Larko peegel

Vaidlustamisest ei piisa

Posted on: 7 12 2008

Iga kärbe riigieelarves on valus ja teeb kellelegi liiga. Sellegi poolest tuleb riigieelarvet kärpida. Sellest pole pääsu kui just makse tõstma ei hakata. Valitsuskoalitsiooni ebatänuväärseks ülesandeks on hädavajalikud kärped sinna suunata, kus arvab nendest kõige vähem kahju olevat.

Ma jagan Riho Västriku ja filmitootjate muret Eesti filmidele suunatud riigitoetuste kärpimise üle. Et aga riigieelarve on tervik, ei piisa sellest, et kärped hukka mõista. Tuleb ka selgelt välja öelda, kust mujalt eelarvest tuleb filmitootjate arvates vastav summa maha võtta või tulusid juurde nõiduda.

Muidugi võib vastu kosta, et selle üksiku eelarvereaga riik konkurssi ei läheks isegi kui kärpimata jätmisele katteallikat ei leitaks. See aga kehtib paraku iga eelarverea kohta. Kui sedasi kõik kärped vaidlustada – ja keegi ju iga kärpe vaidlustab – ongi riigieelarve tasakaalust ära.

Nõnda ei saa Eesti Filmitootjate Liidu vastulauset toetuste kärpimisele tõsiselt võtta nii kaua kui nendel pole katteallikat pakkuda. Nii kurb kui see ka ei olegi, tuleb filmirahval mõru pill alla neelata. Eks kitsatest aegadest on ennegi üle elatud.

Advertisements
Sildid:

6 kommentaari to "Vaidlustamisest ei piisa"

Minu meelest ei ole hea asi, et alati kui eelarvega jama, siis hakatakse kultuuri vòi kooli kallale (nagu meil Itaalias). Kultuuri peetakse lòbuks, mida kriisi ajal andale lubada ei saa. Ometigi on tàpselt vastupidi. Kriisi ajal on kultuuri vaja enam kui kunagi varem. Sest ainult selle areng vòib anda inimestele intellektuaalse ja emotsionaalse baasi, et rasketest aegadest ùle ja làbi saada. Ja kultuur on samasugune tootmisharu nagu iga teine. Ka sellest elavad perekonnad.
Aga muidugi selline vaade tuleks kòne alla siis,kui vòimu juures olijad hooliksid tòelisest arengust ja ei tahaks mitte àra kasutada kriisi, et lihtinimesele raskemad rakked kaela panna ning samas vàlja suretada need, kes mòistust ja vaba tahet arendavad.
Pigem arvan, et on ikka vòimul olijate sùù, kes ei suuda vòimekalt ùhise rahaga tegeleda ja seega peaksid esimesena head eeskuju nàitama ja iseenda kulusid kàrpima.
Lihtsalt tagsihoidlik arvamus Lòuna -Euroopast 🙂

Sulle vastu ei vaidle, kuid Sinu arvamusel on filmitootjate omaga see kokkupuude, et kumbki teist jätab vastamata küsimusele, kust siis tuleks see raha leida. Ei piisa sellest, et kärbetele ei-sõna öelda. Katteallikat on vaja.

Jah, jutt oli teoreetiline, kuna eesti olusid ei tunne, aga Itaalias kodanikud teaksid, kust vòtma hakata…Parmanendikulude vàhendamisest,vòitluses maksudest eemalehoidjatega (vabandan kohmaka vàljendi pàrast!) toetuste vàhendamisest era-(katoliiklikele)koolidele, mille maksustamisega Vatikan ise peaks hakkama saama mitte makstes kinnisvaramaksu mitte sentigi – esimesed, mis pàhe tulevad.Sel aastal olid ka sissetulekud riigi kassasse suuremad, aga kàrped làhevad ikka ùhes ja samas suunas.
Igal juhul pankade ning autotòòstuse jaoks leitaks alati sòna lausumata hiigelsuured summad. Prioriteedi kùsimus. Aga kelle ?

Ega eelarve koostamine lihtne pole headelgi aegadel, rääkimata praegustest. Ise ei tahaks kindlasti praegu selle pumba juures olla: teed nii või teisiti, saad kellegi käest peksa.

Ma olen täiesti nõus, et pururikas Vatikan võiks Itaaliat toetada ja mitte vastupidi. Samas aga annan endale aru, et see vast pole Itaalia tingimustes poliitiliselt reaalne. Esiteks on rahvas sügavalt katoliiklusest mõjutatud ja pealekauba korduvalt Berlusconit valib. Sellistes tingimustes ei piisa valitsuse ja parlamendi välja vahetamisest, tuleks hoopis rahvas välja vahetada. 😛

No ùtleme – ainult osa rahvast, sest siin on kohutavalt palju mòistlikke inimesi :)Ja viimaste valimiste ajal vàga paljud tegid nò hààletusstreigi.
Head òhtut!

Väga positiivne uudis. Saab filmirahva valitsuse tissi otsast lahti ja omal jalal kõndima. Kui nad teeks filme, mida inimesed ka tegelikult vaadata tahaksid, siis poleks neil riigi raha vaja.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: