Larko peegel

Kes kellele võlgneb?

Posted on: 30 10 2008

Ei tea mis kuradi jama inkassaatorid oma arust ajavad:

Kuna inkassofirmadel puuduvad andmed telefoninumbri omaniku vahetuse kohta, siis võib uus numbriomanik ühtäkki avastada, et teda süüdistatakse endise omaniku võlgades.

Inkassofirma näeb tekkinud olukorras mustade lammastena mobiilioperaatoreid, kes ei soovi andmete kontrollimisel inkassaatoritega koostööd teha

Einoh, ega ma ei tea, kuidas tänapäeal võlgnevusi arvestatakse. Vanasti oli kombeks, et võlglane oli konkreetne isik või ettevõte. Võib-olla ongi seaduseid vahepeal muudetud. Kui juba maha jäetud telefoninumbriga võivad kellegi teise võlad kaasneda, äkki peaksin ka seda kontrollima, kui palju ja kellele võlgneb see inimene, kes enne mu üürikorteris elas.

Järsku saaksin ma mõned oma meiliaadressidest samuti maha jätta. Kui keegi õnnetu need endale registreerib, võiks ehk oma võlad tema kaela sokutada.

Eriti naljakas on see väide:

AS-i ERA Liisingu Inkassoteenused juhatuse liikme Teigo Tamme sõnul võib midagi sellist toimuda vaid siis, kui endine klient ei täida talle lepingus pandud kohustust teavitada oma andmete muutumisest inkassofirmat.

Kuidas palun? Kui inkasso hakab mind ahistama, on mul siis nendega mõni lepinguline suhe? Mis kohustaks mind nendele teada andma kui otsustan mõnest moblast loobuda? Enda teada pole ma selliseid lepinguid sõlminud. Täitsa enesest sõltumata on mult võlgnevusi nõudma hakatud.

Kas inkassofirma muide tohib kesiganes suvaline inimene käivitada või tuleb enne mõni eksam ära teha, millega oma pädevust tõestada? Näiteks et võlaõigusseadust oleks vähemalt kord elus piilutud. Ilmselt siiski mitte.

Advertisements

5 kommentaari to "Kes kellele võlgneb?"

omq.
einoh, aga mis siis mobiilioperaator ütleb selle süüdistuse kohta, et nemad ei soovivat inkassofirmaga koostööd teha? Neil peaks ju andmed olemas olema kõik.

aga seda on ennegi juhtunud, et värske korteriomaniku v üürniku kaela tulevad eelmise elaniku vee- või elektriarved.

ei aga siin on midagi mäda – inkasso ei saa ju hakata lambist võlga sisse nõudma, enamasti see mobiilivõlg ongi ju mobiilifirmale võlgu olev raha, seega annavad needsamad firmad ise oma võlgnikud inkasso kätte…

Minu puhul pole mõistagi ohtu seoses korteriga, kuna olen siin juba 15 aastat elanud. Vesi on üüri sees, elektrist on mul oma enese isikuga seonduv leping Helsingi Energiaga ehk sedagi pole võimalik ära kolides kellelegi teisele sokutada. Kui aga tasumata jätan, tuleb see mul ette kui jälle tahan kuskile mujale voolu saada.

Probleem seisnebki selles, et inkassotegevust pole seaduses reguleeritud ja selles valdkonnas tegelevad peale tõsiste firmade igat masti mõkud.

Ma pole küll päris täpselt pihta saanud, aga kas asi pole lihtsalt selles, et Inkasso helistab sellel numbril just nagu eelmisele omanikule ja ei taha hästi kuulda võtta, et sihukesest inimesest pole ilmaski kuuldudki. Võlad ise üle ei tule, aga tüütavad ja vastikud kõned küll. Ikka on nõme, kui sind ähvardatakse, isegi kui tead, et tegelikult ähvardatakse kedagi teist.

tõnis, selliste kõnede vastu on lihtne rohi. kui esimese rääkimise peale aru ei saada, et vale inimesega tegu, siis mainid ähvardamise kohta politseisse avalduse tegemist. ja kui siis ka aru ei saada, siis teedki.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: