Larko peegel

Otsime innovatsiooni edasi

Posted on: 23 01 2009

Innovatsiooniaasta käivitudes paisati Interneti midagi innovatiivset, mille kohta mõnedes ajaveebides midagi arvati. Ise arvasin ka. Arvajatele öeldi vastu, et oodatagu rahulikult jaanuarikuu 15. päevani, alles siis pidi veebisait ametlikult avatama ja selleks ajaks olla kõik osutatud puudused parandatud.

Hea küll, kui aasta algust kahe nädalaga edasi nihutada tahetakse, siis minugi poolest. Isegi 15. kaema ei läinud vaid andsin veel nädala juurde. Aasta avaüritus pidi täna toimuma, olgugi et kutsepõhiselt ehk välja valitud seltskonna juuresolekul. Aga äkki on täna siis õige aeg piiluda, mida on vahepeal innoaasta veebist saanud?

RSS-voog on olemas, kenakene küll! Näis et see kajastab blogisissekandeid. Katkiseid linke enam ei tuvasta, tore niigi. Kommenteerimiseks peab endiselt regima ja sisse logima. Sellest järeldan, et kommentaare eriti ei taheta. Klõpsates lingile “Hakka ise blogima” saan teada, et selleks pean olema sisse logitud. Suunatakse registreerumise leheküljele, kust saan teada järgmist:

Innovatsioon oled sina. Just nüüd on sinu hetk särada, sest sind on vaja! Liitu uuendajatega ja vii oma ägedad ideed ellu. Ole IN!

Andke nüüd andeks aga seda ma juba teadsin, et innovatsioon minus eneses seisneb. Seevastu oleksin tahtnud teada, mis tingimustel blogimine innovatiivses keskkonnas aset leiab. Ehk nagu Teller oma kriitikas osutas:

Tundub ehk norimisena, aga kui annad külastajale nupu “Hakka ise blogima” ja selle taga tõesti postitusvorm, siis anna seal samas veidi infot, mis minu sisestatava infoga juhtub – kas see läheb kohe saidile välja, läheb kellelegi läbi vaatamiseks, läheb joonelt prügikasti?

Ja kas nüüd siis on rohkem IN domeeni IN.ee all blogida kui näiteks WordPress.com või Blogspot.com? Mille poolest erineb blogimine seal blogimisest siin? Kas mu mõted saavad hoobipealt innovaatsemaks kui need IN.ee all avaldan? Või saan ma seal blogides midagi juurde, millest siin ilma jään?

Midagi jalustarabava innovatiivset sisu ma IN.ee juures ei tuvasta. On küll mõned toredad sissekanded, aga need oleksid sama hästi võinud ükskõik millise domeeni all ilmuda, isegi vabalt kommenteeritavalt ja puha. Või järsku ongi asi just selles, et nad seal ilmuvad?

Ehk siis innovaatsus seisneb veebidomeeni nimes, mitte sisus? Kui juba Euroopa Liit innovatsiooniaastat tähistab, tuleb selleks tingimata banaanikoor luua et linnukene kasti saada. Kui koore sisse ka puuvili tekib, on tore küll, aga kui jääb tekimata, pole ka hullu midagi. Eurokohustus on täidetud ja patroon rahul.

Patroon muide tsiteeris oma aastavahetuse tervituses Artur Alliksaart:

ei ole mõttetult elatud aegu/
mõte ei pruugigi selguda praegu.

Advertisements

5 kommentaari to "Otsime innovatsiooni edasi"

Et siis eestlaste arvates seisneb innovatsioon uues blogikeskkonnas? Jään Mihkelsoni Marko hiljutise innovatsiooniylistuse sabas yteldule kindlaks: kui Eestist saab ELi innovatsiooniliider, on põhjust muutuda ELi pärast murelikuks.

Teisalt: kui vaadata in.ee avalehel toodud eeskujusid, pole imestada midagi. Ilmselt oleks seal selgitatud, mida uut Carmen Kass ja Gerd Kanter välja mõtlesid, kui oleks suudetud. Selle asja tagant paistab pigem soov panna nimekirja kedagi populaarset, et innovatsioon mingi nohkarite asjana ei paistaks. Meenutab yhe poliitiku juttu, et see on kah innovatsioon, kui oma köögis asju kiiremini ja mugavamalt teed – nii võib seda ju nimetada, aga riigi majandus sellest ei parane.

Mnjah. Ma olin kunagi Eestis, aga enam pole, ja tagasi.. vist ei tule.

ma ei tea kas asi on minus või ongi nii mõeldud et näiteks inimeste ideede lehtedel ‘loe edasi’ linki klikkides tuleb hooooopis teine postitus (sama ka kommentaari lingiga)
kas see ongi siis nüüd IN? 😀

Mina seda küll ei tuvasta. Võib-olla on siiski asi üksikus vigases lingis? Tegevale ikka juhtub.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: