Larko peegel

Ilmus KAPO aastaraamat 2008

Posted on: 26 05 2009

KAPO aastaraamat 2008 ilmus trükist juba aprillikuu keskpaigas ja selle avaldamist veebis vastavalt avaliku teabe seadusele on sellest saadik kärsimatult oodatud. Ei tea mispärast asjaga venitati, kuid eilse seisuga polnud raamatust KAPO veebilehel haisugi. Asi tuli ka Twitteris Jaanusega jutuks, mispeale läkitasin KAPOle avaliku teabe seadusele toetudes teabenõude.

Täna hommikul laekuski mu postkastisse alljärgnev vastus KAPO komissarilt Andres Kaharilt:

Meie 2008.aasta aastaraamatut saate lugeda adressilt: http://kapo.ee/KAPO_aastaraamat_EST_mai09.swf. Eraldi failina me seda kahjuks saata ei saa.

No tühja sellest failist, teabenõude eesmärgiks oligi KAPOle meelde tuletada, et oleks juba viimane aeg dokument vastavalt seadusele veebis üles riputada. Pealegi laadisin ma selle igaks juhuks enda tarvis allagi et alles oleks kui millegipärast veebist kaduma peaks 🙂

Petsi kurvastuseks pean aga nentima, et tema ennustus läks pisut mööda: eelmise aasta kombel on fail ikka fläshi kujul. Põhjust selleks teavad vast kõige paremini luurajad ise, kõigile teistele jääb see mõistatuseks.

Edit: Tuleb välja, et siin toodud link aastaraamatule enam ei tööta. Teos paigneb praegu aadressil http://www.kapo.ee/cms-data/_text/38/44/files/kapo-aastaraamat-est-v.pdf ja on seal juba täitsa pdf-faili kujul olemas.

Advertisements

6 kommentaari to "Ilmus KAPO aastaraamat 2008"

Flässi üks hea (või halb – sõltub, mis mätta otsast vaadata) omadus on see, et seda saab lugeda, kuid teksti sealt niisama lihtsalt kätte ei saa.

Tõenäoliselt ongi eesmärgiks teha tsiteerimine võimalikult tülikaks. Lühitsitaadi saab ikka ekraanipauguga lahendada, kuid pikemaid lõike pole nii lihtne kopieerida.

Heh.
Sori vaan, et nii vana asja välla kaevasin.
Aga igastahes avastasin poolkogemata, et Adobe Readeris (versioon 9, Linuxi variant) saab täitsa vabalt copy ja paste teha 😀

Hea et jutuks võtsid, sest muidu oleks mul tähelepanuta jäänud, et luurajad on oma aastaraamatu asukohta ja formaati muutnud. Praegu on ta pdf-faili näol olemas, mida mõistagi Su nimetatud tarkvaraga kopieerida saab. Esialgselt oli aga fläsh-failina ja sellega on kopieerimine märksa keerulisem.

Sedan’d kyll. Muidex, kunagi tuli pähe yits nipp, kuda flässist ikkegi texti kopeerida… a’ tuu käis naa ymmer nurga ja mitme etapina. Isegi ei mäleta enam täpselt, kuis ja mida…
Vist mingi Linuxi tarkvara võimaldas aastaraamatu swf-faili printida ja siukesi asju.

[…] juba nädala alguses ilmutanud oma oodatud igaastase aruande ehk aastaraamatu 2009. Täpselt nagu eelmisel aastalgi pole aga aastaraamatu veebis avaldamisega peetud vajalikuks kiirustada. Üle kuu aega läks mullu […]

Räägi kaasa

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: