Larko peegel

Ilma Vistata ei saa

Posted on: 18 12 2008

Windows Vista on ilmselt natukene nagu Läti: ega tast suurt kasu ei ole, kuid ilma ka ei saa. Ma lähen nüüd endale sülearvutit otsima ja see on täitsa õnnemäng. Eelarve on mul kuni 500 € ja selle raames saab küll siinsest veebist turusituatsioonist aimu, kuid kodus päris otsuseni ei jõua, eriti kui tahad masina kohe kätte saada.

Hinnavõrdluste saite on küll, kuid nende andmed ei pruugi päris värsked olla. Kui konkreetse poe lehele kaema lähed, võid pärast pikemat ringi surfamist tuvastada, et võrdluses hästi paiknenud arvuti on ammu juba otsas. Ja mis pagana pärast peab näiteks Aceril olema nii tohutult erinevaid mudelle, mis mõne tühise omaduse suhtes omavahel erinevad aga hinnavõrdlus toimub just konkreetse alammudeli alusel?

Mullu kevadel õnnestus mul toonase turusituatsiooni kohta soodsalt üks HP läpakas osta. Kuna tegemist oli selle kaupluse viimase XP eksemplariga, sain masina poolmuidu. Praegu leiab siit XP enam miniläpakates või siis pakutakse XP taastamiseks lisaraha eest võimalust. Viimane aga mu eelarve raamidesse ei mahu, mini jälle võiks teiseks sülearvutiks hea olla, ent praegu otsin ma tööarvutit. Mini (ja seda pigem Linuxiga) võiks umbes poole aasta pärast just näiteks reisidel kasutatavaks osta, kergekaaluline ja puha.

Vistat vast keegi eriti ei armasta. Mul on muidugi kavas läpakale teiseks opsysiks Ubuntu paigutada, millega suurema osa ajast töötada kavatsen. Ometi on mõned üksikud ülesanded, mis Windowsi keskkonnas kuidagi käepärasemad. Näiteks ei ole ma kuidagi ära harjunud Kino videoeditorit sama ladusalt tööle rakendama kui Windows Movie Makerit. Kuigi Skype pidevalt ehkki aeglaselt oma Linuxi versioone arendab, on mõned asjad siiski seal kättesaamatud. Näiteks SMS-sõnumi läkitamiseks pean Skypet Windowsi all pruukima. Macis saaks vist ka, kuid ühtegi Mäkki 500 euroga ei osta.

Nüüd siis lähen konkreetseid poode külastama ja loodan sealjuures võimalikult valutult läbi saada. Parimal juhul jõuan nii arvuti kui ka jõulueelsed toiduvarud juba täna õhtuks kokku osta. Kui aga aeg selleks napiks jääb, pole viga ka. Sel juhul võtan täiendava tuuri homme ette.

Advertisements
Sildid:

10 kommentaari to "Ilma Vistata ei saa"

Oeh.
Minul om juba aastaid ainult Linux pruukimisel (2 Asus Eee-d ja lauaraal). Winist ep tunne yleyldse puudust. Proua sai ka kenaste välla koolitet.
Nood paar situatsiooni (Skype ja Movie Maker), mida kirjatykis mainitet, om suht marginaalsed juhtumid, minule igastahes.
Muide, Kino asemel pruugin ise Kdenlive-nimelist proget ja kui vaja midagi teise formaati konvertida, siis ffmpeg-i otsas istuv Hyper Converter töötab mõnusasti.

Tänan vihjamast, Kdenlivet kindlasti veel proovin.

Eks ma ise ka Ubuntut peaasjalikult pruugin, nimetatud ja mõnel üksikul sarnasel põhjusel on Windoosa poole ehk keskmiselt kord nädalas asja. Vanasti suhtles Ubuntu viletsalt wifi-võrkudega, praeguseks aga on seegi viga ammu ära parandatud.

Uus sülekoer on juba majja toodud, täpsemalt kannan eraldi ette.

[…] | In udujutt | Tags: jõulukalender Peaaegu et unustasin jõulukalendri tänase sissekande, kuna uus sülearvuti tahab sisseseadmist. Et aga mina kui päkapikk lühiajaliselt kadunud olin, on pisiasi. Täna […]

Kui vista saad, siis ära unusta SP1 peale panemast. See pidavat tunduvalt asja parandama, kohe nõnda palju, et polevat väga vigagi.

Just nii, hea et meelde tuletasid. Ma just hädavajalike installidega tegelen ja kui need ühel pool, installin ka lõpuks ometi Ubuntu.

no kohe mitte ei usu seda Vista vajalikkuse juttu. pigem Ubuntu+wine. muide, mälu järgi ütleks, et vista litsentsiga võid vabalt xp-d ka pruukida (aga päris kindel selles pole).

ahjaa, miks netbookid ja minid ei vasta sinud definitsioonile “tööarvuti”? näiteks kui kodus on korralik välisklaver ja LCD ekraan, millega neid ühendada? mäletan, et sa oled küllaltki usin ringihulkuja, väike arvutusmasin oleks ju abx.

Marek, litsentsis võib olla kas või pattude andeksandmine peenes kirjas aga kui sul just konkreetset kandjat ei ole, siis siin küll ükski kaupmees sulle xp arvutit ei müü.

Ülejäänud osas pean enne oma ajuraasukest värskendama kui seda lahkama hakan. Praegu olen nimelt juba 29 tundi jutti töötanud. Nii palju aga võin öelda, et Sul on selles osas õigus, et mulle miniläpar reisitööriistaks sobiks. Katsun hiljem aru anda, miks sellest üksnes ei piisa.

[…] tegi otsad 20 12 2008 at 11:59 | In arvutid, linux | Tags: ubuntu, windows Nagu juba üleeile kirjutasin, läksin ma uue sülearvuti soetamise eesmärgil kohalikke poode kolama. Polnud mulle suureks […]

Mjah, hankisin minagi enesele hiljuti uue läpaka – juhtumisi aga oli aga tegu hoopis Maciga – minu jaoks siiski uus opsüsteem, kuid esialgu paistab, et hullu eriti pole – võinoh, ühe go-programmi installimisega jäin hätta, aga küll tolle ka kuidagi ära õpib.
Samas, vindooza dualbootimise peale mõtlesin ka, põhiliselt sellepärast, et kahtlesin, kas maci kui vähemuse jaoks mõningat liiki programme ei leidu, aga senini üritan ilma selleta hakkama saada. Eks me näe, kauaks see võimalik on.

Mina muidugi Maciga eriti kursis ei ole, kuid mu arusaama järgi peaks sellega vaata et kõige sama mis Windowsiga suutma teha, kuid tõenäoliselt tunduvalt lihtsamini ja veidi turvalisemalt. Praegu juba enamus suurtest riistvaratootajatest toetab Mäkki, näituseks seesamune Logitech, kelle jaoks Linux nii palju kommunismiga võrdub, et keeldub kategooriliselt oma klienditoe foorumites Linuxi kasutajate küsimustele vastamast.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: