Larko peegel

Savisaare au ja väärikus

Posted on: 31 01 2009

Ma kohe tahaks Edgar Savisaare au ja väärikust solvata, aga paraku ei saa. Kuidas sa varga au ja vassija väärikust solvad? Mida pole, seda ei ole ja järelikult ei allu olematu ka solvamisele.

Isand Savisaar jäi foto omavolilises kasutamises vahele, rahvakeeli siis varguses. Seepeale ta ise vassib, et autoriõigusega kaitstud fotode avaldamine blogides olevat justkui seadusega reguleerimata. Sissekandele lisatud kommentaaris ütleb Sass ilusti ära, kuidas asi tegelikult on:

Autoriõiguse seadus, vastu võetud 11.11.1992, Riigikogu VII koosseisu poolt. Riigikogu veebilehelt võib lugeda et sellesse koosseisu kuulus tollal ka keegi Edgar Savisaar. Seadus on kehtinud sellisena 16 aastat ning kriitikaks leitakse põhjust alles siis, kui ise vahele jäädakse?

Vassimise juures aga tuleb kasuks kui suudab Göbbelsi vaimus võimalikult suure valega välja käia et oma eksimuselt tähelepanu kõrvale juhtida. Nõnda siis lubabki Savisaar Postimehelt ja Scanpixilt 1 118 013 krooni selle eest küsida, et nemad on Savisaarest avalikel üritustel seaduslikult tehtud pilte autori nõusolekul avaldanud. Huvitav, kas ma nüüd võiksin Savisaarelt 1 118 013 krooni iga kord nõuda kui tema juhitud linna haldusterritooriumil mu seal viibideas vihma sajab?

Ma ei ole küll psühhiaatria asjatundja, aga meenub nagu oleks mõni diagnoos selle kohta, et keegi arvab endal alati õigus olevat, kusjuures eksib terve ülejäänud maailm välja arvatud need, kes diagnoosialusega nõustuvad. Sarnaseid sümptoome olevat omal ajal nii Stalin kui Hitler ilmutanud. Ega nendel ka oma jalustrabava tarkuse juures kerge polnud. Kerge polnud ka nendel inimestel, kes oma silma kinni pigistades diktaatoritele heil ja uraa hüüdsid.

Sai küll hiljuti lubatud, et ma Savisaare blogi enam ei loe. Olengi selle oma Google Readerist kõrvaldanud, aga mis teha kui nii mitmed head blogijad ta vassimisele ja valetamisele tähelepanu juhtivad. Kohe tahaks Savisaare kohta väga sitasti öelda, aga vat, ei saa, kuna kõige halvemagi tahtmise juures ei suuda sõnu nii halvasti seada, et nendele reaalsuses katet poleks.

Advertisements
Sildid:

4 kommentaari to "Savisaare au ja väärikus"

Mul tuli ka jutuks. Otsisin meie liidu seadused ka välja – sealt näeb samuti, et pusserdab, nagu alati.
http://paawo.blogspot.com/2009/01/picture-this.html

#1. Kamoon. Aastal 1992 polnud meil internettigi, blogidest ja muust kodanikumeediast rääkimata. Kuidas me reguleerime asja mida meil pole?

#2. Eesti seaduste järgi võivad meediaväljaanded kasutada inimeste fotosid ilma luba küsimata ja ilma autorit tasustamata juhul kui tegu on päevakajalist sündmust illustreeriva pildimaterjaliga. See kas blogi on meediaväljaanne või ei ole on väga lahtine ning reguleerimata küsimus.

#3. Teiste poliitikute blogid sisaldavad samuti autorinimeta fotosid. Vaata kasvõi Laari oma. Kui teised eksivad on tegu de facto õige asjaga, kuid kui Savisaar sama asjaga eksib on see kohe ajalehe esiküljel? Ja siis te imestate miks sellise tümitamise järel rahvas Savisaart valib? Neil on kahju temast, muud midagi.

#4. Tead sa mõnda poliitikut, kes oleks suuteline avalikult oma vigu tunnistama? Või oled jälginud Andrus “teflonmees” Ansipi vastuseid pressikatel kus ta suudab kõik oma vead roheliste mehikeste ja jumal teab mille kaela ajada?

Siin pole jutt Laarist ega Ansipist vaid ikka Savisaarest. Tema vead ei vähene sellest kui teisedki eksivad ega see pole miski vabandus.

Seaduse seisukohast on üks ta puha, millal Internet rahvani jõudis ja bloge kirjutama hakati. Seaduse autoritel polnud seda kirjutades ehk Internet meeles aga see ei vabasta meid veebis seadustele allumast.

jah kuigi sotsiaalne meedia on seaduses ehk lahti seletamata ja ära reguleerimata, kuid fakt on see, et demokraatlikus ühiskonnas paljusid asju reguleeritakse eetiliste normidega. ja see käib ka sotsiaalse meedia kohta.
Kui seadust pole, kas siis lähed teise mehe öuele vargile? eetiline ja aus inimene ei lähe.
sama kehtib ka blogide kohta – need on meie virtuaalsed kodud ja siin kehtib sama eetika, mis teise mehe koju sisenedes…
nii lihtne see ongi.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: