Larko peegel

GMail jälle maas

Posted on: 11 03 2009

Nagu eilegi, on GMail järjekordselt maas. Kui see nüüd hakab igapäevseks nähtuseks kujunema, on alust Google usalduskriisist rääkida. Seda eriti, et eilse katkestuse kohta (mis minu puhul pool tundi kestis) pole seni veel sõnagi GMail blogist lugeda.

Edit: Umbes täpselt üks tund hiljem läks jälle käima.

Advertisements
Sildid:

16 kommentaari to "GMail jälle maas"

Ülevaloleku ja vigade kohta selline link:
http://www.google.com/appsstatus#

Aga näiteks minul pole nii täna, kui eile probleeme olnud.

Veider, mul oli ka eile ja täna kinnni. Siiamaani on maas.

Nojah, eilse kohta on seal kirjas, et kõik peaks 24-36 tunni jooksul korras olema ehk selle sisse mahub ka tänane katkestus, mis praegu juba kolmveerand tundi kestnud. Üleilmaline katkestus oli mõne nädala eest, seejärel on piiratud arv kasutajaid riketest puudutatud olnud. Et aga kahel järjestikusel päeval tabab õnnetus samu kasutajaid, on asi veidi kahtlane. Twitteris on lugeda, et vähemalt osaliselt kurdavad täna samad inimesed kui eilegi.

Minul on Gmailis kolm postkasti – isiklik + kaks töist – vat esimesele ja auväärseimas mahus postkastile ligi ei saa, aga nood kaks värskemat-väiksemat töötavad laitmatult.

Tähendab vist et saad kahele kastile e-postitarkvaraga ligi? Webmaili kaudu sisselogimine ju käib igale kontole ühe ja sama veebilehe läbi, mis aga paraku veateadet näidab.

Ei, isiklik ei töötanud ei Mailiga ega ka brauseris. Teised kaks ei tõrkunud kummaski. Hetk tagasi hakkas kolmas ka jälle tööle.

töötab.

Mulle jääb arusaamatuks kuidas sul brauseris üks töötada võib ja teine mitte. Veateade ilmub aadressile mail.google.com enne sisselogimist.

Mulle ka arusaamatu, aga see tõesti oli nii – mitu korda proovisin veebis ühe, teise ja kolmandaga ning Mail on kogu aeg online.
Mina sain tolle tõrkuva aadressiga veateate mitte kohe mail.google.com lehel, vaid siis, kui üritasin sisse logida.

Vabandust, ma tegelikult olen oma peakontole vaikimisi sisselogitud. Oleksin võinud sealt mõne teise Google teenuse lehel välja logida ja proovida uuesti teistele kontodele juurdepääsu.

Muide tähelepanuväärselt ei laekunud tunni jooksul Thunderbirdile ühtegi log in errorit.

hm, töötab ja ei ole mingeid probleeme esinenud.

Tänane katkestus oli umbes kell 8.30-9.30. Sarnaselt eilsega puudutas see ilmselt vaid osa kasutajatest.

Igatahes on hirmutav see Gmail maasolek.
Aga nagu kiruda ka väga ei julge – esiteks on ta tasuta, ning teiseks hoiavad nad juba 5. aastat “beta” staatust.

Hirmuäratav, jah. Ise olen algusest peale kasutanud ja katkestusi on sel ajal äärmiselt harva olnud, ka sel ajal kui beta veel reaalselt beta oli. Tasuta pole ka päris täpne väljend, kuna Google just tänu oma suurele kasutajate arvule pappi sisse veab. Kuigi ma Google teenuste eest rahaga ei tasu, tasun sellega et mu olemasolu on Google jaoks turundusargument.

Noh, minu kogemust mööda on Google’i teenus ikkagi seitset kanti kvaliteetsem kui kellelgi teisel. Aeg-ajalt kipub juba meelest minema, aga kui mõni uus tuttav hot.ee-d, mail.ee-d või ka hotmail.com-i pruugib, tuleb jälle meelde ja ajab imestama, mis masohhism neid kyll seal hoiab.

Selle kohta tuli meelde yks õpetlik mõistujutt (ehk vanaaegse nimega yteldes eksemplum) tarbija rahulolust. Mersuomanik sõidab teenindusse ja kurdab: no hirmsat moodi käib närvidele see pinin kapoti all, kas ei saa seda siis kuidagi korda teha? Sapakamees aga kiidab: pagana hea auto on mul! Eile kukkus summuti kyljest ära – sidusin aga traadiga kylge ja lasin muudkui edasi.

Google on vähemalt mersu taset ja mitte ainult e-postis. Paadunud G-teenuste kasutajana võtangi endale õiguse viriseda kui mõni pisiasi selleks ajendi annab. GMaili olen kasutanud kohe algusest olles nende hulgas, keda Google ise kasutajaks kutsus. Tol ajal oli kasutajaid ehk kümnetes tuhandetes ja häirete tõenäolisus oli praegusest tinduvalt väiksem. Eks Haminasse kerkiv uhiuus suur serveripark aitab teenuse kvaliteedi arendamisele kaasa.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: