Larko peegel

Tere Firefox, siin Sertifitseerimiskeskus

Posted on: 6 12 2008

Eesti riigiveebiga on mul ennegi probleeme olnud. Kui on autentimist nõudva lehekülje külastamisega tegemist, tuleb välja, et Sertifitseerimiskeskus on Tulirebase jaoks tundmatu asutus ja järelikult nii kahtlane, et peetakse vajalikuks kasutajat tema enese turvalisuse huvides Eesti e-riigi eest hoiatada. ID-kaardi tarkvara paigutamine aitaks probleemist välja.

Praegu aga tahtsin Petsi vihje peale osale.ee’s väljas olevat dokustaati (Küsimustik infoühiskonna teenuse seaduse ja teiste seonduvate õigusaktide võimalikuks täiendamiseks) piiluda. Millegipärast aga on dokumendi asukoha url https:// -algusega, mis teadupärast veebibrauseri jaoks usaldatava sertifikaadi olemasolu eeldab. Nõnda pole ma sugugi üllatunud, et Firefox mind saidile ei luba:

Et selle jama ära lahendada, otsustasin lõpuks ometi riigiserdi brauserisse lülitada, mispeale hoiatatakse mind muidugi, et siin on äärmiselt kahtlase asjaga tegemist ehk seakari, mitte e-Eesti raad:

Kas nüüd Sertifitseerimiskeskus ei võiks vaevaks võtta ennast Firefoxile ja teistele asjasse seonduvatele tutvustada? Ma nimelt millegipärast arvan, et kaugeltki kõik ei viitsi  või julge brauseriga jonnida selleks et riigiportaalis avaldatud teavet kätte saada. Ja on tõesti halenaljakas, et ennast edumeelseks e-riigiks pidava Eesti edumeelsed veebiteenused veebikriminaalidega ühte patta surutakse.

Advertisements

7 kommentaari to "Tere Firefox, siin Sertifitseerimiskeskus"

Sertifitseerimiskeskus on erafirma, milles riigil osalus puudub. Tema edu võtmeks on head suhted ja mitmed võidetud e-valdkonna riigi- ja munitsipaalhanked.

Seega ei peegeldu tema tegevuses ja tulemustes alati riiklikud huvid.

Rahvusvahelise tunnustuse hankimine võiks olla ka Sertifitseerimiskeskuse enese, mitte ainult riigi, huvides otstarbekas.

Nõus, aga eks äris on seda erahuvil teinekord pimestav ja laiemat keskkonda ähmastav mõju.

Väga mõistlik arutelu, ning öeldud, et SK on soovinud Firefoxi ametlikku nimekirja sattuda juba pikka aega. Hetkel on ka juba lootust, et nii juhtubki.

Soovin edu! E-riik ei saa praeguse olukorraga leppida, sest see peletab turvalisimat brauserit kasutavaid kodanikke e-teenustest eemale.

[…] valib aasta parimaid sportlasi veebiküsitluse teel. Kui aga kaema lähen, tuleb ette tuttav probleem: Firefox ei tunnista sertifikaati. Sportlaste valimine pole minu jaoks nii tähtis asi, et […]

[…] 5 08 2009 at 16:02 | In e-riik, internet | Leave a Comment Olen juba mitmel korral (näiteks siin) kirjutanud, et parim olemasolev veebilehitseja Firefox (ei tea kas teisigi brausereid on veel […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: