Larko peegel

Virtuaalne Söömaklubi hoiab kokku

Posted on: 27 03 2009

Virtuaalne Söömaklubi ärkab sel nädalavahetusel talveunest üles. Hooaja avaistung leiab aset pühapäevaõhtul kell 19 ja siis juba arulagedalt moonutatud suveaja järgi. Teemaks on kokkuhoid isiklikus ja ühiskondlikus plaanis:

Seega – millest võiks loobuda, millest peaks loobuma ja millest kindlasti ei saa/tohi loobuda, olgu see “majanduskriis” kui kole tahes.

Endal pole enam suurt vajadust millestki loobuda, sest enamikust asjadest olen juba ammu loobunud, millest üldse loobuda saab. Osaliselt on see juhtunud omal otsusel, kuid on ka elu oma korrektiividega mu tahtmist mõjutanud. Juba eelmine majanduskriis sundis loobuma igasugusest soovist endale varandust koguda, kuid õpetas samas ka tagasihoidlikumalt elama. Nii irooniline kui see ka ei kõlagi, vastab tõele valimisloosung, et õnn pole rahas. Sestap ei mõjuta mind praegune majanduskriis: eelmise mõjusid on tänaseni tunda ja nendest vabanen heal juhul parajasti siis kui pragune kriis otsa saab.

Pigem isiklik otsus on selle taga, et mulle traditsionaalne perekonnaelu ei sobi. Seega olen täiesti vabatahtlikult loobunud taotlemast seda, millest nii paljud noored unistavad: perekonnast, lastest ja sellest, mida antud kontekstis koduks nimetatakse. Minu jaoks on kodu koht, kus ma elan, teinekord on kodu lihtsalt koht, kus parasjagu viibin.

Sellist asja pole mul ka, millest tingimata loobuma peaks. Küll aga võiks loobuda suitsetamisest. Sellega aga on nõnda, et juhul kui mind vähk kimbutada tahab, ei aita enam pärast 40-aastast suitsutõmbamist mahajätmine üldse. Tõbi tuleb niikuinii kui tulla tahab. Muidugi võiksin ehk mõne kuuga oma eluaega pikendada, aga seda tean ka kogemusest, et sõltuvusest lahti rabelemine tekitab sootuks rohkem traumasid kui lasta jääda nii kuis on.

Internet ja kõik sellega kaasnev on asi, millest loobuda ei saa. Muidugi elab sunniviisiliselt ka ilma selleta, kuid see oleks juba vaata et talumatu elukvaliteedi langus. Vabatahtlikult küll ei loobu, isegi üheks nädalaks mitte nagu on mõned tuntud veebisõltlased “ajakirjandusliku eksperimendi korras” teinud.

On üks asi veel, millest loobuda isegi ei tohi. See on ausus kas või ise enese vastu. Oma põhimõtetele peab truuks jääma, olgu nad ükskõik millised. Revideerida võib ja sageli peabki vastavalt muutunud oludele, kuid põhilised tõekspidamised peavad sellised olema, et nendest loobumine on välistatud.

Pikemalt juba söömaklubis, mille istungi operatiivinfo pühapäeva jooksul blogis ilmub.

Advertisements

1 Response to "Virtuaalne Söömaklubi hoiab kokku"

[…] isiklikus plaanis ma juba üleeile kirjutasin. Lisaks soovitan lugemiseks Eiki Nestori sissekannet töötukassa probleemidest. Annab juba hää […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: