Larko peegel

Pangad koonduvad

Posted on: 24 09 2008

USA panganduskriis lööb laineid ka siinmail. Eilses Hesaris kirjutati spekulatsioonidest Swedbanki käekäigu kohta. Swedbank tõstis eelmisel nädalal eluasemelaenude intresse 0,28 protsendiühikuga, mida tõlgendati kui probleemi raha laekumisel. Hesari andmetel oldavat Rootsis iseäranis mures oletatavalt eesseisva suure kahjumiga Baltikumi laenuturul.

Täna kirjutab Dagens Industri, et Swedbanki Rootsi kliendid massiliselt oma raha pangast välja võtavad ja konkurentide poole pöörduvad. Handelsbanken ja Nordea kinnitavad, et kummalegi on viimastel päevadel laekunud hulgaliselt uusi kliente, kes suuri summasid deponeerivad. Tähelepanuväärselt aga ütleb nii SEB kui Danske Bank, et kumbki pole täheldanud klientide liikumist ei sisse ega välja.

Päevaleht ja ERR vahendavad kuulujuttu, et just Danske Bank olevat huvitatud Swedbanki ülevõtmisest. Kui see peaks teoks saama, tähendab see vast pankade koondumist Eesti turul, sest Sampo Pank juba on Danske käes. Kaua nad ikka oma äri ühel turul kahe sildi all ajavad?

Areng oleks ise eneses loogiline. Näiteks Soomes on pangad mitmes etapis juba ammu koondunud ja toetuvad nii Rootsi (Nordea) kui Taani (Danske Bank) kapitalile. See juhtus Eestist oluliselt halvemates majandustingimustes. Nüüd aga paistab, et ka Eesti majandusareng miinusesse jääb.

Igatahes põnevad ajad rahandusturul. Ja kui keegi ootab majanduses paremaid aegu järgmisel aastal, ütleb mu kõhutunne selle kohta, et vara veel. Järgmisel aastal alles jamaks lähebki.

Ise enam ei mäletagi, mitme erineva nime all tegutseva panga kliendiks olen olnud enne kui Nordea rüppe satusin. Et ma ühtlasi seni Hansapanga, praegu siis Swedbanki, klient olen, olekski mu munad sobilikult kahes korvis: rootslaste ja taanlaste omas.

Sildid:

5 kommentaari Kellele: "Pangad koonduvad"

Ei, siis oleks sul kaks muna: rootsi ja taani oma.
…Vabandust.

Need kaks, millele Sa vihjad, on täitsa minu omad. Rootslased ja taanlased hoolitsevad munadest ülekantud tähenduses ja ma pole sugugi kindel, et mu kopikatest kokku isegi ühe muna saab. 🙂

Võta yks suurem pangalaen ja omaandisuhe muutub. Eestlaste munad ei kuulu teadupärast juba ammu neile. Võib-olla seepärast meil realistlikke majandusprognoose ei tehtagi: kui mune pole, omletti ei saa.

Mitte kunagi ei võta enam laenu! Isegi siis mitte kui keegi oleks nõus mulle laenama. 😛

[…] saan aru küll, et pankadel praegusel ajal eriti hästi ei lähe. Swedbanki enesegi kohta käivad kõlakad. Need viiekroonised vaevalt hädast päästavad, kui nüüd kellelgi peaks pangas käies olema […]

Räägi kaasa

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Tööalased teenused

RSS Mu värskeimad postitused

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

Rubriigid

Arhiiv

RSS Eestikeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Soome blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Ingliskeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Saksakeelsetes blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.

RSS Skandinaavia blogides

  • Tekkis viga, ilmselt see uudisevoog ei tööta. Proovi hiljem uuesti.
%d bloggers like this: