Larko peegel

Tallinna bordell

Posted on: 10 02 2009

Gerd on võtnud vaevaks Tallinna põhimääruse muutmise eelnõusse põhjalikult süveneda ja seda Mustamäe halduskogu liikme perspektiivist kommenteerida. Eks ma tema arvamusi laias laastus jagan. Üksiksasjadesse pole muidugi nii põhjalikult süvenenud.

Põhimõtteliselt pole väga halb seada eesmärgiks bürokraatia ja sellega seonduvate halduskulude vähendamist. Tallinna suurusjärgus linna annaks väga hästi ilma igasuguse piirkondliku haldusjaotuseta valitseda ilma et demokraatia sellest oluliselt kannataks. Ega praeguste halduskogudegi arvamust ei arvestata kui see linnavalitsusele meelepärane ei ole. Teerull sõidab niikuinii üle igasugustest algatustest, mis ühel või teisel põhjusel juhtivpartei ladvikule ei meeldi.

Samuti pole põhimõtteliselt sugugi halb minna volikogu valimistele ühes ülelinna valimisringkonnas. Praegusega võrreldes peaks selline süsteem kõigi eelduste kohaselt paremini rahva arvamust kajastama. Ühe partei enamus eeldaks ligikaudu 50 % häälesaaki. Kui arvestada, et mõni protsent häältest läheb niikuinii pisigrupidele raisku, võiks ehk umbes 45 % häältest tuua volikogus enamuse, kuid mitte väga palju alla selle.

Teisest küljest ei näe ma suurt ja geniaalset mõtet selles, et linnaosad justkui kaotatakse, ent nende asemele luuakse müstilised piirkondlikud osakonnad. Võib-olla annab selline kord mingil määral halduskulusid kärpida, kuid läbipaistvust sel kombel vähemalt ei lisata, pigem vastupidi. Tegelikult ei saa me seda teada enne aprillikuu algust kui eelarve muudatustest omaette eelnõu peaks menetlusse antama. Ostke kott, sees siga!

Igatipidi on JOKK, et praegune volikogu oma pädevuses olevaid otsuseid langetab, kuid sisulisest demokraatiast ei maksa siin nägu tehagi. Valitsemise alusalade kohta tuleb mitte ainult parteide vahel üksmeelt otsida vaid nende kohta peaks toimuma põhjalik arutelu, mis võimalikult suure osa linnarahvast kaasa haarab. Kui sellest lähtuda, et see jõud, kellel parasjagu võim käes, oma suva järgi reegleid ümber kirjutama hakab, pole see enam kohalik omavalitsus vaid lausbordell.

Advertisements

3 kommentaari to "Tallinna bordell"

eee… Oled Sa juhuslikult oma vana ja haiget ema aidanud Linnaviletsuse ametniku vastuvõtule minna? Ilma autota? Mina olen!

Kui jääks üks teeninduspunkt, siis oleks see tõenäoliselt Vabaduse platsis. Arvestades millised massid sinna üle linna kohale rändavad, võib arvata, et ühe ametniku vastuvõtule saamiseks kulub päev, võimalik, et rohkem. Kesklinnas parkimine pole võimalik. See tähendab, et reisida tuleb ühistranspordiga…

Nõus, aga linnavalitsemisel pole teeninduspunktide asukohaga seost. Neid võib olla ja peabki olema üle linna olenemata sellest, milline on piirkondlik jaotus ja mitu valimisringkonda on olemas.

[…] veel, mida juba eelmisel nädalal kirja panin: Kui sellest lähtuda, et see jõud, kellel parasjagu võim käes, oma suva järgi reegleid ümber […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: