Larko peegel

Ubuntu päivitused põhjustavad ebameeldivaid üllatusi

Posted on: 24 01 2010

Nagu juba üleeile kirjutasin on pärast mõnede Ubuntu päivituste installimist tekinud olukord, kus Google Wave enam Ubuntu all jooksevat Firefoxi enda toetatavaks veebilehitsejaks ei tunnista. See on siiski kahjutu pisikius kuna oma enese riskiga sisse logides töötab Wave ilma suurema probleemideta. Sootuks ebameeldivamalt mõjuvad päivitused mõnede videoformaatide vaatamisel.

Umbes nädala aega olen Twitteris kirunud, et ERR uudisteportaali videolõigud oleksid justkui maas. Videole klikides hakas brauser küll näiliselt lõiku alla laadima, kuid jäi sellega eranditult jänni. Paari päeva eest tekis mul siiski kahtlus, et ma ilma asjata Rahvusringhäälingut süüdistasin, kuna sama juhtus vastava koodeksiga videoga sootuks mujal.

Hakasin asja uurima ja nii peagi tuvastasin, et nädala jooksul laekunud Ubuntu päivituste käigus olid mu tarkvaraallikate nimekirjast kustutatud küllaltki olulised hoidlad Universe, Multiverse ja Medibuntu. Viimasega seoses olid kaduma läinud ka üleolulised paketid w32codecs ja libdvdcss2. Ka mõned VLC Playeri Firefoxi pluginaga seonduvad üksikud paketid puudusid. Ime siis, et mul video vaatamine lonkas!

Pärast seda, et kõige kaduma läinud tarkvara manuaalselt uuesti installisin, töötab kõik jälle normaalselt, ERR uudisteportaali videod kaasa arvatud. Ega ma ise päivituste üle ei kurda, hea et brauserit uuendatakse. Kui aga peetakse vajalikuks kasutaja installitud tarkvara eemaldada, oleks kena sellest vähemalt teada anda.

Mis kuradi pärast peab seda ära parandama, mis katki ei ole? Eriti veel et see, mis enne parandamist laitamatult töötas, on pärast paratamatult rikutud. Varem pole Ubuntus säärast kasutajast lugupidamatust tuvastanud, kuid pärast Karmic Koala ehk versiooni 9.10 kasutusele võtmist hakasid ebameeldivad üllatused pihta.

Advertisements

4 kommentaari to "Ubuntu päivitused põhjustavad ebameeldivaid üllatusi"

Huvitav, mul kyll töötab ka pääle viimaseid uuendusi kõik normilt… Naise läpakas ka.
Jäin mõtisklema, et äkitse, kui Soome pool uuendasid, keeratigi miskit maha. Võin exida, a’ kas säälpool pold mingeid piiranguid vai värke nonde kodekitega seoses?

Minu jaoks täielik müsteerium. Üks võimalus võiks mõistagi olla et mul Firefox 3.6.1 pre kasutusel ja et see äkki kõiki pluginaid ei toeta aga pakettide eemaldamisest tahaks ikka teada saada. Pealegi töötab ju kõik normaalselt pärast käsitsi uuesti installimist. Ja see mis Fireoxis ei töötanud ei läinud ka Chromes korda. No muidugi mitte kui terved paketid ja koodeksid eemaldet.

Ootan suure huviga Ubuntu 10.4 ilmumist. On kaks võimalust: kas seal on töötavad parandused sees või keerab hoopis endisest hullemini persse.

Mina arvan ka, et tegu on Firefox 3.61 prebetast tingitud probleemiga. Kust ja miks üldse selle installisid, Ubuntu jaoks on viimane stabiilne hetkel 3.57.

Oli vist ammu kui 3.5 veel pre oli, et lisasin vastava hoidla, kust preversiionid ja nende päivitused automaagiliselt lisatakse. Ülemalt tõenäoline, et 3.6. juba Ubuntu 10.4ga kaasneb ehk probleem peaks mõne kuu vältel ise ensest lahenema. Ja nüüd ma vähemalt tean, millised paketid tasub kontrollida kui veel peaks midagi juhtuma.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: