Larko peegel

Talsingi arutelu

Posted on: 15 01 2009

Ajakirjanike Liidu listis potsatas mu postkastisse ei teagi kas kutse või pressiteade, pigem ehk kutse. Tegemist on Talsingi ehk siis Helsingi Tallinna kaksiklinna teemalise üritusega von Krahlis teisipäeval 20 jaanuaril kell 16-19. Tavatingimustes ma mulle laekuvaid igasuguseid kutseid blogis ei avalda ega üritusigi niisama promoma kipu. Praegu aga avaldan erandi korras läkituse täies mahus.

INVITATION FOR A TWIN CITIZEN: Join Demos Helsinki for an open think tank session:

HELSINKI–TALLINN: TWIN CITY?

Tuesday January 20
Von Krahl Theater, rehearsal room
16h00–19h00

There is a great anticipation of joining the two cities, both physically and culturally. Many of us see the benefits and emerging possibilites in a Twin City combining Helsinki and Tallinn, but for some reason not much is happening. Yet.

You are invited to join our come-as-you-are-think-tank on the joint future of Helsinki and Tallinn. We will ask the following questions: Can we talk of a twin city – why, why not? What is developing, what is changing, what poses challenges and opportunities? Where is the balance between grassroots actions and institutions, of government documents and concrete policy? And most importantly: what is your dream Twin City like?

Demos Helsinki will travel to Tallinn for a one-night discussion on the twin city theme. You have been invited as someone who already lives in the future, the Twin City.

The event is in preparation for our upcoming publication commissioned by the city of Helsinki. Our two hometowns share a long past, and an even longer future. We want to get to the bottom of the status quo, and together think about what the future could bring. We have divided the complex theme into three parts: culture, knowhow and infrastructure.

Come tell us your thoughts and anecdotes, or just to enjoy the company and ideas of fellow Helsinki–Tallinnites! And tell your friends as well as feel free to distribute this invitation to suitable individual and groups on interest.

Light snacks and drinks served.

The discussion is moderated by Mr. Roope Mokka, development director at Demos Helsinki – Finland’s only independent think tank.

Please rsvp by January 18 to: helsinkitallinn@gmail.com

In cooperation:
Demos Helsinki (www.demos.fi)
Helsinki–Tallinn Euregio (www.euregio-heltal.org)
City of Helsinki (www.hel.fi)

Miks ma siis otsustasin seda üritust siin promoda? Noh, esiteks on ise Talsingi mõte midagi põnevat, kuigi mul natuke viluvärinaid tekib kui näen, et seda hakatakse nii prominentsel kuid samas eluvõõral tasemel arendama. Loodan, et mu eelaimamus ei realiseeru, kuid karta on, et sellest kujuneb kommunismi taoline nähtus: paberil kenakene kuid reaalselt on sellele lähenemine võimatu, kuna ta meile horisondis vastu vaatab, ent horisondile on iseloomulik, et ta vastavalt lähenemise kiirusele kaugemale liigub.

Üks korraldajatest aga torkas mul imekombel silma, nimelt Demos.fi. Mõned selle organisatsiooniga seotud inimesed on varem revolutsioonilisi wikidemoraatia mõteid vaikselt arendanud. See on muidugi samasugune kommunismitaoline asi, mis reaalses elus järjest kaugemale liigub, kuid ikkagi teoreetiliselt põnev. Järsku olekski kasulik just Talsingi ideed wikidemokraatia teel arendada?

Võib-olla tasub ehk ikka kohale minna ja ilma kuulata kui saab, ise kahjuks ei saa. Muide, ma pole sugugi kindel, kas just Talsingi mõteid on kõige viljakam inglise keeles vahetada. Kui skandinaavlikul kombel vastastikult oma keeltes rääkides üksteisest aru ei saa, polnuks ehk Helsingi linnavalitsuse ja Euroregio jaoks üle jõu käiv asi tõlget korraldada. Paistab nagu poleks ürituse maksumuses juba niigi sente loetud.

Advertisements
Sildid:

1 Response to "Talsingi arutelu"

[…] tänast Kuku linnatunni saadet otsestriimingus kuulama ja kuna ma samuti juhuslikult täna hommikul Talsingi teemal kirjutasin, arvasin, et oleks kena kuulda, mida Edgar Savisaar Talsingi kohta arvab. Nii ma osalise copy/paste […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: