid lausa peaks.

Advertisements
Sildid:

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: