Larko peegel

Arhitektuurijahile külalispostitusega

Posted on: 18 05 2009

Fotojahi logoMu fotoarhiivides oleks küll läinud nädalavahetuse arhitektuurilise fotojahi teema alla sobivaid pildikesi, kuid enamus nendest on juba varem fotojahist läbi käinud. Mitu korda sa ikka Soome parlamendimaja või Toompea lossi jahile sokutada viitsid. Kõrtsiarhitektuur oleks muidugi omaette ooper, kusjuures tean hästi, kes seda pikisilmi ootab, kuid jäägu needki pildid mõne teise jahi varuks sedapuhku avaldamata.

Siinkohal tuleb mulle aga appi külalispostitaja, kelle loomingut juba mõne aja eest jahiväliselt avaldasin. Piltide autoril pole oma ajaveebi ega ta esialgu mu manitsustele vaatamata ei kavatsegi blogima hakata. Kui tal blogi oleks, kannaks see suure tõenäolisusega pealkirja Jasnajan Puukissa ja eks tal just Jasnajan Puukissa nimeline sait MySpace’is ongi. Olgu veel tasuta reklaami korras öeldud, et seal saab autori muusikalise loomingu ja sellele põhinevate videotega tutvuda.

Jahile osaleb Puukissa siis minu blogi vahendusel. Sissekande tekst on minu oma, pildid aga kuuluvad mõistagi autorile. Sellega on mu arust Fotojahi reegleid austatud. Läbipaistvuse nimel annan ka edaspidi märku, kas siin mu enda või külalise pildid ilmuvad.

Kuigi seda ehk esmapilgul ära ei arvaks, pärineb seekordne fotosaak Vantaa kesklinnast, umbes ühe kilomeetri kaugusel Tikkurila raudteejaamast. Pildnik jäädvustas 1950nendate elamumajade arhitektuuri eile õhtul veidi enne päikeseloojangut kaameraga oma rõdul vehkides.

Pool sajandit tagasi ehitati korralikke maju, mitte paneelkaste. Toona tänaseks Soome suuruselt neljas linn Vantaa polnud üldsegi linn vaid Helsingi vald. Vallakeskuse elamuarhitektuur elab täna üheskoos moodsamate majadega Vantaa kesklinnas edasi.

Keset linna leiab kaamerasilm ohtral rohelist, mis majaseinale päevaloojangu ajal varju heidab.

Katse akna läbi sisearhitektuuri piiluda nurjus osaliselt. Küll aga jäi pildile aknaklaasist kajastuv pildniku käsi, seega osaliselt autoportree.

Nagu erakanalite uudistesaadete lõpulgi on mõni vähem kui tõsine lugu, peatab ka seekordse jahipostituse kergemat laadi pildikene. Peale majaseina on kaadril nii vari kui varju tekitaja. Ja nii ma ometi pääsesingi jahisaaki oma näoga risustama 🙂

Advertisements
Sildid:

4 kommentaari to "Arhitektuurijahile külalispostitusega"

jah arhiktekuuri saavutuste vahel elame me iga päev, momnedil ka.
millegipärast aga arvame arhitektuuri olevat kaunistatud kiriku kupli või omapärase ehitise. aga piltide seisukohalt on esimene kõige ajalisem, ja see varjumäng meeldis mulle ka. puud pole kugule sellest ehitisest.

heh see akna pilt mulle meeldib väga. olen ise ka alati aknaid jahtinud, erinevatel viisidel 🙂 aken vöiks ka fotojahi teema millaski olla 🙂

Mu mälu järgi on jahilt läbi käinud väljavaade aknast, kuid aken ise eneses vast mitte.

[…] Ärkame ja tärkame 25 05 2009 at 3:01 | In Uncategorized | No Comments Tags: ärkamine, tärkamine Seekordse fotojahi märksõnadeks on ärkamine ja tärkamine. Pean tunnistama, et tükk aega tuli arhiivides tuhnida enne kui mõne ligilähedaseltki teemaga seonduva ja elektronpaberit kannatava pildikese üles leidsin. Unistan endiselt oma fotode koondamisest ühe kindla veebiaadressi alla, kust neid kõiki saaks ilusti igale poole striimida. Sedapuhku osalen jahile vahelduseks ise, erinevalt eelmisest nädalast. […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: