Larko peegel

Jandi viimane vaatus

Posted on: 18 02 2009

Mäletamist mööda oli Tallinna haldusreformi “rahvaküsitluses” kogu esmaspäeva jooksul jõudude vahekord stabiilselt umbes selline, et mõlemale küsimusele vastas umbes 25% jaatavalt ja 75 % eitavalt. Eile aga toimus märgatav nihe, kusjuures jah-häälte osakaal tasa aga kindlalt kerkima hakas. Täna veidi pärast kella 15 oli jõudude vahekord selline:

Umbes kell 18.30 oli aga seis selline:

Trend jätkub, umbes kell 20.15 on nii kaugele jõutud:

Ja kell 22.10 niimoodi:

Ehk siis seitsme tunniga oleks hääletusele osalenud umbes 6000 kodanikku ja nendest tunduv ülekaal ettepanekute toetajad. Muidugi on see siililegi selge, et käimas on massiline küsitluse manipuleerimine. Kahtlemata jõuab tulemus hääletuse lõppedes enam vähe võrdseks kujuneda. Kui aga kastidesse jäetud sedelid veebiküsitlusega kokku liidetakse, ongi justkui mõlemad küsimused rahva toetust leidnud.

Ega teine pool ka sugugi parem ei ole. Selles pole kahtlustki, et esmaspäeval toimus vastav tegevus ei-häälte kogumiseks. Mitmes blogiski kutsuti üles mõlemale küsimusele ei-hääl andma ja mõned ajaveebnikud ääriveeri vihjasid, et oma hääle võib vabalt rohkem kui üks kord anda.

Kuulge, mis siin ometi toimub? Milleks selline jant? Kas leib on rahvalt otsa saanud ja nüüd on vaja seda tsirkusega asendada? Või on Banaanistan Eesti salaja okupererinud?

Kui nii, siis kas peavad isamaalised inimesed metsadesse kolima et võõrvõimule vastupanu osutada? Muidugi mitte sel kujul nagu seda eelmise okupatsiooni ajal tehti, pildlikult ikka. Või mine sa tea, äkki peabki relva haarama.

Ise ma selles jandis kaasa ei mänginud, mistõttu vaatangi käimas olevat viimast näitust kurva tujuga pealt. Kas see on rahvas, kes paarkümmend aastat tagasi ennast vabaks laulis? Ja nüüd ei tea, mida vabadusega peale hakata.

Advertisements

7 kommentaari to "Jandi viimane vaatus"

Postimehe ja Õhtulehe veebikülgedel on ka vastavad gallupid ning nendes mõlemas suhe umbes 25:75 eitajate kasuks. Ning seal sama IP-ga teist korda hääletada ei saanud.
Riigikogus ütles Seppik ju kogemata välja, milles tegelik point kogu sel jamal on. Ma igatahes homselt palju ei looda. Lähebki sissisõjaks.

Rahvas, kes ei tea, kuidas vabaduses väärikalt elada, pole kahjuks vabadust väärt. Seda on valus pealt vaadata. Järsku oleks parim kogu riik enampakkumisel maha müüa. Venelastel pole ehk raha seda üles osta, ent Rootsil võiks veel sukasääres mõni kroon peidus olla.

Larko K-erakond teeb juba 2-3 kuud kohalike valimiste kampaaniat. ETV Foorumi saates olid need samad küsimused, esimesele küsimusele oldi: VASTU 77,5% ja POOLT 22,5% ning teisele küsimusel veel hävitavamalt: VASTU 82,5% ja POOLT 17,5%. Muide südaööl hääletus lõppes!
Ma olin juba kindel et kohukesed veavad nahka hommikuni, siis on poolt 50,5% ja vastu kõigest 49,5% ning sissisõda saanuks järgmise vaatuse.
Võimalik pärast meedia laialdast vastuseisu mõisteti, et on astutud kahe jalaga ämbrisse ja pole otstarbekas rohkem kolistada…

Siin on küsimus millestki rohkemast kui ühest moonutatavast küsitlusest. See pole tähtsaim, kellel õigus, kellel mitte. Kõige lihtsam on hüüda “Ise oled loll”. Kui aus olla, pole siin üks ega teine süütu. Ärapanemise soov on mõlemal suurem kui konstruktiivne riigimehelikkus.

Ei tunne enam ära rahvast, kes laulva revolutsiooniga hakkama sai. Selle pärand on maha trambitud. Praegu pole tõesti arvete klaarimise aeg, sest pea enam ei ole, mida klaarida.

Kogu see kesikute kamp tuleks kokku siduda ja allavett lasta. Seal pole ühtegi normaalse mõistusega kodanikku. Eesotsas kodanik linnapeaga. Tekib tunne nagu oleks hullumajas jälle lahtiste uste päevad….
Samas nende “küsitulused” on samasugused, nagu seda oli see “Voodimärgajate” võit … ikka väikesed arvutiproged ja las lennata…
Isegi siilile on selge, et see tehakse klikimasinaga kokku…. ja teine osa “luuletatakse” paberilt kokku, seega seda kasvõi 10% ulatuses uskuma jäädes, oled veel 99,9% petta saanud….

Ma hakkasin seda mõtlema siin: kuidas on võimalik selline asi, nagu 25% pooltvastustest sai järsku 45%?
Nii nagu mina lugesin meediast, tulenes see kõik sellest, et kampaania läbiviijad eemaldasid hääletusrobotite hääled. Võimalik…
Samas võiks öelda, et kesikud lülitasid omalt poolt need hääletusrobotid tööle.
Ja üleüldse, siuksed hääletused ei peaks olema üldse era- või reklaamifirma korraldada.
Revali linnaviletsus astus minu meelest küll suurde solgipange, mis paar päevakest haisend oli.

[…] tõesti vahet, kes selle jandi algatas. Teisipäevaõhtuse sissekande kommentaarides kirjutasin, et vastastik süüdistuste vahetamine á la “ise oled loll” on kõige […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: