Larko peegel

Propagandamaiguline koostööettepanek

Posted on: 22 08 2009

Teised kõnetatud erakonnad pole IRLdu üleskutsest ilmselt vaimustuses, mida ma ausalt öeldes mitte teps ei imesta. Sedapidi on IRLdul mõistagi õigus, et valitaje  vastu oleks aus kui parteid oma kavatsustest juba valimiste eel teataksid. Kuidagi ei suuda siiski uskuda, et ettepanek koalitsioonilepe sõlmimisest juba valimiste eel oleks täiesti siirameelne. Pigem jääb mulje nagu oleks kogu asi eneseõigustuseks tehtud: kui Keskerakond ikkagi võimule jääb, on IRLdul kerge pärast seletada, et meie ju tahtsime teistpidi, kuid kallid partnerid polnud nõus.

Kui IRL, Reformierakond ja sotsid, võib-olla ka rohekad, tõesti peaksid Talllinna võimu vahetamist esimeseks prioriteediks, ei piirduks nad valimiste eel üksnes koalitsioonilepingut sõlmima vaid vormistaksid lausa ühise platvormi ning läheksid valimistele ühises nimekirjas. See annaks juba puhtmatemaatiliselt Keskerakonna ees selge eelise, sest üle 50 % häältest pole kesikutel isegi Tallinnas ja Edgari juhtimisel reaalne oodata. Seda aga ükski partei teha ei soovi (Rahvaliit ei loe). Miks?

Ilmselt arvab iga erakond, kas õigusega või mitte, et just temal endal on midagi oluliselt tähtsat öelda, mis neid teistest eristab ja millega võib valijate poolehoidu taotleda. On täiesti loomulik, et iga erakond, kes arvab omanäolist profiili omavat, tahab just selle profiiliga kampaaniat teha, olgu ta siis reaalselt olemas või kõigest kampaaniamull. Ühisnimekirjas ei saaks kindel olla, et just nii palju mandaate sülle kukub kui valijate toetus eeldaks. Teisest küljest võib saak hea õnne korral isegi ootuseid ületada, aga kes nüüd küll tahaks järgmise nelja aasta väljavaateid hasartmängu peale ehitada?

Teadlikum osa Tallinna valijaskonnast oskab ise hinnata, millise erakonna toetamine oma ringkonnas kõige tõenäolisemalt võimuvahetusele kaasa aitab. Seda muidugi juhul kui valija linnavõimu vahetamist just kõige tähtsamaks peab. Ei tea kas IRL oleks oma ettepaneku ka sel juhul teinud kui olnuks karta, et teised selle tõsiselt heaks kiidaksid.

Advertisements

3 kommentaari to "Propagandamaiguline koostööettepanek"

“Kui IRL, Reformierakond ja sotsid, võib-olla ka rohekad, tõesti peaksid Talllinna võimu vahetamist esimeseks prioriteediks, ei piirduks nad valimiste eel üksnes koalitsioonilepingut sõlmima vaid vormistaksid lausa ühise platvormi ning läheksid valimistele ühises nimekirjas.”

Idee juba kevadel läbi arutatud ja räägitud, eri erakondade skeptism suurem kui koostöötahe. p.s. platvorm

[…] ja sisulisem. Koalitsiooniga st.   Teised samal teemal:   Läänemets Juske Larko Postimees: 1, 2, 3, 4 […]

[…] saan nentida, et olen mõne ette ütlemisega kas või osaliselt pihta tabanud. Kui ma augustikuul IRLdu propagandistlikku koostööettepanekut kommenteerisin, eksisin küll selles, et Keskerakond saigi peale 50 % häältest. Seevastu panin […]

Räägi kaasa

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: