Larko peegel

ETV arhiiv ja Ubuntu 9.04

Posted on: 30 04 2009

Ma ei oska kindlapeale öelda, mis siin on põhjus ja mis tagajärg. Igatahes kukub nii välja, et mul pärast eelmisel nädalal aset leidnud Ubuntu värskendamist versiooni 9.04 peale enam ei õnnestu ETV arhiivist saateid vaadata. Videod oleksid justkui olemas aga käima nad ei lähe. Sama viga on mõlemas arvutis, nii laua- kui süleraalis.

Esialgu arvasin, et ETV serveriga on midagi juhtunud aga täna vaatasin paar saadet ilma probleemideta läpaka windowspartitsioonis. Samal ajal aga ei läinud täpselt samad saated lauarvutil käima, mis samuti Ubuntu 9.04 peale timmitud. Eelmises versioonis 8.10 probleeme ei olnud.

Mis aga kõige kummalisem, mingeid probleeme mul teiste flashirakendustega ei ole. YouTube jt videohoidlad töötavad suurepäraselt. Samuti pole probleemi teiste analoogiliste telearhiividega, nagu näiteks Rootsi TV ja YLE Areena. Ainult ETV arhiiviga on midagi mässu läinud. ERR uudiste juures olevad videoklipid mängivad ka ilusti.

Sellest tekibki küsimus: kas Ubuntu 9.04’st puudub midagi, mis varasemates versioonides oli või on äkki ETV juhuslikult versiooni uuendamisega üheajaliselt midagi oma seadmetes muutnud?

Edit: Müsteerium on lahendatud! Andris andis allpool kommentaaris nõu installida flashi versioon 10.22, mis siiski esialgu ei töötanud. Tuli aga välja, et vaatamata uue versiooni installile jäi masinasse paralleelselt vabavarapakett vanema versiooniga, mille brauser alati käivitamisel üles leidis ja ei teinud värskemast väljagi. Vanema versiooni eemaldamine avitas ETV arhiivi mu masinasse tagasi.

Advertisements

4 kommentaari to "ETV arhiiv ja Ubuntu 9.04"

Kõlab nagu rohkem Flashi probleemina. Kontrolli enda Flashi versiooni adobe.com saidilt – http://www.adobe.com/software/flash/about/. Hetkel on aktuaalne versioon “10,0,22,87”. Ma ei tea mis formaadis ERR oma videoid striimib, kas vana flv või uuem f4v, igatahes viimasel juhul “vanad” Flashi versioonid töötada ei tohiks.

Veel täpsustuseks, et Youtube kasutab allalaetavaid .FLV faile, ERR uudised Elioni platvormil Windows Media Videot ning ETV arhiiv Flash video striimi. YLE kohta ei oska öelda. Seega pole selles midagi imelikku, et ühed asjad töötavad ilusti, aga teised mitte – tegu ongi erinevate tehnoloogiatega, mis vajavad töötamiseks ka erinevaid tingimusi.

Aitäh, Andris, heade nõuannete eest. Nüüd on mul küll flashi värskeim versioon, mis on ise eneses hea, kuid mida pole, seda ei ole ehk ETV arhiiv ikkagi ei mängi 😦

Pakun, et probleem võib olla selles, et sul on installimata . Soovitan proovida.

Räägi kaasa

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: