Larko peegel

Tuli kustub

Posted on: 15 06 2009

Nii umbes pooleteist tunni pärast kustub mul tuli laes. Tegemist on etteplaneeritud elektrikatkestusega seoses kohaliku elektrivõrgu mahuka uuendustöö lõppfaasini jõudmisega. Eeldatavalt kustub vool pool tundi enne südaööd ja taastub hiljemalt kell neli varahommikul.

Muidu polekski suvisel ajal väga hull, kuid haarab katkestus ikkagi just need vähesed tunnid, millal näiteks lugemine ilma lambita pole võimalik. Kõht on mul täis ja vorsti veel piisavalt alles. Suurim probleem aga seisneb selles, et koos elektriga lülitub mu veebiruuter välja ja kuna terve piirkond vooluta jääb, ei saa ka naabrite wifi-võrkudele loota.

Olen siis paratamatult Internetist eemale tõugatud, kuid üks põnev Eesti film on sülearvuti kõvaketal. Aku peaks just nii kaua vastu pidama, et selle ära vaadata jõuan. Pärast ei pruugi enam väga kaua võtta et varavalguses raamatulugemisega ülejäänud aeg surnuks lüüa.

Ega siin väga viriseda ei saa. Korralik rahvas enamasti öösel magab, ju siis pean ise ennast selles süüdistama, et korralik ei ole vaid hoopiski öökull. Soovida jätab ainult ette teatamise ajastus: Helsingi Energia teate sain kätte alles reedel pärastlõunat. Oleksin väga hästi võinud kusagile linnast ära nädalavahetuseks sõita ja alles täna õhtul koju naaseda. Rahvas ikka suviti nii vahetevahel käitub, isegi viletsama ilma puhul. Õnneks polnud ka sügavkülmas rohkem kui üks pakend köögivilju, mis just äsja ära söödud sai, kuid võinuks ka hullemini minna.

Mis siin ikka, mu vanavanemate majapidamises ei nähtud elektrivalgusest undki, rääkimata arvutitest ja Internetist. Eks ma kuidagi neli ja pool tundi üle elan, ehkki see linnatingimustes veidi ekstreemne kõlab.

Edit: Kurat, kell neljast puudub kümme minutit ja mingit elektrikatkestust pole seni veel olnud. Film ära vaadatud ja omajagu loetud, kuid midagi sellist teha ei julge, mis veebiühendusest sõltub. Ega ma ei kurda kui ära jääb, aga nii hästi nüüd vaevalt küll läheb.

Advertisements

3 kommentaari to "Tuli kustub"

siis hetkinen, sa valvasid elektrikatkestust ? 😀

mina oleksin hoopis püha viha täis olnud, kui ma sügavkülmatäie asju oleksin teise linna otsa tuttavatele viinud, jaganud marjad x tuttavale, liha x1 tuttavale jne ja see organiseerimine jne kõik asjatu oleks olnud.
või kui näiteks mul oleks olnud raadioäratuskell, mis ei oleks helisenud, sest isegi elektri tagasituleku puhul oleks ta pea segi, kui kui ja kui… need on need asjad mis mind oleks häirinud.

Mitte just nii et oleksin voolukatkestuse valvamise eesmärgil üleval olnud. Maganud poleks niikuinii, püüdsin tagasihoidlike ettevalmistuste abil oma tegemisi tingimustele kohandada.

Mitte midagi uut ja täiendavat teavet pole laekunud. Ise ei tahaks järele helistada ja küsida, oleks ikka energeetikute asi võimalukust uuest ajast teavitada. Mul on enda arust õiguspärane ootus, et praeguse teadmise alusel vool ei katke ilma et uus hoiatus laekub, kuid ega katkestus sellegi poolest tulemata ei jää.

[…] siis saigi eile ajaviiteks Detsembrikuumus vaadatud. Just ajaviiteks kodustes tingimustes ta kõlblik ongi kui midagi erilist […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: