Larko peegel

Postimees marginaliseerub edasi

Posted on: 29 06 2009

Kui ma mõne minuti eest Postimehe veebiveergul üle kontrollisin, polnud seal veel teavet selle kohta, et lehe paberversiooni lugusid enam veebis lugeda ei saa. Küll oli vastav uudis konkurendi Päevalehe juures ilusti üleval ja Leheneegri blogist on seda juba mitu tundi lugeda saanud. Twitteris on samuti sõna võetud, kuid Postimees ise ei pea vajalikuks asja kohta oma lugejatele teavet edastada.

No see ju kinnitabki, et Postimees on ennast uudiste vahendajana marginaliseerinud. Kui väljaanne ei suuda isegi oma enese asjas olulist infot reaalajas edastada, kuidas saaks meediatarbija teda maailmasündmustega kursis hoidmises usaldada? Isegi Eesti uudistega pole probleemi ilma Postimeheta orienteeruda.

Mul pole Postimehe otsusest sooja ega külma, sest juba ammu tema RSS-voogu ei telli. Eesti sündmuste kohta saab piisavalt hästi teavet kui ERR’i ja veel ühe väljaande teated lugejast läbi käivad. Mul on neid isegi rohkem kui kaks ja dupleerivad nad juba niigi üksteist. Kui sinna juurde lisada veel tõsisem osa ajaveebindust, Twitter ja mõned teised allikad, ei tuleks Postimehe järele isegi siis igav kui oleksin teda seni jälginud.

Nii tähtsat avaliku elu tegelast ei olegi, kes üksnes Postimehes kirjutaks, et oleksin nõus tema arvamuse lugemise eest midagi maksma. Põhiuudised pole samuti selline kaup, mille eest mult oleks mõttekas raha küsida. Pealegi sellised uudised, mis minuni juba mitu korda operatiivkanalite vahendusel jõudnud.

Mujal ilmas käib areng selles suunas, et väljaannete paber- ja veebitoimetused ühendatakse, kusjuures kõik ajakirjanikud tootavad materjali nii paberkandja kui ka online’i tarvis. Veebis tegutsetakse operatiivselt ja leht ilmubki trükis sageli vaid üks kord nädalas. Probleemiks selle lähenemise puhul on muidugi see kuidas veebis raha teha. See probleem vajab lahendamist, kuid veebi eiramine kindlasti lahendus ei ole.

Advertisements
Sildid:

8 kommentaari to "Postimees marginaliseerub edasi"

Postimehe toimetuse otsus ei pane isegi õlgu kehitama. Ma ei loe juba ammu Eestis ilmuvaid ajalehti, ma ainult sirvin neid.
Kuna online rss-feedide lugemiseks kasutan Googlet, siis vaatasin statistikast järgi, mida ma viimase 30 päeva jooksul lugenud olen. Tuleb välja, et nii Postimehe kui ka Päevalehe avaldatud uudistest on minu tähelepanu pälvinud vaid 5% nuppudest, Õhtulehest 4%. Ekspressi real oli numbriks 11. Kusjuures ma pean ennas keskmisest suuremaks uudiste huviliseks.
Aga õnneks on netis ka muud muhedat lugemist-vaatamist, näiteks:
Remo Savisaare pildiblogi http://blog.moment.ee/
Ruhnu päevik http://ruhnlane.blogspot.com/
Looduskalender http://www.looduskalender.ee/
ja palju muud.

Mõnusat suve!

Ei, vähemalt kuni viimase ajani oli Postimehe RSS-voog täitsa põnev nähtus. Uudised ilmusid sinna mitmetunnise nihkega, samas viskas aeg-ajalt sisse ka Valgamaalase ja venekeelse Postimehe artiklid.
Äkki kärssas neil veebimootor lihtsalt läbi ja remontimisest otstarbekam oli see jama täiega ära lõpetada? 🙂

uudiseid tuleb ju piisavalt tele ja raadio vahendusel, milleks silmi rikkuda!

Ei tahaks küll norida, aga kuna mina ise sain alles paar päeva tagasi teada, et olen sõna marginaalne täiesti valesti kasutanud, siis vihjan sulle kah, et tegelikult ei tähenda see päris seda, mida arvatakse (ehk siis mitte otseselt väheolulist). Loe näiteks siit: http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=marginaalne&F=M&O=0&E=0

Kuigi mina arvan jätkuvalt, et “äärealadele jääv” võiks ju põhimõtteliselt väheolulise sünonüüm olla, aga ükspäev keegi oma blogis just sarjas ajakirjanikke selle sõna selles tähenduses kasutamise eest. 😀

Ma kirjutasin kommentaari, kus oli link, nii et see läks ilmselt spämmi hulka, kuigi see seda teps mitte ei ole. 🙂

Päevaleht teatas täna juba, et lähiajal ka nemad ei pane kõiki lehelugusid võrku, praegu juba olevat üks lugu alati puudu.

@Rents. Akismet korjas kommentaari kõrvale aga leidsin ta ilusti üles. Andsin Sulle kui autorile seadmetes edasiseks rohelist tuld. 🙂

Semantiliste peensusteni ei läheks. Sõnade tähendused muutuvad pidevalt keelepruugiga ja vaatamata sellele kuidas EKI marginaalse ametlikult määratleb, muutub selle tähendus praktilises keeles kas või teiste keelte mõjul, kus sõna selliselt kasutatakse kui siin kontekstis.

@Jüri, Päevaleht peab vist Aavo Koka kolumni silmas. Selle eest nüüd ka tasuma ei hakaks. Eks üks ja teine väljaanne katsub olukorraga omamoodi kohaneda. Nutikamad leiavad töötavaid lahendusi, halvimal juhul aga kaovad kõigepealt veebis lugejad ja aegamööda ka paberkandja tellijad, viimased ära suremise teel.

@dr Barman Huvitav teooria! 🙂 Miski jama oli ka siis kui ise voo vastuvõtmisest loobusin.

[…] 29 06 2009 at 22:58 | In ajakirjandus, meedia, soome | Leave a Comment Tags: meediamaks Seoses Postimehe koomale tõmbamisega käib Twitteris elav arutelu meedia rahastamise teemal. Indrek Treufeldt juhib tähelepanu Soomes […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: