Larko peegel

Bäckman ja Helsingi Ülikool

Posted on: 28 04 2009

Ei saa ma rahvusringhäälingu uudise pealkirjast aru: Helsingi Ülikool peseb Bäckmani asjus käed puhtaks. Helsingi Ülikoolil pole vajadust ega isegi võimalust oma käsi Bäckmanist puhtaks pesta, sest ülikooli käed pole kunagi Bäckmani asjus mustad olnud. Sõltumata sellest kas Bäckmanni ennast peetakse süütuks veidrikuks, ohtlikuks vene agendiks või kellekski vahepealseks, pole Helsingi Ülikoolil tema arvamuste ja avaldustega mingit pistmist.

Bäckmani väljaütlemised on grotesksed ja mind isiklikult ajavad need oksele. Sellegi poolest on tal õigus oma arvamusi avaldada ja seda ilma et see tema tööandja peale varju heidab. Kui hakatse isegi vastikute arvamuste tõttu inimesi töölt lahti laskma vältimaks tööandja seostamist samadele vastikutele arvamustele, pole enam demokraatliku ühiskonnaga tegemist. Sel juhul oleks ühiskonnakliima sama mäda kui see, mille eest härra Bäckman ise seisab.

Advertisements

5 kommentaari to "Bäckman ja Helsingi Ülikool"

minu meelest on herr B.lihtsalt üks poliitullike, mis iseenesest ei välista üldse, et mees on samas tubli õigussotsioloog.

probleemne võiks ehk olla, kui mees õpetaks lähiajalugu või politoloogiat ja esitaks selle raames oma uskumusi puhta tõe pähe. siis oleks ilmselt küll põhjust küsida, kas see pole sama, mis õpetada, et holokasuti polnud.

ühe õigussotsioloogi isiklikud poliitilised vaated aga ei peaks küll kuidagi ülikooli asi olema.

Nojah, aga B on ka hetkel selgelt segatud ysna põhimõttelisse riikidevahelisse (Eesti ja Vene) konflikti ja sellega ei soovi HY ehk seotud olla. Või siis vältida, et B pyyab oma seisukohtadele teaduslikku kaalu lisada ylikooli nime abil.

Õigussotsioloogia loengutes annaks kindlasti Eesti apartheidist ja millest veel rääkida.

distantseerumishimust ma saan suurepäraselt aru.
see ongi kõige mõistlikum, mida teha.
samas tundub mulle, et meie avalikkus ootaks justkui ülikoolilt mingi avalikku hukkamist või vähemlat häbiposti.
see jällegi oleks liiast.

ma ise pole ju muidugi B.loengutes käinud, ega tea seega, mida täpselt ta seal õpetab. samas, ma pole kordagi kuskilt kuulnud, et seda jura õppejõuna räägiks. kui see nii oleks, küllap oleks inf selle kohta juba ammu läbi tilkunud. üliõpilased on reeglina arukad ja mõni ikka ajupesu üle kaebleks. ka avalikult.

pealegi, õigussotsioloog lihtsalt ei ole mingi lähiajaloo spetsialist. seega oleks tema jutt akadeemilist suht sama väärtuslik kui et “naised saunas rääkisid”.

Ma ei usu, et inimesed eestis eriti vahet teevad B ja tema seisukohtade vahel ning hukkamõistu ja distantseerumist oodatakse eelkõige viimastest. B ning tema semud LH ja AD yritavad korralikult segadust põhjustada ning tavaline eestlane, kes ehk ei ole kursis akadeemilise vabaduse nyanssidega, hakkab kartma, et äkki ongi suur Helsingi Ylikool neid toetamas.

Helsingi Ülikooli positsioon ei sõltu keskmise eestlase arusaamast ega saagi sellest sõltuda.

Tegelikult oleksid nii Bäckman kui Hietanen Soomes täitsa tundmatud ja tundmatuks jäänudki kui neid poleks Eesti meedias nii jõuliselt üles puhutud. Ehk siis nende provkatsioonidele mindi kaasa selmet need tähelepanuta jätta. Ei tohiks provotseeruda kui provotseeritakse, ehkki tean kui raske on provotseerumata jääda. Ega holokaustieirajategi juttu ükski tõsiseltvõetav ajaloolane kommenteerima ei vaevu.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: