Larko peegel

Kuidas Edgar pukist kangutada

Posted on: 14 03 2009

Kui nüüd otsesed üleskutsed ja soovitused välja arvata, võiksin minagi nõustuda enamusega sellest, mida siin oravate propagandaklipil Keit Pentuse kohta öeldakse.

Keit Pentus on tore inimene ja oma noorele eale vaatamata kogenud poliitik. Kindlasti poleks ta halb linnapea ja igatahes parem kui praegune. Ent selles pole ma kindel kas ta mu esimene valik oleks.

Kui Tallinna volikogu valimised kujunevad Savisaar vastu Pentus -võistluseks, ei pruugi see linnakodaniku jaoks kõige parima tulemuseni viia. Peale Keskerakonna on just nimelt Reformierakond mulle vähim vastuvõetav Eesti parteidest. Olen neid kaht sageli kulliks ja kirjaks nimetanud: ühe ja sama postsovjetliku ajastu kaks vastastikku mündikülge, kes veel liigagi sageli omavahel kokku mängima kipuvad.

Sellest aga pole võimalik kõrvale vaadata, et Tallinna praegune olukord on konkreetseks kinnituseks Lord Actoni lendlausele, mille kohaselt võim korrumpeerib ja absoluutne võim korrumpeerib absoluutselt. Kui Keskerakonna absoluutne võim Tallinnas veel neli aastat jätkuda saab, pole enam pärast midagi päästa. Sama hästi võiks Savisaar juba kohe Ülemiste kaldale hõiskama minna, et nüüd on Tallinn lõpuks valmis saanud.

Mis siis teha et jamast lahti saada? Soovitan linnakodanikel valima minna ja vastavalt oma poliitilistele eelistustele valida kas Reformierakonna, IRLi või sotside kandidaate. Rahvaliit on juba niigi praeguse linnavõimuga kambas ja rohelistele antud hääl läheb raisku. Pealegi pole rohelised õnnestunud oma senise tegevusega mind veenma, et nendel üldse reaalsusega sidet oleks. See aga on hoopis teine lugu.

Oravatel, IRLil ja sotsidel soovitan enne valimisi sarnane leping teha kui enne 1999. aasta Riigikogu valimisi. Ehk siis rahvale selgelt märku anda, et pärast valimisi moodustatakse enamuse pälvimise korral koalitsioon ja linnapeaks saab selle partei kandidaat, kes valimistel koalitsioonipartneritest kõige rohkem hääli kogus. Sel juhul saab iga erakond oma kandidaadi ja platvormiga kampaaniat teha ja tibude lugemine toimub sügisel nagu kord ja kohus. Muidugi tuleb kasuks kui platvorme vähemalt nii palju omavahel kooskõlastatakse, et need otseselt üksteist välistama ei hakka.

Advertisements
Sildid:

6 kommentaari to "Kuidas Edgar pukist kangutada"

“Pealegi pole rohelised õnnestunud oma senise tegevusega mind veenma, et nendel üldse reaalsusega sidet oleks. See aga on hoopis teine lugu.”

kas sa kirjutaksid sellest pikemalt ? 🙂

Ma millegipärast arvasin et just Sina seda küsima tuled. See pole selle postituse teemaks. Rohelisi jõuan küll veel hiljem maha materdada, ära karda. 🙂

nojah, keit võiks sinu käest ju ka küsida, et miks sulle reform ei meeldi.

Võiks küll aga ei küsi. Sellest oleks talle sama palju kasu kui Sulle küsimast, miks mulle Eesti rohelised ei meeldi. Ja ta saab sellest ka ise aru.

suht vaba tõlgendus sinu sõnavõtust: “inimeste väärtushinnangud ei muutu, need on kivist tehtud ja ei muutu praegu ega tulevikus. see kui inimestega suhelda, ei muuda neid väärtusi.”

seda võiks iseloomustada terminiga “fatalism”.
mina ei ole fatalist ega pessimist.

“Kôige armastatumad on inimesed, kes levitavad enesekriitilist optimismi.Tegu on kahtlemata väga kitsa sillaga paradiisi. Sellest hoiakust ühele poole jäävad skeptikud, iroonikud ja lihtsalt ôelad, kes on aeg ajalt küll ausad ja läbinägelikud, kuid ei tekita enese suhtes mingit soojust. Kriitika, mis ei näita kasvôi ridade vahelt mingit valgust tunneli lôpus, tekitab ainult masendust”
http://ilmarraag.blogspot.com/2009/01/major-discovery-2009.html

Kuule nii see ei lähe mitte, et Sa ise siin kirjeldad, mida ma Sinu arust arvama pean ja seejärel hakad arvustama väidetavat arvamust, mida ma pole avaldanud. Absurdne ja kohatu! Sellise vana kommunistide tembu peale ei lähe ja peatun järelikult kommenteerimast.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: