Larko peegel

Päev ilma arvutita

Posted on: 2 04 2009

Mitu korda on sellest naljatatud kui kaua saab ilma arvutita ja veebita olla. Täna selline virtuaalmaailmaväline päev mul ees seisab. Irooniliselt olen offlainis maailma traadita ühenduste esilinnas Tallinnas.

Kuigi mu sülearvuti on laias laastus avariist taastunud, jäid selle klahvid püsivalt vigastatuks. Iga teine sõna kipub suurte tähtedega tulema ning mõnede tähtede ette ilmub mittesoovitud numbreid. Hädapärast kirjutada saab kuid tõsiseks kirjutamiseks pole sellisel kujul pillist asja.

Eile oli mul kavas uus klaviatuur soetada, mille saaks USB-liidesega arvuti külge lülitada. Veidi tüütav muidugi sellist kaasas tassida kuid ikka parem kui ilma arvutita. Täitsa sobiva leidsin Verkkokauppa.com’ist. Asudes ostu vormistama tuvastasin, et Helsingi laos pidi olema kolm tükki klaviatuure kohe kättesaadaval.

Kahjuks polnud ma aga selle mõttega üksinda.Pärast ostu vormistamist selgus, et need kolm olid vahepeal läinud ja laoseis oli miinus üks. Praeguseks on see juba miinus kaks ja lehel on kirjas, et kauba toimetamine oma 5-10 päeva võtab. Oleks ma seda teadnud, läinuks kuskile mujale et ikkagi klaviatuur kohe kätte saada. Praegu aga on mul vormistatud ost käes ja täna pean ilma arvutita Tallinna sõitma.

Eks üks päev offlainiski kuidagi möödub. Tallinnas leiab alati huvitavat tegemist ja asjapärast ma sinna tulengi. Laevasõidud aga on ilma arvutita jubeigavad ja kahe kahetunnise sõiduotsa jooksul jõuab vaatamata kesisele ühenduskiirusele nii mõndagi kasulikku ära teha. Seekord aga las käia meeldetuletuse eest, et arvutiklahvidele enam viina ei pilla. Kuigi mulle väga ei meeldi oma kasutajakontodele võõrastelt arvutiltelt sisse logida, võib-olla päeva jooksul siiski käin kusagil veebis ringi piilumas ja heal juhul veidi heietamas.

Advertisements

3 kommentaari to "Päev ilma arvutita"

nojaa, tunnen kaasa võitluskaaslase langemise pärast. välist klaverit siiski ei soovita osta, pigem viia arvut garantiiremonti – las vahetavad klaveri välja. eks ta pisut kallim on, aga samas… mugavus maksab. ja õnneks on klaviatuur sülearvutil üks neid väheseid asju, mida on lihtne ja võrdlemisi odav asendada.

tagantjärele tark on lihtne olla, aga inimestele nagu Sina teeb Panasonic spetsiaalseid arvuteid – Toughbook. Inglise amazonist leidsin sellise soodsa mudeli (Soomes on nad vast ka müügil):
http://www.amazon.co.uk/Panasonic-CF-52CCABVAE-Toughbook-DVD-Multi-downgradeable/dp/B001GH6CLC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=electronics&qid=1238661158&sr=8-2
Sellele vala või terve pudel viina peale – ikka jääb ellu.

Aitäh! Läheb arvesse. Eks väline klaviatuur olnukski pigem kiirlahendus tänaseks. Vaatame mis edasi saab.

Sisselogimata olekus on veel niisugune piinlik moment, et ei saa ka kommentaare editeerida. Ka enda oma takkajärgi parandada ei saa, sellest vale tagasilink, mille alles reedel parandasin. Kodu on inimese jaoks koht, kus on usaldusväärne arvuti. Mobiilne arvuti laiendab kodu piire.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: