Larko peegel

Arutada võib

Posted on: 2 10 2008

Marianne Mikko kirjutab, et tema Europarlamendis heaks kiidetud meediarapordi sisse jäi ajaveebinduse kohta sootumaks leebem sõnastus kui see, mis esialgu poleemikat esile kutsus: “Julgustab avatud arutelu kõigis blogide staatust puudutavates küsimustes”.

Eks arutleda saab ja mida avatumalt seda parem. Kuid kordan veel: blogide juriidilises staatuses pole miski katki. Seetõttu pole vajadust uusi seaduseid ega eurodirektiive välja mõelda ja vastu võtta. Piisab olemasolevatestki seadustest lahendamaks kõiki probleeme, mis võiksid seoses blogidega päevakorda kerkida.

Oma au ja väärikuse kaitseks saab kodanik kohtusse pöörduda. Kusjuures kodanike au ja väärikust solvatakse blogides sootumaks vähem kui näiteks Delfi kommentaarides. Samuti on blogides edastatud valeandmeid sisuliselt sootuks kergem kummutada kui kas või seal samas Delfi kommentaariumis.

Mis aga puudutab blogide usaldusväärsust, ei näe ma sealgi probleemi. Eks seda otsustab igal juhul lugeja, nii nagu otsustab iga lugeja ise, kas ja kui palju ta traditsionaalse meedia andmeid usaldab. Allkikakriitika käib ilmtingimata avaliku inforuumi tarbimise juurde ja seal ei saa rahvus- ega europarlament kodanikku aidata. Mina muide mõningates küsimustes usaldan rohkem teatavaid bloge kui traditsionaalseid väljaandeid sel lihtsal põhjusel, et antud blogijad on nende küsimustega paremini kursis kui suvalised toimetused.

Ent nagu juba öeldud, arutatagu minugi poolest. Parimal juhul aitab see kaasa arusaamiseni jõudmisele, et seda pole vaja ära parandada, mis mitte teps katki ei ole.

Advertisements

2 kommentaari to "Arutada võib"

Ma ei saa sellest asjast siiamaani päriselt aru. Kõik, kes seda lugesid, pidasid asja idiootseks, alates BBC-st ja Helsinkin Sanomatest kuni “päris” blogijateni Britannias, Rootsis, Soomes, Eestis ja mujal. Nii palju negatiivset feimi pole EP ega tema saadikud juba mõnda aega inimestelt saanud. Ja nüüd selgub, et meie armsal Mariannel on endal ka blogi! No mida veel. Miks seda kõike üldse vaja oli? Mis muutus paremaks? Euroopa on kaitstud kurjade blogijate eest?

Mille paganama pärast tegelevad inimesed, kes parlamenti on saadetud ja peaks idee poolest ajama meie asja Brüsselis, tegelevad mingi mõttetu mulliga, saades samal ajal kuuekohaseid palganumbreid, nagu nad teeks tõesti tööd?

Veidi laiemas laastus on asi selles, kuidas Europarlament üldiselt töötab. Rahvusparlamentide töö on hästi konkreetne: võetakse vastu seaduseid ja otsuseid, mis väljakuulutamisel sellisel kujul jõustuvad. Europarlamendis seevastu võetakse vastu abstraktsemal kujul raporte, kooskõlastatakse direktiive jne.

Ainukesed asjad, mis europarlamendist otseselt sõltuvad, on liidu eelarve ja komisjoni koosseis. Eelarve suhtes pole muud sisulist võimalust kui see kinnitada, komisjoni on EP ühel korral vallandanud, kuid selge see, et seda ei saa päris tihti teha.

Ma saan aru, et saadikutel tekib tahtmine konkreetse seadusloome asendustegevusena enesele tähtsaid valdkondi raporti kujul päevakorda tõsta, kuid sellistest raportidest midagi otseselt ei sõltu. See ongi EP dilemma: ta on täiesti sõltumatu ehk temast suurt midagi ei sõltu.

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
Advertisements
%d bloggers like this: