Larko peegel

Vaene Itaalia

Posted on: 24 06 2009

Ma pole sellest põrmugi huvitatud kas Belvio Sirlusconi Silvio Berlusconi seksi eest maksab või mitte. Isegi see mulle huvi ei paku kas Berlusconil seesamune üldse seisab või ei seisa. Tema seksuaalelu võiks sel juhul tähelepanuväärne olla kui tuleks välja, et peaminister oleks lubanud oma otsuseid seksuaalteenuste osutamise vastu mõjutada või mõne vastuteene või hüve maksumaksja arvel seksi eest osutanud.

Seevastu olen Itaalia rahva vaimse tervise üle mures. Kuidas saab üks normaalne ja ennast lugupidav rahvas korduvalt Berlusconi taolise poliitiku enda liidriks vabatahtlikult ja kellegi sundimata valida? Ühekordselt oleks see arusaadav kui protest või pervertse huumorisoone ilmutamine aga Berlusconi on kolmel korral vaba valimise teel peaministriks saanud. Kusjuures pole rahvast tema toetamisest eemal hoidnud ka tõsised kriminaalasjad.

Arvukatest matslikest väljaütlemistest pole siin mõtet rääkidagi. Need võivad valijaskonna teatava osa poolehoidu pälvida, kuid sellegi poolest Berlusconi oma suupruugiga Itaaliale au ei tee. Kas terve rahva kohta saab psühhiaatrilise diagnoosi panna?

Advertisements

5 kommentaari to "Vaene Itaalia"

a) Berlusconi müüs ennast sellega, et ta kunagi ei lähe kommunistidega kokkuleppele
b) ta laseb kõigil teistel ka riiki varastada ja need, kes tahavad seda teha, loomulikult hääletavad tema poolt
c) alternatiivi ei ole. Mitte, et B oleks kuidagi midagi muud kui räpane vanamees, mafiooso, stragista ja muud asjad, aga ei ole kedagi, kes presenteeriks ennast kui “teistsugune”, kui alternatiivi poliitilise klassi amoraalsusele. PD on samuti organiseeritud kuritegevusega seotud.
d) meediavabaduse poolest üteldakse Itaalia kohta “poolvaba”. Sõbratar just kirjeldas, et kui rääkis emale midagi uuest skandaalist, siis see ütles: “aga televisioonis ei üteldud ju midagi” Seega tuleb oodata, kui meedia lõpetab ära käitumise viisil “tugev nõrkadega ja nõrk tugevatega” ning inimesed ei võta B-d enam peremehena. Vaata, töölised saavad protesteerida, et kõrgemat palka saada, aga nad ei saa peremeest ära ajada, sest vabrik on ju tolle oma.
e) http://itaalia.wordpress.com/2008/03/31/kas-voiks-valida-berlusconit/
f) http://itaalia.wordpress.com/category/poliitikud/berlusconi/

Aga teisest kyljest, kas saab tervele rahvale diagnoosi panna, et Bush oli kaks ametiaega jàrjest vòimul (Berlusconi esimene 1994. aasta valitsus ei kestnud aastatki, teine pysis kyll terve aja, aga alles 2001 valiti tagasi ning praegu on ta vòimul selgelt selle pàrast, et vasakpoolsed ytlesid oma esindajatele, et kui lubadusi murrate, siis sàhke, berlusca) vòi selle pàrast, et Ansip on kah juba pea viis aastat peaminister ning vaatamata lollustele ja kàkkidele ei kuku nagu eriti reiting. Ja nii edasi.

Vaata, millised kaabakad on meil näiteks Tallinnat juhtimas.
Kuidas on see võimalik, et Savisaare taolisi inimesi ikka veel suu ammuli usutakse?
Vaata, mis me riigikogus toimub?

Valitus ja äri – Praktiliselt iga päev selgub, et mõni siiani kiidetud poliitik või “äri”mees/naine on labane pätt ja varas.

Selliste näitajate alusel võiks öelda, et eestlased on kaotanud igasuguse kaine mõistuse.
“i”le pandi muidugi täpp Tallinna kesklinna püsti aetud ristiga. Jääb vaid konstanteerida fakti – suurem osa eestalsi on debiilsed.

Inimesed loomus on kõikjal yhesugune. Ainult nyansid erinevad.

nagu hiljuti ütles vestluse käigus üks mu Itaalia kolleeg: see riik on kodusõja äärel. kogukond on lõhenenud ja inimesed ei suuda enam oma erimeelsustes kokkleppele jõuda. aga mis puutub itaallastesse… pigem on vaimse tervisega probleeme ikka meil, kargetel põhjamaa poegadel.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: