Larko peegel

Joobeseisundid pole võrdsed

Posted on: 2 07 2009

Nüüd on siis Riigikohus jõudnud järeldusele, et narkojoove kui selline pole karistatav kui pole tõendeid selle kohta, et narkootikumide mõju alune tõepoolest ise narkotsit tarvitas:

„Narkootikumi tarbimist ei saa õiguslikult samastada narkojoobega,” seisab Riigikohtu otsuses. “Teatud juhul võib isik olla joobes ka siis, kui ta ei ole narkootilist ainet tarvitanud (näiteks, kui talle manustati narkootilist ainet tema teadmata mõne teise isiku poolt).”

Kui nüüd argumentatsiooni huvides mõttekäiguga nõusse jääda ja jätta kõrvale, et üldine elukogemus kangelt selle vastu räägib, jääb siiski õhku küsimus, mispärast seadused narkojoobes isikuid sootuks leebemalt kohtlevad kui alkoholijoobes isikuid. Alkoholiseaduses on kirjas järgmist:

§ 70. Alkohoolse joogi tarbimise eest avalikus kohas või avalikku kohta joobnud olekus ilmumine

Alkohoolse joogi tarbimise eest tänaval, staadionil, haljasalal, pargis, ühissõidukis või muus avalikus kohas, välja arvatud kohaliku omavalitsuse volikogu õigusaktis ettenähtud juhul või paigas, kus teostatakse alkohoolse joogi jaemüüki kohapeal tarbimiseks, samuti avalikku kohta joobnud olekus ilmumise eest, millega solvatakse inimväärikust ja ühiskondlikku moraalitunnet, – karistatakse rahatrahviga kuni 100 trahviühikut või arestiga.

Spetsiifiline elukogemus omalt pool ütleb, et seda paragrahvi kipub politsei joobes isikute kahjuks nõnda tõlgendama, et inimväärikust ja ühiskonna moraalitunnet solvab kas või tuigerdamine. Mitte ei ole vaja tõestada, et joodik viina ise nina alla vedas, rääkimata sellest et võetaks lahkelt arvesse teoreetilist võimalust nagu oleks alkoholi inimesele “tema teadmata” manustatud. Piisab sellest, et oled avalikus kohas purjus ning politsei arvates solvad korraga inimväärikust ja ühiskonna moraalitunnet.  Ilma pikema jututa keeratakse sulle trahv kui koguni aresti ei saadeta.

Kohtud peavad muidugi õigust mõistma seaduse järgi. Aga öelge mulle, head seaduste autorid ehk riigikogujad, miks teie arvates alkoholijoobe eest tuleb karmimalt karistada kui narko pruukimise eest? Miks on narkari joove riigivõimu poolt paremini kaitstud kui joodiku oma?

Advertisements

1 Response to "Joobeseisundid pole võrdsed"

Andres sõidutas noormehi, kes tema autos kanepit suitsetama hakkasid ja kuna nad olid temast vanemad, siis ei söandanud Andres neid keelata! ja nii ta tahtmatult joobesse jäigi, sest “täiesti avatud akendega ei ole võimalik maanteel sõidukit juhtida” :D:D
See ei olnud Andresel ju esimene narkojoove ja auväärt kohtunikud uskusid teda sellele vaatamata? Kuidagi piinlik lugu…

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: