Larko peegel

Peatoimetaja abikaasa

Posted on: 3 10 2008

Johanna Korhonen ei saa kuuldavasti seetõttu Lapin Kansa peatoimetajaks, et tema abikaasa on naine. Ma ei tea kas lahkuv peatoimetaja Heikki Tuomi-Nikula on abielus ja kas tema abikaasa sel juhul naissoost on. Küll aga olen täheldanud, et enamusel peatoimetajatest, keda ma tean, on just nimelt naissoost abikaasa.

Facebookis on Alma Media boikotile üles kutsuv grupp asutatud. Võiksin põhimõtteliselt küll sellega ühineda, kuid jätan seepärast vahele, et ma juba niigi Alma Media meediatooteid ei tarvita. Ma ju ei saa seda boikoteerida, mida niikuinii ei kasuta.

Ekspressile oleks mul etteheide pealkirja suhtes. Skandaal ei seisne Johanna Korhose seksuaalses suundumuses vaid selles, et teda on selle alusel diskrimineeritud. Seetõttu on Ekspressist alatu oma lugu “lesbiskandaaliks” pealkirjastada.

Advertisements

4 kommentaari to "Peatoimetaja abikaasa"

ööö …minu silma muide kriipis ka see väide, et “Korhonen ei rääkinud tööintervjuul, et tema partner on poliitiliselt aktiivne.”

et mis mõttes ei rääkinud ja mis mõttes on poliitiliselt aktiivne? ma küll ei tea, milles see aktiivsus väljendub, aga päris terrorist ta vist pole ja normaalne poliitiline tegevus peaks ometi ka ajakirjanike abikaasadele lubatud olema. või peab peatoimetaja naine istuma kodus ja kuduma sukka ning annetama vanatüdrukute seelikute ümberõmblemise fondile?

igatahes, kui päätoimetaja abikaasal tahetakse poliitikas osalemine totaalselt ära keelata, on see mu meelst samapalju diskrimineerimine, kui oleksdiskrimineerimine seksuaalse sättumuse pärast tööle võtmisest keelduda.

päris kahju, et minagi ju noid meediatooteid ei tarbi. selle boikotiga muidu ju kohe tahaks ühineda.

Kuuldavasti kandideerib abikaasa peatselt toimuvatel KOV valimistel, millest proua Korhonen polnud vestlusel rääkinud. Kusjuures enamus KOV valimistel kandideerijatest ei kavatsegi aktiivselt kohaliku poliitikaga tegeleda, lihtsalt on nõustunud selleks üles astuma, et nimekiri täis saaks. Ma ei tea, kas sellega on antud juhul tegemist, kuid ise olen selliselt kahel korral kandideerinud (1976 ja 1984) saades esimesel korral 22 ja teisel 44 häält. Valituks osutumiseks läinuks vaja umbes 500.

kas peale väidetava on ka konkreetsemat põhjendust sellele väitele, et just seksuaalse sättumuse alusel kinga sai? või on lihtsalt jälle üks konnasilm pihta saanud ja vaja kisada.

Eks seda asja on küllalt meediates kajastatud. Igaüks loomulikult usub neid andmeid, mida ise usaldab. Alma Media muidugi eitab, kuid näiteks lahkuva peatoimetaja ütlused viitavad vastupidisele.

Alma Media ametlik versioon abikaasa poliitilisest tegevusest ei kõla veenev, kuna kontserni teistes lehtedes on peatoimetajaid, kelle kaasad on poliitiliselt sootumaks aktiivsemad. Lisaks tuleb arvestada, et ka poliitilise tegevuse ettekäändel vallandamine on diskrimineerimine. Nii või teisiti jääb Alma siin kaotajaks.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: