Larko peegel

Võhav eurodemagoogia

Posted on: 29 05 2009

Siiri Oviir kutsub raadio reklaamiklipis valijaid Ansipi valitsuse vastu meelsust osutama, sest Eesti vajavat vahetust. Tema sihtgrupp ehk jääbki seda juttu uskuma, kuid Oviir ise Europarlamendi liikmena teab seda väga hästi, et Eesti valitsus ei vaja Europarlamendi vaid Riigikogu usaldust. Seega puhas udujutt ja demagoogia.

Et nüüd Siiri Oviirile ja Keskerakonnale mitte liiga teha pean tunnistama, et teistel pole suurt targemad loosungid. Ühed räägivad Euroopa tasemel tegijatest ja sokutavad selle sildi all Igor Gräzinit Brüsselisse. No on ju Riigikogust eemal ja silmist ära. Üleeuroopalisest lastetoetusest võivad oravate valijad unistama jääda, sest seda ei tule ja oravad ise teavad seda väga hästi.

IRLdu veebilehelt leiab rubriigi “EP valimised 2009” alt arutust Eesti riigieelarve tasakaalu viimisest. Kena küll, et IRL sel teemal sõna võtab, ent millest saadik on eelarve kinnitamine Europarlamendi pädevuses? Õige jutt vales kontekstis on udujutt seegi.

Sotside veebileht on üllatuslikult sisukas ja asjalik. Ilma demagoogiata ei saa sotsid sellegi poolest hakkama. Või mida peaks selle Ivari Padari reklaamiklipi kohta arvama?

Rahvaliidu kandidaadid räägivad haridusest ja kohalikest küsimustest. Mida nad sellist Euroopa Parlamendis teha soovivad, mis selle organi pädevuses on? Seda valija teada ei saa, kuid ega seal suurt vahet polegi: ei aita Rahvaliitu ussirohi ega püssirohi. Isegi Ansipi paleepöördes osalemine Rahvaliitu vastv enam ei päästa.

Roheliste veebilehel pakutakse põhiseisukohtadega tutvumiseks mahukat pdf-faili alla laadimiseks. Tule taevas appi! Kui ei suuda oma sõnumit käepärasemal kombel veebis tutvustada, kerkib kahtlus, kas sõnumit ongi. Mul vähemalt pole isu 114-küljelist värvikate piltidega dokumenti sirvida tuvastamaks, kas seal midagi tarka peidus on või mitte.

A vahemarkuse korras torkas mul silma, et roheliste veebiaadressiks on erakond.ee aga Twitteris on @Erakond hoopis IRLdu kasutajatunnus. Ei tea kas need kaks parteid arvavad, et teisi ei olegi. Ega need kumbki vast üheparteiühiskonda ei taotle, kuid katse erakonna mõistet endale omandada just kummagi vastu usaldust esile ei kutsu.

Indrek Tarand tahab protestihääli kinni püüda ja pean tunnistama, et ta sealjuures üsna lahedat kampaaniat teeb. Tema veebilehelt leiab nii mõndagi kasulikku teavet Euroopa Parlamendi kohta, kuid vähevõitu sellest, mida kandidaat ise Brüsselis teha kavatseb kui valituks osutub. Krediiti teenib Tarand selle eest ära, et teda vähemalt peibutuspardiks süüdistada ei saa.

Sellist valimisralli jälgides tekib küll soov, et viimane kampaanianädal ruttu mööda saaks. Eks pärast algavad küll juba KOV kampaaniad päris ametlikult, sisuliselt on need juba ammu alanud. Jääb siiski õrn lootus, et demagoogiahoog suurel suvel natukesegi tempo maha võtaks.

2 kommentaari Kellele: "Võhav eurodemagoogia"

kandidaadid
http://www.erakond.ee/et/kandidaadid

programm
http://www.erakond.ee/et/programm

KÜSI ROHELISTELT ja saad kiire vastuse
info@erakond.ee

Inimlikumad teemad
http://www.rohi.ee/ellakvere/?p=2275

p.s. aga võibolla analüüsid ka soome erakondade kampaaniaid, kas nad ülelahe teevad midagi asjalikumat

kas nt see vilkuv kirumiru on tõesti lahedam?
http://www.intotietotaito.fi/
http://www.suomentoivo.fi/

Ma parteide lehtedel klikisin esimest silmatorkavat linki. See peaks ju olema tähtsaim. Kui mulle kohe esimeseks 114-küljelist dokustaati peale surutakse, ei kipu ma enam asjalikumaid linke otsimagi.

Soome kampaaniates pole samuti midagi kiita, sisuvaesed needki. Natukese talutavamks teeb olukorda see, et sügisel KOV valimisi ei ole.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: