Larko peegel

Jalutama läinud kommentaarid

Posted on: 1 12 2008

Eile ja täna panin tähele, et mõned siia blogisse sisestatud kommentaarid mulle arusaamatul põhjusel modereerimise järjekorda satuvad. Tegemist pole mingisuguse kahtlase kommisisuga, nagu näiteks spämm või pahavara. Autoriteks on staažikad ja auväärsed ajaveebnikud, kes siin ennegi korduvalt sõna võtnud.

Tuleb välja, et lood on isegi hullemad kui ma aimata suutsin. Viskasin nimelt igaks juhuks pilgu ka kommentaaridele, mis Akismeti poolt spämmi pähe kinni püütud. Seal oli samuti terve rida täiesti normaalseid kommentaare, mille kinni pidamisele ei peaks mingit põhjust olema. Vanimad olid üle kuu aja eest kinni püütud.

BC, Bobik, Priit ja Sammas andku mulle andeks, et pole filtreeritud kommentaaridel tähelepanelikumalt silma peal hoidnud. Samuti mõistagi kõik teised, keda see õudus ehk tabanud on. Vähemalt need kommentaarid on nüüd üleval, mis pole kogemata rämpsu seas kustutatud.

Ma katsun selle apsaka põhjusteni jõuda ja kohe kindlasti saadan ka WordPress.com’ile tagasisidet. Kui peaks lähematel päevadel kellelegi “oma inimestest” juhtuma, et kommentaar koheselt ei ilmu, palun sellest mulle lahkelt märku anda. Kui aga kommentaaris on rohkem kui üks hüperlink, siis peakski ta modereerimisele ümber suunatama.

Advertisements
Sildid:

6 kommentaari to "Jalutama läinud kommentaarid"

Ma avastasin enda juures sama asja. Huvitav, kas on mingi üldine viga selles ‘sõnapressis’sees?

Vaevalt küll, sest mu teised WordPress-blogid pole nakatunud. Saatsin iagaks juhuks teate bugi kohta.

Andeks antud. Ma mäletan selgelt, et kohe kui ma kommentaari kadumist märkasin, ei suutnud ma enam meenutada, mida ma sinna kirjutasin. Järelikult läks õigustatult prügi hulka. Aga kuna sa nüüd need üles otsisid, siis käisin minagi su viimase paari kuu poste mõnuga üle lugemas. 🙂

Muide, kas prügikastitamise põhjuseks võis olla rahvusvaheliselt populaarne sõna porno, milline esines minu kommentaari kirjapruugis. Ja nüüd jälle! 😦

[…] üleeilses jalutama läinud kommentaare puudutavas sissekandes kirjutasin, on Akismet üks suurepärane vahend spämmirobode tegevuse […]

Tundub, et see on mingi Akismeti viimase versiooni bugi, mul on hakanud samu asju juhtuma. Loodame, et järgmine uuendus parandab asja. Neil, kellel wordpress.com lõpuga blogi on, on see plugin ilmselt automaatselt kõige viimase versiooni oma ning endal pole midagi teha ka, kes ise hostivad, saavad Akismetile paar versiooni tahapoole downgrade teha.

Jah, valik on vist selline, et kas kasutad Akismeti viimast versiooni või üldse ei kasuta. Viimane aga oleks üsna rumal, mul näiteks kolme aasta jooksul kinni püütud spämmi arvutatakse sadades tuhandetes.

Õnneks kehtib siin ka Akismeti üldine omadus, et ta oma vigadest õpib. Varem kinni püütud inimeste kommid on seejärel läbi lastud kui olen sellise üks kord heaks kiitnud.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: