Larko peegel

Sarkozy võitleb tuuleveskide vastu

Posted on: 25 01 2009

Prantsuse meedia pole suutnud internetiajastuga kohaneda. Selmet kohanemist toetada ja julgustada kavatseb president Sarkozy 600 miljoni euro eest toetada vanameediat ennast uueandamata toime tulema. Äärmiselt tagurlik ja viljatu lähenemisviis!

Peale riigi reklaamikampaaniate lisamise ja meediaettevõtetele antavate maksusoodustuste näeb Sarkozy programm ette vabavalikulise ajalehe aastatellimuse riigi kulul igale 18-aastasele kodanikule. Kui riigil majaduskriisile vaatamata just ülearu raha on, toetaks parem ajalehetellimuse hinnaga kiire veebiühenduse maksumust. See lisaks Interneti kasutatavust ja sunniks ka vanameediat uuele keskkonnale orienteeruma.

Mul on kuri kahtlus, et Sarkozy mure vanameedia pärast pole teadmatusest tingitud vaid vastupidi sellest, et ta saab liigagi hästi uue ajastu reaalsusest aru. Vanameedia on võimukandja jaoks mugav, sest infot kontrollib näputäis meediamoguleid ja teave käib vaid ühest suunast: ülevalt allapoole. Sestap on võimu jaoks kasulik kodanikud ajalehtede külge kinni siduda. Kui järjest suurem osa prantslastest hakab ise otse meelepärastest allikatest teavet ammendama ning võib-olla ka virtuaalruumis ise kaasa rääkima, kahaneb võimude kontroll kodanike üle.

Sarkozy võib küll tuuleveskide vastu võideldes paratamatust edasi lükkata aga vaevalt peatada.

7 kommentaari to "Sarkozy võitleb tuuleveskide vastu"

Heh. Eriti kuna Euroopa ja eriti konnaõgijate maa on igasuguses interneeduse küsimuses veel seisundis enne tule leiutamist, tundub see tobe. Samas, Sarkozyl on paar vahvat ideed ka olnud.

Seda seisundit ma tean ka omast käest. Olen näiteks püüdnud juba paar aastat prantslasest õemehele tulutult seletada, et Skype kasutamise võimalus pole sellest sõltuv, millise ISP veebiühendust ta kasutab. Tema keeldub resoluutselt Skype nende arvutisse installimast, kuna see ei pidavat sealse ISP võrgus töötama. Ja õde raisk veel kurdab, et ma nendele harva helistan.

Asi pole ainult ses, et neil endil juhtmed ei tööta. Neil need tavajuhtmed ju ka ei tööta. Siin pole kaks ja kas vaja liita, vaid tõsta astmesse… 16? Üsna tühmakas seltskond.

🙂 😛

Tahtsin hakata pragama, et ei ole ilus prantslaste suhtes nii karmilt väljenduda. Siis pyydsin välja mõelda, milliseid prantslaste veebiteenuseid ma ise mäletan. Eeee. Paari aasta eest sattusin vist lehekyljele, kus olid ilusate tytarlaste pildid siivututes poosides. Rohkem ei tule meelde. 😦

No kyllap on viga selles ka, et ma keelt eriti ei mõista. Muidu võiks piltide ymbert teksti lugeda. 🙂

Dailymotionil on ehk kunagi olnud mingisugune prantsuse seos, muid edukaid kohe meelde ei tulegi. AFP käis mul kunagi Google Readeris aga selle päästmine polnud Sarkozyle meelepärane. Näiteks Le Figaro ja Le Monde veebiväljaannetest ei tahaks eriti rääkida.

[…] ründab tuuleveski pihta 2 02 2009 at 3:44 | In ajakirjandus, internet, meedia | Nädala eest kirjutasin president Sarkozy kavast riigitoetustega aidata prantsuse vanameedial ajast ja arust maas […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: