Larko peegel

Oleks veel Abiratas pukis

Posted on: 21 02 2009

Mäletate kuidas me kõik Jüri Ratast Abirataks pilkasime kui ta veel Tallinna linnapea oli? On veel meeles kõik guugelpommid, mida linnapea veebilehele plahvatama lasime? Selle nädala poliitfarsi juures tuleb Ratta järele vaata et igav. Vähemalt Savisaare ja Vitsuti kõrval paistab ta suisa kultuurne välja.

Kui Riigikogu neljapäeva õhtul soolise võrdõiguslikkuse seaduse, võrdse kohtlemise seaduse, Eesti Vabariigi töölepingu seaduse, kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse ja kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduse muutmise seaduse eelnõu menetlemiseks vajalikku erakordset istungit rakendas ja Keskerakond seda oma arupärimistega juntis, toimus ka järgmine sõnavahetus protseduurilise küsimuse korras (stenogramm):

Aseesimees Jüri Ratas
Protseduuriline küsimus, Jürgen Ligi, palun!

Jürgen Ligi
Aitäh, austatud juhataja! Protseduuriline küsimus. Kas oleks võimalik, kas kodukord võimaldab, et te võtate väikese vaheaja ja vaatate Tallinna volikogu istungit, kus teie sõber Toomas Vitsut natukene sarnast istungit juhatab ja kuidas ta igasugused aja venitamise ilmingud väga kategooriliselt lõpetab? Mina ei oleks tema käest sõna saanud näiteks ega ka teie erakonnakaaslased. Proovige ja vaadake, see on hea kogemus! Aitäh!

Aseesimees Jüri Ratas
Aitäh, hea ametikaaslane, selle küsimuse eest! Siiski mina lähtun siin Riigikogu kodu- ja töökorra seadusest, samuti Riigikogu heast tavast ja praktikast, aga ka kindlasti nende Riigikogu liikmete headest nõuannetest, kes on olnud siin minust kauem. Nnii et kindlasti teie saate sõna, kui te tõstate käe püsti ja soovite protseduurilist küsimust. Ma seda teile andsin ja annan ka tulevikus, sest ma arvan, et kohaliku omavalitsuse volikogu ja Riigikogu täiskogu istungit ei saa võrrelda ega ühendada. Aitäh!

Kui nüüd võrrelda sellega, mida samal ajal Tallinna volikogus toimus, võiks väita, et Ratas oli Ligi vastu lausa viisakas ja lugupidav. Mitte ei sõimanud teda kõva kuulmise eest, mitte ei saatnud potile ega heitnud koduse kasvatuse puudujääke ette. Ligi ise aga tõlgendab asja teisiti:

Soovitasin Jüri Ratasel heita pilk volikogu ülekandele ja võtta oma sõbralt ja parteikaaslaselt õppust, kuidas reegleid rikkuda ja venitamised lõpetada. Poisil oli piinlik, ta punastas ja tõotas käituda reeglite kohaselt.

On seal siis midagi imeks panna kui rahvas enam oma esindajaid tõsiselt ei võta?

2 kommentaari Kellele: "Oleks veel Abiratas pukis"

jääb mulje, et Ligi on kübe loll kui Ratta üle nuriseb

[…] 22 02 2009 at 6:28 | In poliitika, reklaam, udujutt | Lõppeva nädala poliitteemade ajendil sai veidi pildil olevaid bussikülje reklaame moonutet. Eks nad pea hakavad niikuinii […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: