Larko peegel

Hääletamisel olevaid algatusi

Posted on: 16 01 2009

Viskasin pilgu Osalusveebis hääletamisel olevatele ideedele. Hetkeseisuga on neid 15, millest ülekaalukalt populaarseim 142 poolt- ja 2 vastuhäälega taotleb kontserdipiletite käibemaksumäära taaslangetamist viie protsendi peale. Selle ettepaneku hääletamine lõppeb tuleva nädala teisipäeval. Paradoksaalselt on vast karta, et vaatamata ülekaalukale poolehoiule võetakse kõige tõenäolisemalt just see idee parlamentaarse teerulli meetodil rajalt maha.

Ülejäänud 14 ideed on kõik vähem kui 20 inimese jaoks sedavõrd olulised, et oleks võetud vaevaks poolt või vastu hääletada. Mu enda algatus on seni kogunud 14 poolthäält, vastu pole keegi. Täpsustasin oma ettepanekut kommentaari korras järgnevalt:

Täiendaks oma ettepanekut nõnda, et juhul kui algatus komisjonipoolseks eelnõuks vormistatakse, kajastuvad selle menetluse etapid Osale.ee keskkonnas. Siit võiks tuvastada, millal toimub eelnõu esimene lugemine, millal komisjon seda arutab, milliseid parandusettepanekuid on laekunud ja milliseid nendest on arvestatud, millal on teine lugemine jne.

Täpsustuse mõte seisneb selles, et algatuse käekäigul oleks lihtsam Osale.ee keskkonna läbi silma peal hoida kui Riigikogu veebilehel ringi surfates. Lisaks saaksid algataja, algatuse toetajad ja vastased igal menetluse etapil eelnõu juhtivkomisjonile Osale.ee keskkonna kaudu tagasisidet saata. Riigikogu veebis vist kunagi miskisugune kommentaarium oli, aga sellega läks vist nii nagu kommentaariumitega alati. Nii või teisiti, oleksid menetluse käigus lisatud kommentaarid just Osale.ee’s täpselt selles kontekstis nähtavad, kuhu nad kuuluvad, mitte niisama peldikuseinal.

Vahepeal on Aarne teinud väärtettepaneku, mida hea meelega toetasin. Asi on lihtsalt selles, et Vaata Maailma arvutialase algõpetuse käigus tuleks peale teiste algoskuste just Osale.ee keskkonna kasutamist õpetada. Kuna see algatus mingisugust parlamentaarset heakskiitu ei vaja, ennustan, et see kõige suurema tõenäolisusega realiseerub, mida ei saa ülejäänud 14 idee kohta sama kindlalt öelda.

Advertisements

4 kommentaari to "Hääletamisel olevaid algatusi"

Registreerisin ennast ära ja alustasin meeletut hääletusorgiat. Regamise käigus tekkis kyll kiusatus teha kõigepealt ettepanek, et kasutajanimi võiks olla kolmetäheline. Kardetavasti jääb see aga parlamendi heakskiidu taha.

Kahju, et systeem kypsiseid hallata ei suuda. Näiteks konsultatsioonidelt ideede juurde minnes peab end uuesti sisse logima.

Küpsiste puudumine põhjustas mullegi probleeme hääletamisel.

Ja veel yks nyri seik: osalusveeb kysib alguses kasutajanime, ees- ja perekonnanime. Kuskil ei hoiatata, et edaspidi tilpned igal pool avalikult täisnimega, kasutajanimi on aga su enda lõbu. Tavaliselt on ju vastupidi, seepärast on loogiline seda sealtki eeldada.

Oop: Pane see idee üles osale.ee muutmiseks.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: