Larko peegel

Mitmet moodi reisisaatjaid

Posted on: 22 09 2009

Paistab, et Tallinna ühistranspordi reisisaatjad Aarnele ei meeldi. Eks tema kirjeldatud juhtum sellist arvamust põhjendabki. Ise pole ma seni isiklike kogemuste puudumisel reisisaatjate kohta mitte midagi arvanud. Nüüd on kogemus käes.

Ülemöödunud nädalal sõitsin viiese bussiga Männiku suunas. Bussis oli kaks reisisaatjat: keskealine meesterahvas ja noor naine. Kumbki talitas omaette ja täitsa erineval kombel.

Buss oli puupüsti täis. Järve Selveri juures käis sisse saamise eesmärgil lausrüselus. Ise olin vist viimane, kes end keskmisest uksest sisse suruda suutis. Lahke ja viisakas nagu ma olen, ei teinud sellest väljagi, et mu selja tagant kaks nooremat ja kiiremat minust mööda käisid ja seega ignoreerisid iidset põhimõtet, et see, kes esimesena veski juures, ka esimesena jahvatab.

Üks reisisaatjatest tegutses aktiivselt keskmise ukse juures. Ta katsus korda majja lüüa ja seda ka tegi. Sealjuures käitus ta äärmiselt viisakalt. Aitas ka mind pileti komposteerimisel. Ma pole uute komposteerijatega veel ära harjunud ja vanemad on teadupärast praeguseks juba eemaldatud.

Teine aga seisis kogu aeg juhi kõrval ja ajas temaga naljajuttu. See talle huvi ei pakunud, mis bussis toimus. Lõbus paistis vähemalt reisisaatjal olevat, juhi kohta ei oska järeldusi teha. Kui ma ei eksi, ei tohiks vist juht sõidu ajal üldse kellegiga vestelda. Seega rikusid mõlemad korda, nii juht kui reisisaatja.

Üks reisisaatjatest, noor neiu, oli eestlanna. Keskealine mees oli vene rahvusest. Ta rääkis kerge vene aktsendiga laitamatut riigikeelt.

Arvake nüüd ära, kumb reisisaatjatest oma palga ette tööd tegi ja kumba tahaks hea meelega vallandada. Õige vastuse ilmutan siinsamas 24 tunni jooksul.

Edit: Kommentaarides jõuti üsna üksmeelselt õigele järeldusele: keskealine vene rahvusest mees oli see, kes bussis kaaose tekimise edukalt takistas. Eks ma natuke ootasin, et rahvuslikud eelluulud oleksid siin mängu tulnud, kuid oma rõõmuks pean tunnistama, et siinse ajaveebi lugejad nii rumalad ei ole.

Selle postituse kirjutasin üleüldse sellepärast, et nii palju kui olen blogidest reisisaatjate kohta lugenud, on need peaaegu et eranditult laiskvorstideks kuulutatud ja hukka mõistetud. Nagu näha, pole ka siin kohane üldistada. Kõik rootslased pole peded, kõik taksojuhid turiste ei peta ja kõik reisisaatjad pole laisad.

Advertisements
Sildid:

5 kommentaari to "Mitmet moodi reisisaatjaid"

ma miskipärast kaldun arvama, et keskealine onkel oli see tubli.

minu loogika lonkab kolmat jalga nagu ikka: teades, et suur osa bussijuhtidest on tallinnas vene rahvusest, siis esimese hooga pakun, et naiskodanik oli see tubli inime.
samas jälle noore naise sõna ei kuulata, kui ta ei ole just õppinud pedagoogikat.
seega pakun keskealist meeskodanikku toimekamate hulka.
ning lõppkokkuvõtteks: bussijuht oli adonise välimusega… 😀

loogiline oleks jah, et naisterahvas jutustas ja mees töötas ..

mina tegelt ei lähtunud pakkumist tehes niivõrd soolistest kui ealistest stereotüüpidest. keskealised tavaliselt on tublimad kui mudanoored. nad lihtsalt teevad endale reeglina paremini selgesk, miks nad parasjagu midagi teevad ja on seega motiveeritumad.

ja veel, et kui keskealine vene mees räägib korralikku eesti keelt, on ta ilmselt üsna õppimisvõimeline. ja kui on õppimisvõimeline, on ehk ka reisisaatjana kohanemisvõimeline.

aga eks me varsti näe, mis tegelt on.

@Parmukiller Bussijuhi välimuse kohta andmed puuduvad, kuna tema ja minu vahel oli sein, mis takistas seda tuvastamast. Õige vastusega viivitan veel natuke. Pole veel 24 tundi täis. 🙂

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: