Larko peegel

Teatris kell 7

Posted on: 7 11 2009

Fotojahi logoTänane fotojahi teema õhtul kell 7 meeldib mulle, kuna saan postitada mitte ainult värsket vaid suisa verivärsket materjali. Mul oli nimelt juba ammu broneeritud teatripilet etendusele, mis algab – just nii – täpselt kell 7. Et aga nii ka juhtus ja teatrisaalis etenduse ajal pildistamine on ebaviisakas, on mu seekordne jahisaak pildistatud poole seitsme ja seitsme vahel, kuid kajastab kindlasti kella seitsmest atmosfääri.

Kultsa pole harilik teater, kuid kohatu oleks seda amtöörteatriks hüüda. Kõigil tänasegi etenduse tegijatel on tugev kultuurtaust. Ütleks parem, et Kultsa on profi tasemel harrastusteater.

Nagu pildil näha, tähistab teater tänavu oma 50. juubeli ja nii tahetigi oma juuri tunnustada. Nimelt tegutses Kultsa kuni 1980nendate lõpuni legendaarses Helsingi kultuurimajas, mis oli tugevalt kompartei ja sellele alluvate organisatsioonidega seotud. Seoses partei pankrotiga läks ka kultuurimaja haamri alla ja Kultsa on juba peale 20 aasta olnud sunnitud pesitsema erinevates ajutistes ruumides, sedapuhku ühes Helsingi gaasitehase kompleksi endistest tööstushoonetest. Kultuurimajaga sarnaselt on ka gaasitehas pidanud oma endisest hiilgusest taganema ja vajab oma väheste ülesannete täitmiseks ka vähem ruumi.

Praegustel kultsalastel puudub kommunistidega igasugune seos ja seda on ka kavast näha.Täna aga oli juubeliaasta tõttu väga punast materjali näha ja eelkõige kuulda. Näidend jutustas 1918. aasta kodusõjast Turu punavägede orkestri ja naispunaväelaste nurga alt. Puupüsti täis pisikeses saalis kõlasid tugevalt mitmed tolle aja punalaulud, mis muide olid Soomes 1960nendate lõpul ja 1970nendatel väga populaarsed. Mullegi enamik nendest nooruspõlvest tuttavad, kuid oli ka mõningaid, mida varem pole kordagi kuulnud.

Teatriruumide külastamine algab harilikult piletikassa juurest.

Piletikassa kõrval antakse teada, et härrad ja daamid peavad oma väikseid ja suuri vajadusi rahuldama õue peal asuvates peldikutes.

Sellised need peldikud näevad välja pealt. Sees ei käinud.

Puhvet käib ka asja juurde.

Tööstushoone seintel eksponeeriti ohtralt teemakohast materjali.

Samuti pilte etendusest.

See pilt on küll alles pärast pool kümnet tehtud, kuid haakub ka kella seitsemesesse atmosfääri. Mul oli nimelt võimalus pildistada osa näidendi puvustusest.

Edit: Kuna seesinane on just nimelt fotojahi sissekanne, mainisin siin ise etendust vaid põgusalt. Kes tahab teada, mida ma selle kohta päriselt arvan, võib seda lugeda mu soomekeelsest blogist, kuhu kirjutasin selt teemal põhjaliku arvustuse.

Advertisements
Sildid:

13 kommentaari to "Teatris kell 7"

see viimane kaltsukubude pilt on lahe …

See oli vist viimane komplekt, mis näitlejatel laval seljas. Riietevahetus käis seal pidevalt ja effektiivselt, sest mõnedel näitlejatest oli rolle rohkem kui üks.

Sellised mälestusi täis pildid ja jutt.
Aeg kell 7… aastaarv vabal valikul – 1918… 1959… 60ndad või 70ndad. Või misiganes muu aeg. Miljööd kujutan päris hästi ette, käisin mõned aastad tagasi sealsetes hoonetes mingil käsitöönäitusel.
Aga kuidas etendus meeldis?

Piltidest lemmikud on need seinad, kus fotonäitus pesunööril. Eeskätt nende seinte ja veel vanade must-valgete fotode pärast.

Üldiselt meeldis väga, kas või vahvade laulude ja mitme hea rolli tõlgenduse eest. Asja poliitiline sisu on mis ta nüüd ongi: eks ta läks vanapeerudele südamesse, nooremad publikus ehk pigem muigasivad. Ajaloolised sündmused olid enam vähem paigas, seevastu tekis mõne tegelaskuju reaalsuse vastu väikne kõhklus.

Interjöör on küll silmale kena, kuid kütmata ruumides pole kerge teatrit teha ega vaadata. Enne etendust arvasin, et pole kunagi varem tearisaalis mantel seljas istunud ega kavatse praegugi. Olin vist ainus, kes saalis pintsaku väel istus. Vaheajaks olin sunnitud nentima, et esimenegi kord on kord ja ilmusin teisele vaatusele soojemas riides. Istekohad olid küllaltki kitsad: ise istusin tagumises reas, kus mul tuli sisenedes ja väljudes laest käega toetust võtta.

Riides peab olema jah oludele vastavalt, Vargamäe suvisel öö-etendustel olin paksus talvejopes ja saabastega 😛

Aga ma muidugi kujutasin ette, et seal gaasitehases ikka küte sees on…

Ise käisin ka kunagi Vargamäel, kuid siis vist vedas ilmaga 🙂

Eks see natukene naljakas on, et just gaasitehas on kütmata!

Minule meeldib vàga see esimene pilt, koos pooliku foto ja pooliku kàisega, just selline ongi màlestus, mis jààb teatrifuajeest.

Eks teater tõesti oligi puupüsti täis. Rahvast nii et jalaga segada, kusjuures pidevalt keegi kaamera ette jalutas. Seda käist aga ei tahtnud ära lõigata, sest see oleks pildi kompositsiooni rikunud.

Kell 7 õhtul küll, agaet, mis aasta. Kas tõesti see praegune!! Miljöö paistab kuskil seal kauge mineviku pool.

Mis seal parata, et just eile õhtul kell 7 minevikku astusin ja seda pildile jäädvustasin 🙂

[…] joku haluaa nähdä kuvia esityksen ulkoisista puitteista, panin niitä eilen vironkieliseen blogiini. Sattui nimittäin niin sopivasti, että virolaisen blogosfäärin viikoittaisen fotojahdin teemana […]

Õhtuse teatri pildid… tore pildiseeria!

Lahe üritus ja lahe miljöö. Näituse ja kostüümikuhja pildid meeldivad mulle enim.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: